حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

خرید کفش پیاده روی ارزان

فهرست مطالب

خرید کفش پیاده روی ارزان

خرید کفش پیاده روی ارزان

پیاده روی یکی از راه های بسیار آسان و راحتی است که می توانید تناسب اندام و سلامتی خود را حفظ کنید . هر فرد همانطور که به غذا خوردن و … نیاز دارد ، به ورزش کردن و تحرک نیز نیازمند است ، بنابراین اگر به سلامت خود اهمیت می دهید ، بایستی ورزش را در اولویت قرار دهید . هر فردی ممکن است حتی برای کار های روزمره خود یا برای رفتن به محل کار و یا خرید ، پیاده روی کند ، بنابراین پاها درگیر بوده و نیاز است تا با استفاده از یک کفش مخصوص پیاده روی سلامت پا و در نهایت سلامت خود را حفظ کنید .

با خرید کفش پیاده روی ارزان شما می توانید سطح پیاده روی و ورزش خود را نیز افزایش دهید ، چه بسا استفاده از کفش های نامرغوب می تواند اثر منفی بر روی سلامت گذاشته و کیفیت پیاده روی را کاهش دهد . معمولا با عدم استفاده از کفش پیاده روی استاندارد ، برای پا ناراحتی ایجاد شده و ممکن است زودتر خسته شوید ، به همین دلیل نیاز است که به خرید کفش پیاده روی خود اهمیت دهید .

با توجه به عدم اطلاع برخی از خریداران به خصوصیات و ویژگی های کفش های پیاده روی ، قصد داریم تا در این مطلب به صورت کامل شما را در خرید کفش پیاده روی زنانه و مردانه ارزان قیمت خود راهنمایی کنیم و به موارد زیر بپردازیم .

 • ویژگی های کفش پیاده روی ارزان
 • راهنمای انتخاب کفش پیاده روی مناسب با فرم پا
 • آیا کفش اسپرت و رانینگ برای پیاده روی مناسب است ؟
 • اشتباهات رایج در خرید کفش پیاده روی ارزان
 • فروشگاه اینترنتی کفش پیاده روی ارزان

خرید کفش پیاده روی ارزان

ویژگی های کفش پیاده روی ارزان

قبل از اقدام به خرید کفش های پیاده روی نیاز است تا ویژگی ها و خصوصیات کفش هایی که برای پیاده روی و قدم زدن طراحی شده اند را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید . این خصوصیات در تمامی کفش های پیاده روی رعایت شده و در هنگام خرید ، حتما باید به آن ها توجه داشته باشید . ما در این بخش شما را بیش از پیش با این ویژگی های منحصر به فرد آشنا خواهیم کرد .

 • کفش پیاده روی وزن سبکی دارد

یک کفش پیاده روی نیاز است تا وزن سبکی داشته باشد . سبک بودن کفش های پیاده روی عامل جدایی ناپذیر در این محصولات هستند ، چرا که داشتن وزن بالا می تواند فرد را خسته کرده و کیفیت پیاده روی را کاهش دهد ، بنابراین با خرید کفش پیاده روی سبک ، زمان بیشتری را پیاده روی کرده تا تاثیرات مثبتی را ببینید . عامل مهم در وزن کفش های پیاده روی ، جنس رویه و زیره است که حتما بایستی به آن توجه داشته باشید .

 • انعطاف پذیری کفش پیاده روی

کفش مردانه و زنانه مخصوص پیاده روی بایستی انعطاف پذیری بالایی داشته باشد . این انعطاف پذیری شامل انعطاف بالا در رویه و زیره کفش ها می باشد ، لذا حتی اگر رویه یا زیره انعطاف پذیری خوبی نداشته باشد ، کفش برای پیاده روی مناسب نخواهد بود . هر لایه از کفش از اهمیت بالایی برخوردار است که برخی از خریداران متاسفانه به آن توجه ندارند .

با انعطاف پذیری خوب کفش پیاده روی ، در هنگام قدم زدن فشاری بر روی پاها اعمال نمی شود .

