حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

تاریخچه برند اسکچرز تولید کننده کتانی رانینگ

فهرست مطالب

تاریخچه برند اسکچرز تولید کننده کتانی رانینگ

مقاله در مورد تاریخچه برند اسکچرز تولید کننده کتانی رانینگ

تاریخچه اسکچرز : برند اسکچرز در سال ۱۹۹۲ و در شهر منهتن کالیفرنیا توسط رابرت گرینبرگ ( Robert Greenberg ) بنیان گذاری شد ، این شرکت ابتدا به عنوان فروشنده ی محصولات برند دکتر مارتن Dr.martens ( برند انگلیسی لباس ، کفش و کتانی ) در بازارهای جهانی فعالیت می کرد اما به سرعت و پس از پایه گذاری دست به تولید کفش و کتانی ورزشی زد که در نوع خود قابل ستایش بود زیرا در آن زمان برندی که صرفا در تولید محصولات ورزشی فعالیت کند وجود نداشت ،از یک سو کمپانی نایک در زمینه ی تولید لباس های ورزشی فعالیت می کرد و از سوی دیگر برند L.A gear در بازار بر روی صنعت تولید لوازم ورزشی برای زنان به شدت تمرکز داشت . در ادامه با مجله مد و زیبایی جوان مد همراه ما باشید تا شما را با این راه مسیر پر فراز و نشیب بیشتر آشنا کنیم .

برند اسکچرز :

در سال ۱۹۹۸ شرکت اسکیچرز وارد بازار اتلانتا شد ودر رقابتی کوچک با نایکی توانست فضای بیشتری در این نمایشگاه تجاری را به خود اختصاص بدهد. در مدت یکسال یعنی در سال ۱۹۹۹ اسکچرز سهامش را به بازارهای جهانی عرضه کرد و در سال ۲۰۱۱ توانست وارد بازار بزرگ “گلف” شود که در این مسیر پر پیچ و خم ایده های بزرگی را در رقابت با غول های تولید پوشاک دنبال می کرد . اهداف این شرکت تبدیل شدن به یک ابر کمپانی و یک منبع برجسته تولید کفش ، کتانی و تضمین بقای شرکت برای رشد کنترل شده این کمپانی بود که در مسیر پیشرفت خود به این هدف دست پیدا کرده بود . این کمپانی طبق مد روز جهان و دسته بندی های متنوع محصولاتش ، بر اساس منابع کم هزینه به این اهداف دست پیدا کرد.

کمپانی اسکیچرز در امریکا تاسیس شد و رشد چشم گیری در میان برند های کفش ایالات متحده داشت به این دلیل که کفش های مد روز و طراحی مبتکرانه ای در این کمپانی به چشم میخورد، کفش های سبک اسکیچرز برای زنان و مردان ۱۹ تا ۴۰ سال بسیار مناسب و پر طرفدار بود به طوری که در سال ۱۹۹۸ فروش این برند به ۴۰۰ میلیون دلار رسید، با این میزان از در آمد شروع به طراحی و تولید بیش از ۹۰۰ نوع کفش نمود و آنها را در فروشگاه های متعلق به خوده شرکت و فروشگاهای معروف به فروش رساند که با استقبال گسترده ای نیز رو به رو شد و مورد توجه سایرین قرار گرفت و زنگ خطر را برای غول های این حوزه به صدا در آورد .

تاریخچه برند اسکچرز

آغاز تولیدات برند اسکچرز :

اسکچرز اولین کفش خود را که “Chrom Dome ” نام داشت در سال ۱۹۹۳ طراحی و تولید کرد که برای زنان و مردان جذاب بود ،این کفش حالتی کهنه به خود داشت با پاشنه های خراشیده شده که مخصوص شهر و خیابان بود به سرعت مورد پسند بعضی از فروشگاه ها مانند “Nordstrom” قرار گرفت . با این پیشرفت ، اسکچرز آماده افتتاح شعبه جدیدی شد و یک قرارداد با شرکت “Incorporated & signal_American Genova” بست که به تولید لباس های مردانه با جنس پشمی و تیشرت و جین با برند اسکچرز منجر میشد و در فروشگاه های ملی به فروش میرسید که این محصولات عمدتا توسط همین شرکت در داخل یا خارج کشور تولید میشد.
در سال ۱۹۹۸ یعنی ۶ سال بعد از آغاز به کار، اسکیچرز ۲۲۰۰ حساب و بیش از ۳۰۰ فروشگاه در مالیکت خود داشت . سپس آغاز تولید کفش های زنانه و صندل های پاشنه بلند که برای مردم جذاب بود و همچنین چکمه که برای جوانان جذابیت داشت و خط تولید کفش های کودکانه را در دست گرفت. در سال ۱۹۹۸ اسکیچرز در بازار آتلانتا که در دست نایکی بود با دو ابر کمپانی نایک و ریبوک رقابت کرد و فضای پر زرق و برقی در این بازار برای محصولاتش ساخت و کفش های ورزشی اش را به نمایش کذاشت. به طوری که هر سوی بازار را که نگاه میکردند نام برند اسکچرز به چشم میخورد که بیشتر با شکل و ظاهر متفاوت اسکچرز رو به رو میشدند در صورتی که برندهای مطرحی همچون نایک به چشم نمیخوردند . کمپانی اسکچرز میدانست که کفش های ورزشی از کفش های معمولی خیابانی طرفداران بیشتری دارد .

