حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

فهرست مطالب

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

با توجه به اینکه کفش ها نزدیک ترین پوشاک به سطح زمین هستند ، در هنگام استفاده و قدم زدن گرد و غبار بر روی آن نشسته و حتی ممکن است در روز های بارانی و با رفتن به جای خیس گل و لای به آن بچسبد ، همچنین وجود انواع اشیاء کثیف نیز می تواند در صورت برخود کفش های شما را کثیف و ایجاد لکه کند . این در حالی است که اگر کفش سفید رنگ دارید ، بایستی بیشتر مراقب باشید چرا که رنگ روشن چرک و لکه ها را بهتر نمایان کرده و کفش کثیف تر دیده می شود .

اما به دلیل محبوبیت رنگ سفید به خصوص درکفش ها و کتانی های اسپرت سبب شده است که بسیاری از مردم به این موضوع فکر نکرده و کفش های سفید استفاده کنند . ما اینجا هستیم تا با ارائه راهکار هایی برای از بین بردن لکه ها و کثیفی های روی کفش سفید ، حتی شما را تشویق به خرید کفش سفید و محبوبتان کنیم . یکی از راهکار هایی که می توانید کفش های سفید خود را پاک و تمیز کنید ، استفاده از جوش شیرین می باشد . ما در این مطلب قصد داریم نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم .

جوش شیرین چیست ؟

جوش شیرین یا بی کربنات سدیم به نوعی هم خانواده نمک ها به شمار می آید که رنگی سفید داشته و عمدتا بی مزه و بی بو می باشد ، از جوش شیرین به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد ، در بسیاری از کار ها از جمله پخت و پز ، تخمیر کننده ، جاذب رطوبت و بوگیری خوب آن اشاره کرد . از سایر ویژگی ها و خصوصیات مهم جوش شیرین می توان به پاک کنندگی بسیار خوب آن اشاره کرد که می توانید با استفاده از آن انواع وسایل را پاک کنید .

ترکیبات و استفاده از جوش شیرین در خمیر دندان ها نیز سبب پاک کنندگی ، ضدعفونی کننده و سفید کننده دندان شود . اما یکی از کاربرد های بسیار خوب آن که در این بخش نیز قصد استفاده از آن را داریم ، نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین است . بنابراین اگر کفش سفیدی دارید که بر روی آن لکه ایجاد شده است و یا اینکه لکه ها قدیمی و کهنه شده و به سختی پاک می شوند ، در اینجا ما شما را راهنمایی خواهیم کرد .

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

شستشو با ماشین لباسشویی مخصوصا برای شستن کفش های سفید توصیه نمی شود چرا که ماشین لباسشویی به مانند لباس ها نمی تواند چرک و لکه ها را از روی کفش بزداید ، بنابراین بهترین کار فرچه کشیدن و تمیز کردن لکه ها با دست است که دقت بیشتری را نسبت به لباسشویی دارد . شما می توانید از سفید کننده ها نیز برای اینکار استفاده کنید ، اما جوش شیرین یکی از بهترین راه ها برای شستن کفش های سفید است که هیچ آسیب و صدمه ای را نیز به کفش نخواهد رساند . نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین نیازمند موارد زیر است :

  • ۱ قاشق غذاخوری آب داغ یا ولرم ( ۱۵ میلی لیتر )
  • ۱ قاشق غذاخوری سرکه ( ۱۵ میلی لیتر )
  • ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین ( ۱۴ گرم )
  • مسواک نو یا کهنه تمیز
  • بورس
  • کاسه

مرحله اول : در اولین قدم نیاز است تا جوش شیرین ، سرکه و آب را در داخل خمیر مخلوط کنید . پس از ریختن مواد داخل کاسه آن را با مسواک هم بزنید تا یک خمیر غلیظ تشکیل شود . در واکنش میان سرکه و جوش شیرین حباب هایی تشکیل می شود که آب موجود نیز سبب حلال شدن مواد با یکدیگر خواهد شد . سعی کنید که هر یک از مواد را به اندازه گفته شده تهیه کنید ، استفاده بیشتر از یکی از آن ها ممکن است حالت خمیری را به وجود نیاورد .

مرحله دوم : با استفاده از یک مسواک تمیز ( نو یا کهنه بودن آن تفاوتی ندارد ) مقداری از خمیر بدست آمده را برداشته و بر روی کفش بمالید . نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین اینگونه است که باید تمامی سطح کفش را خمیر جوش شیرین و سرکه بمالید . توجه داشته باشید که قبل از اینکار بند ها را باز کرده و آن ها را به صورت جداگانه تمیز کنید . نکته بعدی این است که خمیر را بایستی به رویه و حتی زیره کفش بمالید . پس از اتمام کار مسواک را بشویید تا خمیر بر روی مسواک خشک نشود .

مرحله سوم : پس از اتمام مرحله دوم نیاز است تا کفش ها را در همان حالت که خمیر بر روی آن مالیده شده است ، به مدت ۳ الی ۴ ساعت در معرض هوای آزاد و نور خورشید قرار دهید تا بدین ترتیب خمیر روی کفش سفت و خشک شود . میزان خشک شدگی بایستی به گونه ای باشد که با ناخن بتوانید آن را خراش دهید و با کشیدن دستمال پاک نشود .

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

در صورتی که هوا سرد است می توانید برای خشک شدن کفش آن را در خانه و در کنار بخاری یا شومینه قرار دهید تا خشک شود ، حتی اگر زمان زیادی نیاز باشد . نباید برای خشک شدن از حرارت مستقیم استفاده کنید . اگر قصد استفاده از سشوار دارید بهتر است کفش را در ابتدا به مدت ۱ الی ۲ ساعت به حال خود بگذارید ، سپس با سشوار نسبت به خشک کردن خمیر استفاده کنید .

مرحله چهارم : در مرحله چهارم یا پایانی کفش را برداشته و با استفاده از یک برس خشک و یا مسواک خشک بر روی کفش برس بکشید تا جوش شیرین خشک شده ریخته و جدا شود . برای پاک کردن خمیر های خشک شده درشت می توانید کف کفش را به یکدیگر کوبیده و خمیر باقی مانده را پاک کنید . بعد از این مراحل می توانید شاهد معجزه جوش شیرین برای پاک کردن کفش های سفید خود باشید .

با یادگیری نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین دیگر نیازی نیست حتی کفش های خود را برای شستشو به خشک شویی بدهید . نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین روش دیگری دارد که آن هم تنها استفاده از مخلوط جوش شیرین با آب فراوان است که به مانند شستشو بوده و نیاز است تا پس از پاک کردن لکه ها و فرچه کشیدن کفش با مخلوط رقیق شده جوش شیرین با آب ، به خوبی کفش را شسته و آب کشی کنید و سپس کفش را خشک کنید . اما روش اول موثر ترین نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین می باشد .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X