حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

فهرست مطالب

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

ارزش خرید کفش برای کف پای صاف را تنها کسانی می دانند که از این مشکل رنج می برند! اگر مانند من به همراه چند میلیون نفر دیگر در دنیا، صافی کف پا دارید و تقریباً روزانه درد می کشید، احتمالاً شانس خود را  هروز نفرین می کنید!

نیازی به گفتن نیست که من مبالغی زیادی را برای کفشهایی که پس از چند روز، حتی گاهی ساعتها غیرقابل تحمل شده اند، هدر داده ام،  من در بین خانواده و دوستان اینگونه شناخته شده ام که کفش های تازه خریده شده ام را یکبار بعد از استفاده به راحتی کنار می گذارم، در حالی آنها از اینکه صافی کف پا و کفش نامناسب خریداری شده من می تواند باعث کمردرد یا آسیب تاندون شود و من با تعویض گاه گاه کفش هایم به امید اینکه کفشی مناسب بیابیم تا با پشتیبانی از قوس ها بتوانم راحت تر راه رفته و خطر و عوارض این مشکل همیشگی ام را کاهش دهم.

چگونه بهترین کفش ها را برای کف پای صاف انتخاب کنید:

برای افرادی که مشکل صافی کف پا دارند شاید مدت ها طول بکشد تا بفهمند وقتی پای کفش به میان می آید، احساس راحتی مهمترین موضوع در خرید کتانی مردانه و زنانه است، شاید در صورت عدم گرفتن مشاوره از پزشکان و متخصصان این امر خرید و انتخاب درست درست کفش های مخصوص کف پای تخت به خطاهای آزمایشی بسیار و گاه پرهزینه نیاز دارد. برای صرفه جویی در هزینه و وقت خود، می توانید از اشتباهات من درس بگیرید و به دنبال کفش های مناسب کف پا صاف بروید. این امر خصوصاً در مورد اشخصاصی که اغلب به مسافرت می روند و از راه رفتن زیاد لذت می برند صادق‌تر است.

در اینجا راهنمای نهایی من برای یافتن و انتخاب بهترین کفش های ممکن برای کف  پای صاف است، خواه این کفش ها مناسب صافی کف پا، پاشنه پا و غیره باشد. نکته اینجاست که با انتخاب درست دیگر نیازی به زندگی با درد کف پا نیست. این پست به شما کمک می کند تا بهترین کفش های کتانی مخصوص پای صاف، در کنار سایر کفش های شیک و راحت را که می توانید ساعت ها برای هر نوع گردش بپوشید، پیدا کنید.

نکاتی در مورد صافی کف پا

عارضه کف پای صاف از بیماری های به ظاهر ساده است که در آن افراد فاقد قوس های استاندارد در کف پا هستند، این قوس ها حجم  نیروهای وارده از طرف زمین به بدن را کاهش می دهند که در غیر اینصورت در درازمدت به دلیل عدم قوس پا این نیروها به سمت بدن آمده و در طولانی مدت موجب بروز مشکلات و دردهای زنجیره وار در همه مفاصل به ویژه ستون فقرات می شود.

صافی کف پا، از بیماری ها و مشکلات مادرزادی است که نرمی مفاصل نیز به آن اطلاق می شود ligamentum laxity  یا نرمی مفصل در منطقه کف پا، موجب می شود قوس کف پا در زمان ایستادن از بین برود. از دیگر عوامل تشکیل نشدن قوس کف پا تشکیل نشدن کامل یک یا دو استخوان در ناحیه مچ و کف پا و یا چسبیدن آنها به یکدیگر به صورت مادرزادی است.

افراد صافی کف پا در همه افراد به یک شکل مشخص و مشابه نیست زیرا در برخی افراد ممکن است انگشتان پا به سمت بیرون  تمایل داشته باشند، یا تاندون آشیل سفت باشد و یا ممکن است قوس های پا هنگام ایستادن به حالت عادی بازگردند. تخمین زده می شود که ۲۰-۳۰٪ از جمعیت از یک (یک طرفه) یا هر دو (دو طرفه) پای تخت رنج می برند؛ بنابراین خیلی ها جزوه این آمار هستند پس بنابراین احساس بدی نسبت به خودتان نداشته باشید.

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

اما در این میان خرید کفش برای کف پای صاف از اهمیت بالایی برخوردار است، چون این افراد نمی توانند از هرنوع کفشی استفاده کنند، پزشکانی که در زمینه سلامت پا  کار می کنند می توانند در مورد بهترین سبک و مدل کفش برای افردی که از صافی کف پا رنج می برند، پیشنهاد کند.

