حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

فهرست مطالب

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

اشیا ساخته شده از چرم طبیعی به دلیل پوشش طبیعی، غنی و ظریف، جدا از هر نوع الیاف مصنوعی هستند. امروزه بسیاری از مواد مصنوعی مشابه به بازار عرضه شده اند که با قیمت بسیار ارزان تری به فروش می رسند. همچنین محصولاتی از جمله کفش مردانه چرم یا انواع کفش زنانه چرم وجود دارند که فقط تا حدی از چرم طبیعی ساخته می شوند، اما به عنوان چرم اصل یا ساخته شده از چرم اصل به بازار عرضه می­شوند.

این ها اصطلاحات مبهمی است که متخصصان بازاریابی برای گمراه کردن مشتریان از آنها استفاده می­کنند. آیا قصد خرید کالای چرمی با کیفیت بالا و کاملا گران قیمت را دارید؟ سپس شما باید بتوانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی با چند راه ساده:

 1. چک کردن برچسب

 مراقب هر محصولی که برچسب چرم طبیعی نداشته باشد، باشید. اگر برچسب ماده ساخت بشر داشته باشد، قطعاً چرم مصنوعی است. اگر چیزی نگوید، احتمالاً تولید کننده سعی دارد واقعیت چرم مصنوعی بودن آن را بپوشاند. البته ممکن است کالاهای دست دوم برچسب های خود را از دست داده باشند. با این حال، اکثر تولیدکنندگان به این واقعیت که از چرم واقعی استفاده کرده اند افتخار می­کنند و آن را به شرح زیر بر روی محصولات یادداشت می­کنند:

 • چرم واقعی
 • چرم معتبر
 • چرم کاملا دانه ، چرم فوقانی
 • ساخته شده از محصولات حیوانی

 

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 

 1. دانه های سطح

دانه های کوچک و منافذ را از نظر عیب و خاص بودن که چرم معتبر را نشان می دهد، بررسی کنید. در واقع نقص چیز خوبی در چرم است. فراموش نکنید که چرم واقعی از پوست حیوانات ساخته می­شود، بنابراین هر قطعه چرمی که از آن گرفته شده تصادفی و منحصر به فرد است. دانه های بسیار منظم، یکنواخت و مشابه اغلب نشان دهنده یک قطعه چرم ماشینی است.

چرم طبیعی ممکن است دارای خراش، چین و چروک باشد و این چیز خوبی است. توجه داشته باشید که هرچه تولیدکنندگان مهارت بیشتری پیدا می­کنند، طراحی آن ها از چرم واقعی بهتر می شود و تقلیدشان واقعی تر می­شود. این امر خرید آنلاین را در جایی که فقط یک تصویر دارید بسیار دشوار می کند.

 1. چرم را فشار دهید

با انگشت چرم را فشار دهید و به دنبال چین و چروک ها باشید. چین و چروک چرم واقعی در لمس، درست مثل پوست واقعی است. مواد مصنوعی معمولاً فقط زیر انگشت شما فشار داده می شوند ، اما سفتی و شکل خود را حفظ می کنند.

 1. چرم را بو کنید

چرم را بو کنید و به جای بوی پلاستیکی یا شیمیایی به دنبال بوی طبیعی و آلوده باشید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که به دنبال چه بویی باید باشید به فروشگاهی بروید که می دانید چرم معتبر می فروشد و چند کیف و کفش را امتحان کنید، این می تواند به شما کمک کند. همان جا می­توانید با قطعات مصنوعی چرم مقایسه کنید. اگر بدانید که به دنبال چه بویی هستید، اختلافات غیرقابل توصیف هستند.

فراموش نکنید که چرم فقط پوست حیوانات فرآوری شده است. چرم مصنوعی از پلاستیک ساخته شده است. به نظر واضح است، اما چرم طبیعی بوی پوست و چرم مصنوعی بوی پلاستیک می دهد.

