حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای خرید کفش دامادی

فهرست مطالب

راهنمای خرید کفش دامادی

راهنمای خرید کفش دامادی

همانطور که می دانید از سالیان دور تا کنون روز عروسی مهم ترین روز زندگی هر فرد به شمار می رود و‌همه افراد تمام سعی خود را می کنند تا در این روز به بهترین شکل ممکن بدرخشند. مدت ها است که سبک شناسان گوشزد می کنند که راز یک لباس کامل، برنامه ریزی آن از کفش است. انتخاب کفش شما می تواند بهترین کت و شلوار را نیز ایجاد کند یا از بین ببرد  بنابراین اگر امسال ازدواج می کنید مهم است که گزینه های مربوط به کفش دامادی را به دقت بررسی کنید.

یک جفت کفش انتخاب کنید که فوق العاده به نظر برسد، کاملا با سبک لباس شما مطابقت داشته  و به اندازه ای راحت باشد که در تمام طول روز بپوشید. بنابراین حتی اگر به سادگی به عنوان میهمان در عروسی  شرکت می کنید، عاقلانه است که در یک جفت کفش مرغوب برای عروسی سرمایه گذاری کنید. یک جفت مناسب انتخاب کنید چون آنها را می توانند بارها و بارها  بپوشید. دامنه گزینه های  کفش مردانه کمی راحت تر از زنان است  اما هنوز هم گزینه های بسیار متنوعی وجود دارد.

استایل عروس و داماد در روز عروسی از مهمترین مواردی است که معمولا بسیار به آن توجه می شود. معمولا داماد می بایست در روز عروسی کت و شلوار مناسب بپوشد و کفش و… را نیز با لباس خود ست و هماهنگ کند. انتخاب کفش داماد یکی از مواردی است که می بایست در انجام آن بسیار توجه داشت و مناسب ترین کفش را برای روز عروسی انتخاب نمود. در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص انتخاب کفش داماد توضیحات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم،با ما همراه باشید.

 

راهنمای خرید کفش دامادی

 

کفش دامادی باید از چه جنسی باشد؟

کفش دامادی یکی از مواردی می باشد که انتخاب آن‌ برای آقایان بسیار مهم است. جنس کفش دامادی می بایست به گونه ای باشد که هم ظاهر زیبا و جذابی داشته باشد و هم پا در آن راحت باشد. بهترین جنس کفش دامادی چرم می باشد و کفش دامادی چرم می تواند یکی از بهترین گزینه ها به شمار آید. کفش چرم دارای رنگ های متنوعی است و معمولا می توان یک کفش دامادی چرم را با انواع کت و شلوار ها ست کرد.

همچنین کفش چرم بسیار نرم بوده و آقایان برای ساعت ها پوشیدن آن در روز عروسی خود با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهند شد. کفش دامادی چرم به دو دسته مات و براق تقسیم بندی می شود که داماد می بایست با توجه به مات یا براق بودن‌کت و شلوار خود آن‌را انتخاب کند. کفش های چرم از لوکس ترین و شیک‌ترین کفش ها به حساب آمده و به همین علت بهترین گزینه برای داماد ها به شمار می آیند.

کفش های چرم علاوه بر زیبایی و راحتی زیادی که دارند معمولا دارای قیمت های مناسبی نیز بوده و داماد می تواند با مناسب ترین هزینه بهترین و شیک‌ترین کفش را برای روز عروسی خود خریداری کند.

 

راهنمای خرید کفش دامادی

 

چه نوع کفشی را باید در عروسی بپوشم؟

نوع کفشی که انتخاب می کنید به شخصیت، مکان عروسی و بقیه لباس شما بستگی دارد.

انتخاب کلاسیک، یک جفت کفش مردانه آکسفورد است. این ها محبوب ترین سبک کفش های مردانه برای لباس های رسمی هستند و در همه جا به خوبی به شما کمک خواهند کرد. سبک همیشگی آنها با هر کت و شلواری عالی به نظر می رسد و به این معنی است که می توانید بعد از عروسی آنها را در دفتر و یا سایر موارد رسمی نیز بپوشید.

آکسفوردهای مشکی را برای حداکثر انعطاف پذیری انتخاب کنید، یا قهوه ای را برای ظاهری راحت تر انتخاب کنید. وقتی صحبت از انتخاب کفش برای عروسی می شود اولین گزینه انتخابی هر داماد، بدون شک یک جفت آکسفورد با کیفیت بالا است.  

برای یک عروسی سنتی در خودمانی ممکن است بخواهید یک جفت کفش خوش ساخت دربی را انتخاب کنید. Derbys شبیه آکسفورد است اما از یک طرح توری باز بهره می برد که به آنها احساس قویتر، گونه ای گلگون و در عین حال کمی رسمی تر می دهد.

یکی دیگر از گزینه های محبوب کفش برای دامادی، یک جفت کفش بروژ مردانه است که جزئیات بیشتری به لباس شما اضافه می کند و به عنوان یک انتخاب غیر معمولی، عالی  به نطر می رسد. Brogues در طیف وسیعی از سبک ها از جمله آکسفورد و دربی موجود است و با همه نوع سبک لباس هماهنگ می شود.

 

راهنمای خرید کفش دامادی

 

مناسب ترین رنگ کفش دامادی

هنگام خرید کفش دامادی، قوانین مهم تطبیق رنگ وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید. این بدان معنا نیست که شما باید کاملاً به قوانین خاص پایبند باشید. این عروسی شماست و شما البته آزادید که هر آنچه دوست دارید بپوشید. با این حال، درک اصول اساسی لباس رسمی شما را قادر می سازد لباسی را تهیه کنید که بسیار زیبا به نظر برسد، خواه تصمیم بگیرید چند قانون را نقض کنید یا نکنید.