 • کفش پیاده روی خوب تهویه هوای مناسبی دارد

با توجه به اینکه در حال قدم زدن یا دویدن ضربان قلب کمی بالاتر می رود ، به دنبال آن نیز سوخت و ساز بدن افزایش یافته و در نتیجه بدن عرق می کند ، با توجه به اینکه پاها تحرک زیادی داشته و در یک فضای بسته که کفش است ، قرار می گیرد ، عرق خواهد کرد ، بنابراین برای ساخت کفش های پیاده روی ، از رویه و اجناسی استفاده می کنند که قابلیت تنفس را برای کفش به همراه داشته باشد ، تا بدین ترتیب پاها در هنگام پیاده روی عرق نکند و فرد احساس راحتی بیشتری را داشته باشد .

 • رویه و زیره کفش پیاده روی مرغوب است

مهم ترین و موثر ترین دلایل بر کیفیت بالای کفش های پیاده روی و همچنین کارایی بسیار خوب آن ها ، جنس رویه و زیره می باشد که هر دو بخش در کتانی کاملا مهم و با اهمیت است . به عنوان مثال کفشی از طراحی خوبی برخودار است و تهویه هوای خوبی دارد ، اما جنس نا مرغوب آن سبب شده است که کفش انعطاف پذیری نداشته باشد و پا عرق کند .

در صورتی که کفش از مرغوبیت بالایی برخوردار نباشد ، طول عمر آن کم بوده و در مدت زمان کم ظاهر خود را از دست خواهد داد و حتی ممکن است پاره شود . بنابراین یک کفش پیاده روی عالی باید دوام بالایی داشته باشد .

 • پاشنه کفش پیاده روی باید استاندارد باشد

یک کفش پیاده روی خوب نیاز است تا بسیار طبی و آرگونومیک باشد ، یکی از بخش های مهم در کفش های پیاده روی زیره و کفی این محصولات و همچنین ارتفاع و شیب آن می باشد که بایستی بسیار خوب در نظر گرفته شده باشد تا پاها در هنگام قدم زدن و پیاده روی فشاری را احساس نکنند . با توجه به اینکه در هنگام قدم زدن و پیاده روی ، اولین قسمتی از پا که با زمین برخورد دارد ، قسمت پاشنه می باشد .

بنابراین پاشنه کفش نیز بایستی خاصیت ارتجاعی داشته باشد تا بتواند از شدت ضربه وارده به پاها جلوگیری کند . پاشنه کفش در صورتی که ارتفاعی میان ۴ الی ۵ سانتی متر را با شیب عالی داشته باشد می تواند ارتفاعی استاندارد برای کفش های پیاده روی باشد ، مخصوصا برای بانوان که عادت به کفش های پاشنه بلند تر دارند .

خرید کفش پیاده روی ارزان

راهنمای انتخاب کفش پیاده روی مناسب با فرم پا

در هنگام خرید کفش پیاده روی خود بایستی به نکات مهم دیگری نیز توجه داشته باشید چرا که هر شخصی با توجه به آناتومی و فرم پای خود باید کفش ایده آل خود را خریداری کنند ، چه بسا ممکن است یک کفش کاملا استاندارد و مناسب برای پیاده روی باشد ، اما با توجه به فرم خاصی که پا شما دارد ، چندان گزینه مناسبی برای خرید نباشد . نمونه ای از فرم های پا را در زیر مورد بررسی قرار داده و کفش مناسب آن را پیشنهاد خواهیم کرد .

 • داشتن پاهای پهن ( پنجه دار )

عمدتا داشتن پاهای پهن به صورت ارثی بوده و همچنین افرادی که دارای اضافه وزن هستند نیز ممکن است پاهای پهنی داشته باشند . معمولا به اشخاصی که دارای پای پهن هستند ، پا پنجه دار نیز گفته می شود . عمدتا کسانی که پاهای پهنی دارند بایستی کفش هایی را برای پیاده روی تهیه کنند که ارتفاع پاشنه آن ها زیاد نباشد تا مرکز فشار بیشتر به سمت جلو پا و پنجه ها وارد نشود .

در این موارد بهتر است که کفش هایی را تا یک سایز بزرگ تر از سایز معمولی خریداری کنید تا انگشتان راحت و آزادانه در بخش جلو کفش تحرک داشته باشند .

 • داشتن زائده استخوانی

برخی از افراد نیز ممکن است دارای زائده های استخوانی در بخش پا باشند که عمدتا می توان آن را در انگشت شست پا و محل اتصال انگشن به مفصل پا مشاهده کرد . این زائده برای پا خطرناک نیست اما این برآمدگی ممکن است با پوشیدن کفش های غیر طبی و نامناسب کمی دردناک باشد . توصیه می شود که برای این فرم از پا ، اصلا از کفش های نوک تیز و پنجه باریک استفاده نکنید .

