حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای خرید کفش ورزشی

فهرست مطالب

راهنمای خرید کفش ورزشی

راهنمای خرید کفش ورزشی

ورزش کردن نیز به مانند خوردن غذا از واجبات و نیاز های بدن است که حتما باید به آن توجه شود . متاسفانه در اغلب اوقات به این موارد توجهی نشده و بیشتر افراد به ورزش کردن اهمیت نمی دهند ، اما لازم است بدانید که ورزش کردن یعنی سرمایه گذاری برای آینده . شما می توانید با ورزش سلامت خود را حفظ کرده و از پیری زودرس جلوگیری کنید . با ورزش می توانید تناسب اندام خود را حفظ کرده و همواره شاداب و سرزنده باشید .

حال اگر شخصی هستید که به ورزش کردن علاقه مند است ، حتما به این نکته توجه کنید که ورزش کردن نیز نیاز به پوشیدن و استفاده از لباس ها و کفش های ورزشی متناسب با رشته مورد نظرتان است ، زیرا استفاده از کفش ها و لباس های ایده آل می تواند کیفیت ورزش را افزایش داده و سبب بازدهی بیشتر شود . بنابراین در این مطلب قصد داریم تا راهنمای خرید کفش ورزشی شما دوستان و همراهان گرامی فروشگاه کفش مردانه و زنانه جوان مد باشیم .

راهنمای خرید کفش ورزشی

مشاهده و خرید کفش ورزشی مردانه

انواع کفش های ورزشی

رشته های مختلف ورزشی در کشور فعالیت دارند که هر یک از آن ها لباس ها و کفش های مخصوص خود دارند . از جمله رشته هایی که دارای کفش های ورزشی مخصوص می باشند می توان به رشته هایی چون کشتی ، بوکس ، والیبال ، بسکتبال ، فوتبال ، تنیس اشاره کرد . این ورزش های تاپ و مطرح دارای کفش هایی متفاوت از هم هستند که بایستی به درستی آن ها را انتخاب کنید . به عنوان مثال کفش های کشتی دارای کفی و زیره نازکی هستند ، چرا که از آن بر روی تشک های کشتی استفاده می شود ، بنابراین نداشتن زیره انعطاف پذیر و ضخیم چندان مطرح نیست .

همچنین به عنوان مثال کفش های بوکس و بسکتبال دارای ساق بوده تا پاها در هنگام قدم برداشتن یا چرخش پیچ نخورد . این در حالی است که کفش های فوتبالی یا همان استوک نیز دارای عاج یا به اصطلاح میخ هایی است که مانع از سر خوردن بازیکن بر روی چمن خواهد شد . اما در میان این رشته های متنوع بیشتر ورزشکاران عمدتا آماتور و مبتدی بوده و یا تمریناتی هوازی ، کاردیو یا بدنسازی را انجام می دهند که بیشتر برای تناسب اندام و حفظ سلامت می باشد .

توصیه پزشکان نیز به این نوع از ورزش ها بوده و ورزش های حرفه ای نیاز به علاقه و استعداد افراد بستگی دارد که حتما بدو ورود خود به کلاس های ورزشی ، از مربی تمرینات را دریافت کرده و از سوی مربی راهنمای خرید کفش ورزشی و لباس های ورزشی مخصوص خود را به شاگردان خواهد داد . اما ما در این بخش قصد داریم عمده کفش های مناسبی که مخصوص پیاده روی ، دویدن ، بدنسازی و انجام تمرینات کاردیو و هوازی هستند را معرفی کرده و راهنمای خرید کفش ورزشی شما باشیم .

کفش ورزشی چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش های ورزشی برخلاف کفش های اسپرت و یا کلاسیکی که ممکن است در مهمانی ها و حتی کار های روزمره خود استفاده کنید ، دارای طراحی و ساختار بسیار متفاوتی هستند که سبب شده تا بتوانید با استفاده از آن ها کیفیت ورزش را افزایش دهید . شما می توانید با پوشیدن کفش های ورزشی بازدهی ورزش را بالا تر برده و از خسته شدن زودهنگام جلوگیری کنید ، به همین دلیل نیز زمان بیشتری را می توانید به ورزش کردن اختصاص دهید .

عدم استفاده از کفش های ورزشی مخصوص ممکن است در دراز مدت مشکلات و آسیب هایی از جمله درد در مفاصل و اندام های پا ، زانو ، لگن و حتی کمر باشید که توصیه مهم فروشگاه جوان مد و همچنین متخصصین ارتوپدی این است که از کفش های ورزشی استفاده کنید . عمده کفش های ورزشی دارای ویژگی هایی همچون سبک بودن ، انعطاف پذیری بالا ، تهویه هوای مناسب ، طراحی آرگونومیک و طبی دارند تا پاها در حین فعالیت و ورزش راحت باشند . سنگین بودن کفش می تواند شما را خسته کند . عدم انعطاف پذیری به پا و انگشتان فشار وارد خواهد کرد .

