حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

تکنیک هایی برای افزایش طول عمر کفش و کتانی

فهرست مطالب

تکنیک هایی برای افزایش طول عمر کفش و کتانی

نکاتی در مورد تکنیک هایی برای افزایش طول عمر کفش و کتانی

زمانی که شما مبلغ زیادی را برای خرید یک کتانی خرج  میکنید حتما توقع دارید مدت زیادی هم از آنها استفاده کنید ولی بر خلاف خواسته تان ممکن است زود خراب شوند. ما در اینجا راه هایی را به شما معرفی میکنیم تا عمر کفش ها و کتونی های خود را بالا ببرید.

نگهداری از کفش ها ترفند های خاص خودش را دارد پس بهتر قبل از خریدن کفش و یا کتونی راه های مراقبت از آن ها را بیاموزید.

وسایل زیادی برای نگهداری از کفش ها وجود دارند که با اینکه قیمت بالایی دارند باز هم مورد اسفاده ما قرار میگیرند مثلا کفش های ورزشی چه برای آقایان و چه خانوم ها و بوت های چرمی و یا کفش های رسمی آقایان ارزش این خرج هارا دارد زیرا که با نگهداری صحیح از آنها میتوان مدت زیادی هم از آنها استفاده کرد.

پیشنهاد میکنیم برای کفش هایی که مدل و استایل خاصی دارند، که مربوط  به دوره خاص خود میباشند و دیگر زیاد به چشم نمی آیند زیاد پول خرج نکنید بلکه با پول آن دو یا سه کفش که همه جا بتوان از آنها استفاده کرد بخرید.

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

راه های نگهداری از کفش و کتونی :

۱ – کفش های خود را ضد آب کنید.

ممکن است پیش بیاید که بهترین کفشتان را پوشیده اید ولی باران غیره منتظره ای شکل و ظاهر کفش شما را خراب کند.

قبل اینکه با کفش های چرمتان بیرون بروید با اسپریه ضد آب یا پولیش های کفش که دارای مواد ضد آب هستند را بر روی کفش های خود استفاده کنید ، البته قبل هر کاری باید تست کنید ببینید که کفش شما خراب نشود در اثر این مواد ، پس در کفش های مردانه بر روی زبانه کفش که بر زیر بند ها پنهان میشود امتحان کنید و در کفش های پاشنه بلند و کفش های تخت زنانه در داخلِ کفش جایی را پیدا کنید تا هم جنس بیرون کفش باشد ، پس از مثبت بودن تست شما ماهی یکبار کفش هارا ضد آب کنید.

۲ – سعی نکنید از آب و هوا جلو بزنید.

اگر به بارش برف یا بارون شک دارید پس بهتر است کفش مناسب هوارا بپوشید مثل بوت ، حتی میتوانید از کفش های ضد آبتان هم استفاده کنید . اما اگر برف یا بارون باعث خیس شدن کفش های شما شدند ابتدا بعد از رسیدن به خانه رطوبت آن را با دستمال بگیرید و سپس در آن روزنامه بگذارید تا فرم کفش از دست نرود. کفش هارا جلوی بخاری یا وسایل گرمایشی قرار ندهید زیرا به سرعت آب داخل کفش ها خشک میشود و باعث ترک خوردن کفشتان میشود.

تکنیکهای نگهداری از کفش

 

شما در حال خواندن مقاله ی تکنیک هایی برای افزایش طول عمر کفش و کتانی در مجله ی آنلاین جوان مد هستید .

۳ – جلوی از ریخت افتادگی بوت هارا بگیرید.

بعد از استفاده از بوت ها داخل آنها روزنامه فشرده شده بگذارید تا نه فرم خود را از دست بدهد و نه جاهای غیر ضخیم بوت مثل مچ دچار چین خوردگی شود.

اگر چند جفت بوت دارید از کنار هم قرار دادن بوت ها خودداری کنید که رنگشان با هم اثابت نکند ، بوت هارا چند روز پشت هم استفاده نکنید زیرا که برای بازگشت به حالت اولیه نیاز به زمان دارند.

۴ – چرخشی مناسب در استفاده از کفش هایتان به وجود بیاورید.

در اصل فرصت بازگشت به حالت اولیه البته با رعایت قوانینی که گفتیم را به کفش هایتان بدهید.

تکنیکهای نگهداری از کفش

۵ – اجازه ندهید رنگ کفش ها بپرد.

اول اینکه از پولیش زدن ماهی یکبار آن ها امتناع نکنید و حتی میتوانید از پولیش خامه ای با رنگ طبیعی برای درخشندگی کفش ها استفاده کنید ، واکس چرم را خشک میکند!

اگر بوت ها و یا کفش هایتان لکه های سفید زدند با استفاده از محلول آب و سرکه و مقداری پنبه به راحتی از شر این لکه ها خلاص شوید. بعد از انجام این کار کفش هارا به وسیله وسایل گرمایشی خشک نکنید بلکه اجازه دهید خودشان خشک شوند.

۶ – از بین بردن لک هایی که مانع از استفاده کفش ها میشوند.

اگر لکه های چربی نگذاشتند از کفشتان در مجالس استفاده کنید روی آنها پودر بچه بریزید تا چربی را جذب کند و سپس با دستمال مناسب پاک کنید.

پودر بچه را برای کفش های جیر استفاده نکنید.

تکنیکهای نگهداری از کفش

۷ – کفشتان را ضد سر خوردن کنید.

امکان زمین خوردگی به خصوص در فصل های زمستان باعث خرابی کفش هایتان زیاد است ، پس برای جلو گیری از زمین خوردن در برف و باران زیر آن ها را مقدار کمی سمباده بکشید.

۸ – از لاک ناخن برای ترمیم کفش ها استفاده کنید.

برای از بین بردن لکه ها در قسمت پلاستیکی کفش ابتدا از آب و صابون و برس مناسب استفاده کنید و اگر جواب مثبت نگرفتید از محلول لاک پاک کن استفاده کنید و اگر خراشیدگی در قسمت پلاستیکی کفش دارید میتوانید مناسب با رنگ خراشیدگی مقداری لاک هم رنگشان به آنها بزنید.

تکنیکهای نگهداری از کفش

۹ – کار را به کار دان بسپارید.

اگر مقداری از کفش شما خراب شده است بهتر است از یک کفاش ماهر کمک بگیرید و نا امید نشوید که درست شدنش حتمی است و اگر هم مبلغ تعمیر کفش زیاد شد بدانید که به اندازه خرید یک کفش نو نمیرسد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X