 

راه های تشخیص کفش چرم اصل

 

 1. آزمایش آتش

از آزمایش آتش استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که به احتمال زیاد این آزمایش برخی از کالاها را خراب می­کند. با این حال می­توانید قسمتی را انتخاب کنید که به چشم نمی­آید تا بتوانید آزمایش را انجام دهید. به عنوان مثال می­تواند قسمت زیرین یک کاناپه باشد. برای آزمایش شعله پنج تا ده ثانیه در محل خود نگه دارید: چرم واقعی فقط کمی دم کرده و بوی موهای سوخته می دهد، چرم مصنوعی حتی آتش می گیرد و بوی پلاستیک سوخته می دهد.

 1. به لبه ها توجه کنید

زیرا چرم طبیعی دارای لبه های خشن و لبه های کاملاً بی نقص است. به نظر می رسد چرم ماشینی تراش خورده است. چرم واقعی از نوارهای زیادی تشکیل شده است و به طور طبیعی لبه های آن خراب است. چرم مصنوعی ساخته شده از پلاستیک حاوی نوار نیست، به این معنی که لبه ها به طور تمیز بریده می شوند.

 1. چرم را خم کنید

چرم را خم کنید و ببینید آیا رنگ تغییر کرده است. مشابه تست چین و چروک ، چرم واقعی هنگام خم شدن از کشش منحصر به فردی برخوردار است. به طور طبیعی تغییر رنگ داده و چروک می شود. چرم مصنوعی بسیار سفت و سخت و منظم است و خم کردن آن نسبتاً دشوارتر است.

 

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 

 1. آب روی چرم

مقدار کمی آب روی پارچه بچکانید، زیرا چرم واقعی رطوبت را جذب می­کند. اگر محصول مصنوعی باشد، به راحتی روی آن یک گودال ایجاد می شود. چرم واقعی در عرض چند ثانیه قطره کمی آب را به خود جذب می­کند، که به سرعت اصالت چرم را به شما نشان می دهد.

 1. قیمت چرم

بدانید که کالاهای چرمی طبیعی به ندرت ارزان هستند. محصولی که کاملاً از چرم واقعی ساخته شده کاملاً گران است. به قیمت عادی و با قیمت ثابت فروخته می شود. در بازار خرید کنید و از قیمت محصولات واقعی چرم، نیمه چرم و چرم مصنوعی بازدید کنید. اینگونه تفاوت های آن ها را درک می­کنید.

در میان انواع چرم، قیمت پوست گاو به دلیل دوام و خاصیت صاف شدن آن، بالاترین قیمت است. چرم خرد شده ، که یک لایه زیرین است که از لایه سطحی جدا شده، قیمت کمتری نسبت به چرم فوقانی یا بند دارد. در حالی که تمام کالاهای چرمی واقعی بسیار گرانتر از کالاهای مصنوعی هستند، انواع مختلفی از چرم واقعی نیز وجود داردکه این تنوع در چرم ها باعث تفاوت در قیمت می­شود.

 1. رنگ چرم

از رنگ چشم پوشی کنید زیرا حتی چرم رنگ شده نیز می­تواند معتبر باشد. مبلمان چرمی آبی روشن ممکن است طبیعی به نظر نرسد، اما این بدان معنی نیست که از چرم طبیعی ساخته نشده است. رنگ ها را می توان هم به چرم مصنوعی و هم به چرم طبیعی اضافه کرد. بنابراین هنگام جستجوی چرم واقعی یا ساخته دست بشر، از رنگ آن چشم پوشی کنید و به احساس، بو و بافت خود بچسبید.