به طور کلی  کفش های متناسب و پهن با تکیه گاه قوس و پاشنه برای کفپای  صاف بهترین هستند.

کفش های مناسب پای صاف با پشتیبانی خوب از قوس پا، کلیدی است. داشتن قوس در پا، خاصیت ارتجاعی و کشش بین جلو و عقب را ایجاد می کند. این به توزیع وزنه تحمیل شده کمک می کند.

با صافی پا، دردی وجود دارد که از پا به سمت ران ها و کمر امتداد می یابد،زیرا هیچ قوسی وجود ندارد و نتیجه نهایی بسیار سخت است. البته ممکن است  صافی کف پا داشته باشید و هیچ یک از این مشکلات را نیز تجربه نکنید و زندگی را همانطور که هست ادامه دهید!

شما در حال خواندن مقاله راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف در مجله آنلاین جوان مد هستید ، در ادامه این راه همراه ما باشید …. !

 

چه عواملی باعث ایجاد پاهای تخت می شود؟

 • سابقه خانوادگی کف پای صاف
 • آسیب عصبی
 • آرتروز و قوس های ضعیف
 • مشکلات سلامتی مانند چاقی، دیابت و فشار خون بالا، به دلیل افزایش الاستین و سایر تغییرات موقتی بدن، ایجاد کف صاف برای زنان باردار غیر معمول نیست.
 • پوشیدن کفش بدون تکیه گاه صحیح. این امر به ویژه در مورد زنانی که زیبایی را به راحتی ترجیح می دهند، صادق است. کفش های مخصوص کف پای صاف اکنون رایج است و شما نیازی به صدمه زدن به وضعیت بدن خود ندارید.
 • روند پیری طبیعی! صافی کف پا بیشتر در زنان بالای ۴۰ سال دیده می شود

نحوه تشخیص صافی کف پا

برای اینکه پی ببرید کف پای صاف و یا نرما دارید می توانید به پزشک مراجعه کنید تا به درستی  تشخیص دهید. یا می توانید آن را به روشی قدیمی انجام دهید؛ پا را خیس می کنید و سپس روی چیزی صاف مانند بتن خیس یا کاغذ سنگین می ایستید. هرچه اثر رد پای شما بیشتر شود، کف پایتان صاف است. اکثر پزشکان می توانند کف پا را با نگاه کردن به بیمار هنگام ایستادن تشخیص دهند.

کفش های مخصوص کف پای صاف: (چه چیزی را باید در هنگام خرید کفش مناسب رعایت کرد؟)

نکاتی برای انتخاب بهترین کفش برای کف پای صاف

 • در اواخر روز برای خرید کفش اقدام کنید. به طور کلی شناخته شده است که با گذشت روز پاها متورم می شوند. با این روش می توانید کفشی مناسب برای کف پای صاف تهیه کرده و راحتی مطلوب را به دست بیاورید.
 • اطمینان حاصل کنید که کفش را روی پای بزرگتر خود امتحان کنید. همیشه می توانید جوراب ضخیم تری بپوشید، اما اگر کفش برای پا بزرگتر تنگ است، آن را کنار بگذارید و اندازه دیگری را امتحان کنید.
 • تشخیص دهید که همه اندازه ها یکسان نیستند. درست مانند لباس زنانه، اندازه کفش نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال پوشیدن سایز ۴۰ نایک به این معنی نیست که سایز ۴۰ آدیداس خواهید بود. حتی در همان مارک تجاری نیز تفاوت هایی را می توان مشاهده کرد، بنابراین ذهن باز داشته باشید.
 • جورابهایی را که می خواهید با کفش بپوشید، را به پا کنید. اگر به طور معمول جوراب های ضخیم می پوشید، اطمینان حاصل کنید که هنگام پوشیدن کفش همان جوراب را در پا داشته باشید تا تا بعداً از تنش محکم جلوگیری کنید.
 • برای انعطاف پذیری اطمینان حاصل کنید که فاصله آنها بین انگشت شست و نوک کفش شما کم باشد. برای این کار می توانید با تکان دادن انگشتان پا از بودن فضای کافی در کفش مطمئن شوید.

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

بهترین نوع کفش برای کف پای صاف

شما باید بتوانید از لیست بلندبالای کفش های موجود در بازار بهترین کفش های نگهدارنده قوس کف پای صاف را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. در گذشته ای نه چندان دور، انتخاب چندانی وجود نداشت اما امروزه خوشبختانه، بسیاری از شرکتها کفشهای مناسب پای صاف را طراحی و تولید کرده اند.