اولاً کت و شلوار مشکی هرگز نباید با کفش های قهوه ای یا برنزه پوشیده شود. این قانون برای کت و شلوارهای خاکستری تیره تا زمانی که به سایه های روشن تر خاکستری نرسد نیز برقرار است. همچنین لازم به ذکر است که برای موارد رسمی، کفش های مشکی را می توان تقریباً با هر رنگ دیگری غیر از کرم بسیار روشن یا بژ پوشید.

کت و شلوارهای آبی باید با کفش های مشکی یا قهوه ای، در هر سایه ای پوشیده شوند. برای آبی های تیره، کفش های سیاه یا قهوه ای تیره معمولاً بهترین نتیجه را دارند. کفش های قهوه ای روشن یا برنزه تر که با کت و شلوارهای آبی روشن تر جفت می شوند. سایه های قهوه ای با رنگ قرمزتر نیز با کت و شلوارهای آبی بسیار زیبا به نظر می رسند.

کت و شلوارهای سبز ممکن است غیر معمول باشند، اما همیشه باید آنها را با کفش های قهوه ای یا برنزه (هرگز مشکی) بپوشید. کت و شلوارهای کرم یا سفید با کفش های قهوه ای یا برنزه عالی به نظر می رسند  اما همچنین با کفش های دو رنگ می توانند بسیار دلپذیر باشند.

به طور سنتی، کفش های شما باید تیره تر از کت و شلوار شما باشد و این قاعده کلی خوبی است که باید از آن پیروی کنید. اما برای عروسی های راحت تر، وارونه زدن این موضوع تأثیر ایجاد می کند و توجه شما را بر روی لباس شما متمرکز می کند.

رنگ کفش شما نیز به سبک کت و شلواری که انتخاب می کنید بستگی دارد. کت و شلوارهای سه تکه رسمی تر هستند و قهوه ای های مشکی یا تیره به طور کلی مناسب این لباس ها هستند. کت و شلوارهای دو تکه بسته به رنگ کت و شلوار می توانند با کفش های مشکی یا قهوه ای کار کنند.

به همین ترتیب، برای ماه های گرم کت و شلوارهای کتانی با ساختار کمی خود را به ست شدن با یک کفش سبک لوفر معمولی نزیک تر می کند. سبک کت و شلوار شما هرچه باشد، اگر کمربند می پوشید  باید همیشه با کفش شما مطابقت داشته باشد. بند ساعت شما اگر چرمی باشد نیز همین طور است.

اگر داماد هستید، هنگام انتخاب رنگ کفش  از جمله دسته گل و لباس های ساقدوش، محل برگزاری و لباس عروس خانم را در نظر بگیرید. دامادها باید با توجه به زمان سال، محل برگزاری و رسمی بودن مراسم و … باید رنگ کفش را انتخاب کنند.

 

کفش دامادی باید چقدر رسمی باشد؟

کفش های رسمی مردانه بلندتر، باریک تر و دارای انگشت نوک تیزتری نسبت به مدل های روزانه  هستند. این تعادل را برای بالقوه سنگینی که ممکن است یک کت و شلوار ایجاد کند متعادل می کند و باعث می شود پاهای شما بلندتر و ظریف تر به نظر برسد. تنها استثنا در این قانون این است که اگر شما لباس تاکسیدو می پوشید، کفشی که انگشت  آن گرد  باشد، مناسب تر است.

یک قانون کلی که باید رعایت شود: هرچه شکل کفش ساده تر باشد، کفش رسمی تر است. اگر عروسی شما بسیار سنتی است و کت و شلوار شما رسمی است، یک مدل کاملاً برش خورده را انتخاب کنید جایی که قسمت بالای آن از یک تکه چرم ساخته می شود.

وقتی تصمیم می گیرید کفش هایتان برای عروسی چقدر رسمی باشد، از محل برگزاری عروسی الهام بگیرید.  به عنوان مثال یک عروسی سنتی و رسمی به سبک کفش رسمی تری نیاز دارد تا عروسی که در یک مکان کمتر سنتی مانند باغ برگزار شود.

 

راهنمای خرید کفش دامادی

 

آیا کیفیت کفش دامادی مهم است؟

هنگام انتخاب کفش برای عروسی کیفیت بسیار مهم است. مواد با کیفیت بالا اطمینان حاصل می کنند که کفش های شما راحت و زیبا به نظر می رسند و سالهای زیادی دوام خواهند داشت. چرم نرم و لطیف، چه با درخشش براق و چه با پس زمینه مات زیبا یک ضرورت است.

خطوط تمیز و طراحی محدود کفش های مردانه به این معنی است که فضای کمی برای خطا وجود دارد.  با این حال، تطبیق پذیری بیشتر سبک ها به معنای سرمایه گذاری است که ارزش انجام آن را دارد. یک جفت کفش مردانه که به خوبی انتخاب شده باشد سالهای زیادی دوام می آورد.

 

کفش دامادی مناسب خود را انتخاب کنید

در حالی که در مورد موارد رسمی مانند عروسی برخی از قوانین اساسی وجود دارد، روندهای معاصر این موارد را تا حدودی آرام کرده است. علاوه بر این  بسیاری از عروسی های این روزها لزوماً از یک قالب سنتی پیروی نمی کنند و یا در یک مکان سنتی برگزار نمی شوند. بنابراین یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب کفش برای عروسی این است که یک جفت را که دوست دارید انتخاب کنید.

آنها به شما کمک می کنند تا در طول روز اعتماد به نفس داشته باشید و به نوبه خود به برگزاری روان جشن کمک کنید و بهترین روز زندگیتان را تبدیل به شیرین ترین روز زندگیتان تبدیل کنید؛ سخت نگیرید!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X