عدم تهویه هوای مناسب سبب عرق کردن پا شده و همچنین نداشتن آرگونومی ساخت خوب می تواند فرم صحیح قدم برداشتن را تغییر داده و موجب ایجاد درد در پاها شده و مشکلاتی بعضا جدی را در دراز مدت برای فرد ورزش کننده به وجود آورد که به مراتب تاثیرات منفی را به فرد ورزش کننده خواهد گذاشت . توجه داشته باشید که حتی کفش های مخصوص پیاده روی نیز از نظر طراحی با کفش های مخصوص دویدن تفاوت دارند که بایستی حتما به این نکته توجه داشته باشید .

بنابراین بهتر است با کسب اطلاعات بیشتر و با مطالعه راهنمای خرید کفش ورزشی ، از خرید هر گونه کفش های معمولی اجتناب کرده و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

راهنمای خرید کفش ورزشی

مشاهده و خرید کفش ورزشی زنانه

راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن

با مطالعه بخش های قبل متوجه شدید که طراحی کفش های ورزشی متفاوت است ، این تفاوت در کفش های مخصوص دویدن و پیاده روی نیز متفاوت است به همین جهت نیز بایستی در خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن به یک سری نکات توجه داشته باشید . اولین نکته که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که کفش ورزشی مخصوص دویدن نیاز به تهویه هوای عالی دارد .

با توجه به اینکه در هنگام دویدن ضربان قلب افزایش بیشتری داشته و سوخت و ساز بدن نیز افزایش دارد ، فرد دونده عرق بیشتری خواهد کرد ، این عرق کردن در همه جای بدن اتفاق می افتد ، به خصوص در بخش پاها که داخل کفش و یک فضای بسته قرار دارند ؛ بنابراین بایستی با انتخاب صحیح کفش هایی را تهویه هوای عالی را برای دویدن انتخاب کنید . عمدتا داشتن یک تهویه هوای خوب به جنسی که رویه کفش از آن ساخته شده است بستگی دارد . معمولا رویه های پارچه ای و بافتی رویه هایی قابل تنفس هستند .

پاشنه کفش های مخصوص دویدن با پیاده روی متفاوت است . کفش های مخصوص دویدن خیلی پاشنه بلندی ندارند ، اما این دلیل نمی شود که کفش هایی را بگیرید که اصلا پاشنه نداشته و صاف هستند . طراحی شیبدار در کفش باعث می شود تا پاها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و دویدن ساده تر گردد .

نسبت ارتفاع پاشنه کفش با بخش جلویی کفش یعنی محلی که انگشتان پا قرار می گیرند ، عمدتا ۱۲ میلی متر است که یکی از ایده آل ترین شیب ها و پاشنه کفش های مخصوص دویدن می باشد . ارتفاع بیشتر می تواند به پاشنه ها فشار زیادی در هنگام دویدن متحمل کند . البته ممکن است فرم پاها متفاوت بوده و این ارتفاع نیز ممکن است در هر فردی کمی تفاوت داشته باشد . عمدتا زیره کفش های دویدن خیلی پهن نبوده و نوک آن ها معمولا گرد طراحی می شود تا به انگشتان پا فشاری وارد نشود . زیره کفش های مخصوص پیاده روی قوس زیاد تری نسبت به کفش های پیاده روی دارند .

راهنمای خرید کفش ورزشی

راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص پیاده روی

در بخش قبلی با ویژگی ها و خصوصیات کفش های مخصوص دویدن آشنا شدید و راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن را مطالعه نمودید . اما در این بخش قصد داریم تا راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص پیاده روی شما همراهان عزیز باشیم . در خرید کفش پیاده روی برخلاف مدل دویدن نیازی نیست که کفش هایی را خریداری کنید که زیره ای را انتخاب کنید که قوس زیادی داشته باشد .

از سوی دیگر زیره کفش های پیاده روی معمولا پهن تر از کفش های دویدن می باشد . وزن کفش های پیاده روی نباید بسیار سنگین باشد چرا که در پیاده روی ممکن است حتی ساعت ها پیاده روی کنید ، بنابراین سنگین بودن کفش می تواند خستگی به دنبال داشته باشد . کفش پیاده روی نیز به مانند کفش دویدن بایستی قابل تنفس باشد . سعی کنید کفش هایی را خریداری کنید که هم رویه و هم زیره آن انعطاف پذیری بالایی داشته باشند تا فشاری بر روی پاها ایجاد نشود .

راهنمای خرید کفش ورزشی برای فصول گرم یا سرد سال

توجه داشته باشید که ممکن است بسیاری از فعالیت ها در فصول مختلفی همچون تابستان و زمستان تحت شعاع دمای هوا قرار گیرد . اگر ورزش شما داخل سالن بوده و به سیستم های گرمایشی یا سرمایشی خوبی مجهز است ، شاید تفاوتی در خرید کفش ورزشی نداشته باشید ، اما اگر در هوای آزاد تمرین میکنید و در پارک ها و … به پیاده روی ، دویدن و تمرینات هوازی می پردازید ، توصیه می شود که بسته به شرایط هوایی پیش رو کفش خود را انتخاب کنید .