بهترین کفش های دویدن برای کف پای صاف

بهترین کفش های مخصوص دویدن  و برای استفاده بیش از حد، با بالشتک مناسب و قوس کم ثبات را ایجاد می کنند. آنها کنترل حرکتی مناسبی را برای استفاده از وسایل جانبی اضافی (زیر صفحه هایی صاف که پاهای آنها به سمت داخل می چرخد و قوس پا صاف می شود) فراهم می کنند.

شما در حال خواندن مقاله راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف در مجله آنلاین جوان مد هستید ، در ادامه این راه همراه ما باشید …. !

اشتباهاتی که هنگام خریدکفش برای کف پای صاف باید از آنها جلوگیری کرد!

آیا کفش هایی برای کف پای صاف طراحی شده است؟ در جواب باید بگوییم، دقیقاً نه! کفش های مخصوص دویدن وجود دارد که برای استفاده بیش از حد استفاده می شود و اکثر دونده های کف پای صاف بیش از حد از پاهایشان کار می کشند، بنابراین افرادی که دچار مشکل کف پای صاف هستند با استفاده از این کفش های ثبات دهنده یا کنترل حرکت راحت‌تری پیدا می کنند.

اگر می خواهید راحت ترین کفش مخصوص دویدن را برای کف پای صاف خود بخرید، از این اشتباهات خودداری کنید:

وقتی صحبت از صافی کف پا می شود، پشتیبانی از قوس اضافی همیشه جواب نمی دهد. داشتن کف صاف انعطاف پذیر یا سفت و سخت به طور قابل توجهی در انتخاب شما تأثیر می گذارد.

برای کف صاف انعطاف پذیر توصیه می شود از کفش های مخصوص دویدن استفاده کنید زیرا داشتن قوس اضافی می تواند درد را روی زانوها تحمیل کند.

برای صافی کف پا، بهتر است از کفش های مخصوص دویدن با کنترل حرکت استفاده کنید زیرا به تقویت عضله پا کمک می کند.

دونده های تخت پا معمولاً در مناطق پاشنه پا و انگشتان پا نیروی بیشتری  را وارد می کنند. بنابراین آنها باید کفش های مخصوص دویدن با دوام و پشتیبانی بیشتری در آن مناطق بپوشند. کفش های مخصوص دویدن برای کف پای صاف معمولاً حجیم تر و ضخیم تر هستند.

هنگام برخورد با صافی کف پا، حمایت از قوس تنها راه حل نیست. شما باید به آخرین کفش یا قالب آن توجه کنید. قالب شکل کفش را تعیین می کند و مستقیماً به افراد کف پای صاف آزادی بیشتری در حرکت طبیعی و جلوگیری از درد می دهد. تهیه کفشی با کف پای راست بسیار توصیه می شود. کفش های مخصوص دویدن با کنترل حرکت بر روی دوام مستقیم ساخته می شوند در حالی که کفش های با ثبات روی آخرین حالت نیمه خمیده یا راست ساخته می شوند.

راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف

اگر کف پای صاف دارید، باید به خاطر بسپارید:

کفش های مخصوص دویدن خود را قبل از فرسودن تعویض کنید.

قبل از تعویض کفشهای خود صبر کنید تا کاملاً فرسوده شود. برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که بسته به سبک دویدن، وزن و کیفیت کفش، کفش مخصوص دویدن باید هر ۳۰۰ تا ۵۰۰ مایل تعویض شود.

اگر کف پای صاف دارید، در خرید کفش برای کف پای صاف به میانی کفش خود توجه کنید، جذب شوک و همچنین ثبات و کنترل حرکتی مورد نیاز برای وضعیت پای شما را فراهم می کند. با گذشت زمان، میانه کف فرسوده شده و از سطح راحتی و پشتیبانی یکسانی برخوردار نخواهد بود.

کشش مهم است

اگر پا صاف داری ، قوس های خود را محکم و کشیده نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که هر روز و به مدت چند دقیقه و پس از فعالیت به طور منظم انجام دهید.

درد را نادیده نگیرید

فعالیت و دویدن با درد در افراد با کف پای صاف، وضعیت را بدتر کرده و خطر آسیب جدی را افزایش می دهد. اگر هنگام فعالیت زیاد درد احساس می کنید، از متخصصان کمک بگیرید و استراحت کنید. در پایان امیدواریم در این مقاله با عنوان راهنمای خرید کفش برای کف پای صاف گامی مثبت در انتخاب بهترین کفش برای کف پای صاف شما برداشته باشیم و خریدی لذت بخش را تجربه کرده باشید .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X