کفش های پیاده روی که دارای پنجه گرد می باشند ، مناسب ترین گزینه برای خرید هستند . بهتر است از پابند های مناسب استفاده کنید . در هنگام قدم زدن از جوراب استفاده کرده و حدالامکان سایز کفش خود را نسبتا بزرگتر در نظر بگیرید .

 • داشتن انگشتان قوز دار

مشاهده شده است که برخی از افراد دارای انگشتانی قوز دار هستند که عمدتا این فرم ، به مرور زمان و بر اثر استفاده از کفش های نامناسب ایجاد شده است ، همچنین ممکن است این فرم از پا ارثی نیز باشد . در این نوع پاها ، عمدتا انگشتان از مفصل خمیدگی به سمت بالا دارند که در صورت تماس با کفش و یا استفاده از کفش های نامناسب ممکن است تاول زده و قرمز بشود .

مناسب ترین کفش ها برای کسانی که دارای انگشتان قوز دار هستند این است که کفش ها و کتانی های اسپرتی را خریداری کنند که جنس آن ها نیز معمولا از پارچه های مرغوب استفاده شده باشد تا پا در صورت برخورد با آن جنس حساسیت نشان ندهد . کفش هایی که از مواد پلاستیکی ساخته شده اند ، برای این گونه از پاها مناسب نیستند . اگر شما از این دسته از افراد هستید که انگشتانی خمیده دارید ، به مانند افرادی که پاهای استخوانی و یا پهن دارند ، کفش های پیاده روی بزرگ و آزاد را خریداری کنید .

 • داشتن پاهای کشیده و استخوانی

اگر پاهای شما فرم کشیده و استخوانی دارد ، سعی کنید کفش های پیاده روی را انتخاب کنید که دارای فرم و طراحی باریک هستند ، لذا افرادی که بلند قد و لاغر اندام هستند دارای پای کشیده هستند ، با انتخاب کفش هایی با طراحی باریک و کشیده ، بدون اینکه نیاز به خرید کفش های سایز بزرگ تر باشد ، می توانید یک کفش ایده آل را برای پیاده روی داشته باشید . توجه داشته باشید که انتخاب کفش پیاده روی مهم بوده و باید زمان زیادی را برای انتخاب درست صرف کنید .

 • داشتن کف پای صاف

داشتن کف پای صاف یکی دیگر از مشکلاتی می باشد که برخی از افراد به صورت مادرزادی از آن رنج می برند ، عمدتا با توجه به عدم داشتن قوس کافی در قسمت میانی پا ، فشار در هنگام قدم زدن به تمامی کف پا منتقل شده و این فشار می تواند به بخش های بالا تر مانند کمر و زانوها فشار وارد کند . بنابراین کسانی که دارای کف پای صاف هستند ، بایستی کفش های پیاده روی طبی را استفاده کنند .

عمدتا کفش هایی که خاصیت ارتجاعی بالایی داشته و کفی نرم دارند ، مناسب ترین گزینه برای پیاده روی می باشد . کسانی که دارای پای صاف هستند نیاز است تا کفی داخلی کفش را تعویض کرده و کفی طبی قرار دهند .

خرید کفش پیاده روی ارزان

آیا کفش اسپرت و رانینگ برای پیاده روی مناسب است ؟

کفش های اسپرت در واقع به کفش های ورزشی گفته می شود که عمدتا تولید کنندگان با در نظر داشتن شرایط ورزشی و فشاری که پاها متحمل آن می شوند ، ساخته می شوند ، به همین جهت نیز به آن ها کفش های اسپرت گفته می شود . کفش های اسپرت در صورتی که توسط یک طراح و برند مطرحی ساخته شده باشد می تواند گزینه بسیار خوبی برای پیاده روی و کار های روزمره باشد . در کنار کفش های اسپرت ممکن است نام کفش های رانینگ نیز به گوشتان خورده باشد .

به طور کلی به کفش و کتانی هایی که برای دویدن ساخته و طراحی شده اند ، کتانی رانینگ گفته می شود . با توجه به اینکه راه رفتن و دویدن هم خانواده بوده و در هر دو حالت پاها درگیر هستند ، کفش های رانینگ نیز برای پیاده روی بسیار ایده آل و مناسب خواهند بود . با توجه یه این موضوع می توان نتیجه گرفت که کفش های اسپرت و رانینگ برای پیاده روی کاملا مناسب هستند .