برای خرید کفش ورزشی برای فصول گرم سال بهتر است کفش هایی را خریداری کنید که رویه آن ها اغلب از جنس بافت و یا پارچه باشد زیرا این اجناس قابلیت تنفس بسیار خوبی دارند .  همچنین ممکن است بر روی کفش از روزنه هایی استفاده شود که تهویه هوا را بهبود ببخشد . اما برای فصول سرد سال توصیه می شود که کفش هایی را خریداری کنید که اغلب در آن ها از پارچه های چرمی ، اشبالت و پارچه های اینچنینی استفاده شده باشد ، زیرا این اجناس عایق خوب حرارتی می باشند .

برای فصول گرم زیره پی یو و برای فصول سرد زیره های پلاستیکی طبیعی یا پی وی سی بیشتر توصیه می شود .

فواید کفش کپسولی

ممکن است در جستجو های خود برای خرید کفش ورزشی با نام کفش های کپسولی نیز مواجه شوید و این سوال برای شما پیش بیاید که کفش کپسول دار چیست ؟ فواید کفش کپسولی چه بوده و چه معایبی دارد ؟ آیا استفاده از کفش کپسولی برای دویدن و پیاده روی و ورزش های دیگر توصیه می شود یا خیر ؟ این کفش ها به دلیل داشتن کپسول در قسمت پاشنه به نام کفش کپسولی شناخته می شوند . این طراحی برای اولین بار توسط برند نایک استفاده و رونمایی شد که در آن زیره و بخش های پاشنه کفش مجهز به کوشن یا همان کوسنی های نرم در کفی بودند .

نام این تکنولوژی نایک ایر NIKE AIR می باشد که در واقع محفظه های ژله ای یا همان کپسول ها استفاده شده است که داخل آن هوا قرار دارد . وجود هوا در داخل کپسول می توانست حالتی فنری و انعطاف پذیری بسیار خوبی را در کفش ایجاد کند تا در هنگام قدم برداشتن ، این تکنولوژی به عنوان ضربه گیر عمل کرده و از شدت ضربه بکاهد .

از این رو این ویژگی ضربه گیری بسیار عالی سبب شد تا حتی برای ساخت کفش های ورزشی و مخصوص دویدن یا پیاده روی نیز از این تکنولوژی استفاده شود . این ویژگی خوب در کفش های نایکی توانست مشکلاتی که عمدتا برخی از کفش های معمولی برای پاها و مفاصل به وجود می آوردند را بکاهد .

راهنمای خرید کفش ورزشی

توصیه های مهم در خرید کفش ورزشی

توصیه های مهم در خرید کفش ورزشی مطرح است که حتما بایستی به آن توجه داشته باشید . اگر قصد خرید کفش ورزشی به صورت حضوری دارید ، توصیه میکنیم که حتما در ساعات پایانی روز کفش ورزشی خود را بخرید ، زیرا پاها پس از فعالیت روزانه ورم کرده و این ورم در انتهای روز بیشتر از هر لحظه دیگری خواهد بود ، بدین ترتیب ممکن است پس از خرید کفش ورزشی خود در ساعات پایانی شب ، مشاهده کنید که کفش ها برایتان کوچک بوده و باعث ناراحتی پا و زدگی آن می شود . در خرید کفش حتما جوراب به پا کرده و سپس کفش را بپوشید .

در خرید کفش ورزشی خود هرگز به فکر مد و تیپ نباشید ، چرا که هر کفش زیبا و شیکی مناسب برای ورزش نیست . بنابراین سعی کنید کفشی را بخرید که پاها داخل آن راحت باشند . نکته بعدی این است که حتما نباید برای خرید کفش ورزشی پول زیادی را بپردازید ، به این توصیه توجه داشته باشید که هر کفش گران قیمتی لزوما استاندارد و مناسب نیست .

راهنمای خرید کفش ورزشی به صورت اینترنتی

در بخش راهنمای خرید کفش ورزشی به صورت اینترنتی قصد داریم تا به شما خریداران اینترنتی توصیه کنیم که حتما محصولات و کفش های ورزشی خود را از سایت های معتبر خریداری کنید . همچنین در صورت خرید از شبکه های مجازی همچون اینستاگرام حتما به فعال بودن فروشگاه برای خرید ها حضوری ، تعداد دنبال کننده های اصلی ( و نه فیک ) و همچنین رضایت های مشتریان در کامنت ها و نظرات دقت داشته باشید . بهترین توصیه این است که خرید های خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبر که دارای نماد الکترونیکی و درگاه پرداختی می باشند اطمینان کنید .

فروشگاه کفش جوان مد امکان پرداخت هزینه درب منزل را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا بتوانید پس از رویت محصول ، هزینه را به مامور پست پرداخت کنید . تصاویر منتسب به هر محصولی دقیقا تصویرمحصول بوده و عکس برداری ها توسط تیم عکاسی فروشگاه تهیه شده است . امیدواریم که راهنمای خرید کفش ورزشی خوبی برای شما عزیزان باشیم .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X