در ادامه مقاله تاریخچه برند اسکچرز تولید کننده کتانی رانینگ همراه مجله آنلاین جوان مد باشید .

تاریخچه برند اسکچرز

سیاست های تجاری برند اسکچرز :

کمپانی اسکیچرز با استفاده از تبلیغات پرخرج وسیع و چشم گیر خود نسبت به طراحی های مد روز محصولاتش توانست خیلی زود خودش را در بین برند های پر فروش با درآمد چند ملیون دلاری جای دهد و این پیشرفت ناشی از هزینه های کم شرکت نسبت به رقیبان به علت وجود تولیدی هایی در مکزیک ، برزیل، رمانی، چین بود. “رابرت گرینبرگ” مطرح ترین نام تجاری کفش را در میان زنان امریکایی با نام “L.A.Gear” داشت که در سال ۱۸۸۳ تاسیس شده بود و تا سال ۱۹۹۰بیش از ۹۰۰ ملیون از فروش محصولاتش کسب کرد. گرینبرگ ابتدا یک خرده فروش بود که سپس شروع به فروش کلاه گیس به سالن های زیبایی پرداخت و پس از مدتی شروع به واردات شلوار جین و فروش در فروشگاه های بزرگ نمود، بعد از این وقایع گرینبرگ به لس آنجلس رفت و فروشگاه بزرگ دیگری را یافت کرد که به وسیله این فروشگاه به اولین موفقیت بزرگش یعنی فروش کفش های ورزشی دست پیدا کرد .

کمپانی اسکیچرز در کنار فروش کفش های دکتر مارتنز نام های تجاری دیگری را هم خرید و فروش میکرد اگرچه هر کدام از این نام ها پر فروش بودند.اسکیچرز شروع به تمکین مالی شرکت کرد و خلاقیت های بسیاری در تولید کفش هایش به خرج داد ولی کمی بعد همکاری با برند های تجاری را متوقف کرد . “Karl kani & Cross Colours & SO…L.A”سه کمپانی بودند که اسکیچرز خرید و فروش محصولات آنهارا بر عهده داشت. زمانی که اسکیچرز با دکتر “R.Griggs Ltd” قرار داد بست بین این شرک و شرکت دکتر مارتنز درگیری و مذاکره ایجاد شد و اسکیجرز ابتدا دکتر گریگس را متهم و راهی برای ابطال قرارداد با ان پیدا کرد و کمی بعد قراردادش با دکتر مارتنز را نیز بهم زد و تنها به فروش خوده محصولات اسکیچرز نمود.

تاریخچه برند اسکچرز

سیاست های تبلیغاتی برند اسکچرز :

دو شرکت “Payless Shoe Source-Candies” با کپی کردن طرح های اصلی اسکیچرز در امد این شرکت را به خطر انداختند ولی اسکیچرز به سرعت با شکایت علیه این دو شرکت با مطرح شدن حفاظت از نام و طرح های اسکیچرز از این تهاجم جلوگیری کرد. استراتژی اسکچرز که باعث این پیشرفت چشم گیر بود تبلیغات وسیعی بود که در سطح جهانی انجام میشد ،مایکا گرینبرگ گفته بود “اگر ما یک ملیارد دلار طی یک سال برای بازار یابی هزینه کنیم ،کاره بیهوده ای نیست . هیچ محدودیتی برای معرفی نام تجاری وجود ندارد ” به عبارتی معتقد بود که بدون تبلیغات وسیع هرچند که کیفیت و اصالت در محصولات بدرخشد ولی باز هم در سطح جهانی دیده نمی شوند و شعار “نادیده ، ناگفته ، فروش نرفته” شعاری است که بر تسلط اسکچرز به بازار گفته شده است .
این تبلیغات ابتدا در مجلات مد و فشن روز خود نمایی می کرد و سپس در تلوزیون تبلیغات خودش را آغاز کرد که پس از پیروزی در بازار تجاری آتلانتا یک همکاری بزرگ با “Sprint & Nordstrom” با شعار ” اسکیچرز سر تا پای شما را می پوشاند” آغاز کرد.

برند اسکچرز به دلیل کفش های سبکی که تولید می کرد به گونه ای که احساس میکنید چیزی در پای شما نیست به شهرت رسید و این فکر زمانی به ذهن گرینبرگ رسید که کفش های کمپانی های دیگر باعث پا درد و سردرد میشد و اسکیچرز با تولید کفش های سبک و راحت با جنس مطلوب و فوم های بالشتی در کف کفش که باعث افزایش جریان هوا در کفش و ایجاد تعادل و راحتی کامل می شد توانست مورد توجه قرار بگیرد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X