 

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 

انواع مختلف چرم طبیعی را بشناسید

 1. چرم طبیعی

بدانید که “Authentic Leather” تنها نوع چرم واقعی و قانونی موجود در بازار است. اغلب مردم بیشتر به فکر تشخیص چرم واقعی از چرم ساخته شده توسط بشر یا تقلبی هستند. با این وجود متخصصان جدی می دانند که حتی چندین سطح چرم واقعی وجود دارد که چرم معتبر دومین سطح پایین چرم است. از واقعی ترین و کم هزینه ترین انواع چرم طبیعی می­توان موارد زیر را نام برد:

 • چرم کاملاً دانه دار
 • چرم بالایی دانه ای
 • چرم معتبر
 • چرم باند شده

 

 1. چرم کاملاً دانه دار

این نوع چرم را فقط برای محصولات با کیفیت بالا بخرید. چرم کاملاً دانه فقط از بالاترین لایه پوست که نزدیکترین هوا است استفاده می­شود. این سخت ترین، با دوام ترین و محبوب ترین نوع چرم است. طبیعی است، به این معنی که دارای ویژگی ها، چین ها و رنگ بندی های کاملاً منحصر به فردی است. به دلیل کم بودن این نوع که روی فقط سطح هر حیوان وجود دارد و سختی کار دارد، قیمت کاملاً گرانی دارند.

 1. چرم بالایی دانه

برای تهیه کالاهای با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب تر، به دنبال چرم فوقانی دانه باشید. رایج ترین چرم لوکس چرم بالایی دانه ای است. این لایه کاملاً دانه ای که پوست درست در زیر آن است برای از بین بردن عیب­ها به آرامی دستکاری می شود. این نوع نرم تر و سازگارتر از دانه بندی کامل است، اما همچنین کار با آن آسان تر است، که قیمت را پایین نگه می دارد. گرچه از ماندگاری کامل دانه بندی برخوردار نیست، اما همچنان یک چرم محکم و خوش ساخت است.

 1. چرم معتبر

بدانید که چرم معتبر معمولاً دارای یک ضلع یا احساس جیر است. چرم معتبر با حذف دانه های سخت و گران قیمت روی آن ساخته می شود. سپس در زیر از چرم نرمتر استفاده می شود. ماندگاری آن به اندازه چرم کامل یا چرم بالا نیست. اما همچنین بسیار ارزان تر است زیرا می توان به راحتی کالاهای مختلفی را تولید کرد. به یاد داشته باشید، چرم معتبر سطح خاصی از چرم است، و به معنای چرم واقعی نیست. اگر در یک فروشگاه چرم از چرم معتبر بخواهید، آنها نوع خاصی از چرم را در ذهن دارند.

راهنمای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 

چرم مصنوعی در مقابل چرم طبیعی

در مقابل چرم طبیعی ، چرم مصنوعی معمولی به بافت و اندازه طبیعی چرم محدود نیست. چرم مصنوعی معمولاً توسط متر تولید می­شود و ماده یکنواختی دارد. محصولات ساخته شده از چرم مصنوعی اغلب می توانند بسیار مقرون به صرفه تر تولید شوند. با این حال ، چرم مصنوعی بسیار خوب نیز قیمت خود را دارد. علاوه بر این، مراقبت از بسیاری از انواع چرم مصنوعی بسیار راحت است، ضد آلودگی و ضد آب است و به راحتی تمیز می شود، حتی گاهی اوقات با ماشین لباسشویی هم شسته می شود.

مزایا و معایب چرم مصنوعی :

مزایای استفاده از چرم مصنوعی در یک نگاه:

 • هیچ محصول حیوانی استفاده نمب شود
 • تولید ارزان تر
 • ضایعات کم
 • مراقبت آسان، قابل شستشو
 • خصوصیات فردی ماده می تواند به راحتی تحت تأثیر قرار گیرد

معایب چرم مصنوعی در یک نگاه:

 • تأثیر شدید محیطی
 • دوام کم انواع ارزان قیمت چرم مصنوعی
 • احساس سفت تر بودن چرم
 • یک محصول کاملاً طبیعی نیست
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X