اشتباهات رایج در خرید کفش پیاده روی ارزان

ممکن است خریداران کفش های پیاده روی دچار اشتباهاتی شوند که حتی این اشتباهات نیز بسیار پر تکرار می باشد ، بنابراین در این بخش قصد داریم برخی از اشتباهات رایج در خرید کفش پیاده روی ارزان را نام برده و تشریح کنیم .

 • توجه به ظاهر کفش

هیچگاه نباید با توجه به ظاهر کفش ها ، کفش پیاده روی خود را انتخاب و خریداری کنید . چرا که ممکن است یک کفش ظاهری شیک و زیبا داشته باشد اما برای پیاده روی مناسب نباشد . از سوی دیگر ممکن است یک کفش ظاهری ساده داشته باشد ، اما طراحی آن کاملا استاندارد بوده و تمامی ویژگی های یک کفش ایده آل و مناسب برای پیاده روی را دارد .

 • انتخاب کفش تنگ

برخی از افراد به دلیل اینکه پاها کوچک تر دیده شوند ، کفش های را خریداری می کنند که تنگ است و به این امید دارند که پس از مدتی استفاده می تواند جا باز کرده و مناسب برای پاهایشان شود . اما در واقع آن چیزی که انتظار دارند نخواهد شد و چه بسا در این مدت ، کفش تنگ در هنگام پیاده روی پاها را زده و می تواند باعث ایجاد تاول شود و استفاده از آن برای شما دشوار تر شود .

 • توجه به قیمت کفش

ممکن است این ضرب المثل را شنیده باشید که می گویند : هر چقدر پول بدهی همانقدر آش می خوری ، این جمله ممکن است درست باشد اما بعضی وقت ها نیز درست از آب در نمی آید ، چه بسا ممکن است کفشی را خریداری کنید که قیمت بالایی داشته باشند ولی پاهای شما را اذیت کنند .

کفش هایی در بازار وجود دارند که نه تنها قیمت ارزان دارند ، بلکه بسیار مناسب برای پیاده روی نیز هستند . پس قیمت کفش پیاده روی نمی تواند گویای کیفیت و استاندارد بودن محصولات را بدهد . گاهی واردات کفش های خارجی و هزینه هایی که بابت انتقال آن ها داده می شود ، می تواند قیمت آن ها را افزایش دهد ، بدون اینکه دلیل خاص دیگری داشته باشد .

 • خرید کفش در زمان نامناسب

ممکن است برخی از افراد صبح را برای رفتن به خرید کفش انتخاب کنند ، اما ممکن است به این نکته توجه نداشته باشید که پاها معمولا پس از ساعت ها پیاده روی متورم می شوند و عمدتا بعد از ظهر پاها در متورم ترین حالت خود قرار خواهند گرفت چرا که در طول روز فرد تحرک داشته و می تواند سایز پا کمی تغییر کند . بنابراین در هنگام خرید کفش پیاده روی خود به زمان خرید کفش توجه داشته باشید و معمولا بعد از ظهر برای خرید کفش اقدام کنید .

خرید کفش پیاده روی ارزان

فروشگاه اینترنتی کفش پیاده روی ارزان

فروشگاه اینترنتی کفش جوان مد از با سابقه ترین فروشگاه های اینترنتی کفش و کتانی برای تمامی سنین می باشد که در میان تنوع بسیار بالا خود ، اقدام به فروش کفش پیاده روی ارزان و با قیمت های متنوع کرده است تا کسانی که به دنبال کفش های استاندارد و مخصوص پیاده روی هستند بتوانند مدل های متنوعی را مشاهده کرده و با مقایسه بین آن ها ، کفش مورد نظر خود را انتخاب نمایند .

فروشگاه جوان مد ، با فروش بی واسطه سعی کرده است تا محصولات خود را با قیمت ارزان و پایین تری به دست مصرف کننده برساند ، به همین دلیل پایین بودن قیمت های فروشگاه دلیل بر کیفیت پایین نبوده و فروشگاه محصولات را با تضمین به فروش می رساند . شما می توانید هزینه کفش های خریداری شده خود را حتی درب منزل نیز پرداخت کنید تا بتوانید در این فرصت کفش را نیز مشاهده کرده و کیفیت آن ها را از نزدیک ببینید .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X