حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای خرید کفش کپسولی

فهرست مطالب

راهنمای خرید کفش کپسولی

راهنمای خرید کفش کپسولی

پا عضو بسیار مهمی در بدن به شمار می رود و‌ می بایست افراد از این عضو مهم در بدن خود بسیار مراقبت نمایند. پا می تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند و یا دچار ضرب دیدگی شود. همه ما‌ می دانیم که پا قلب دوم‌ ما است و در بدن نقش مهمی را ایفا می کند. برای اینکه بتوان از این عضو مهم در بدن مراقبت کرد می بایست در مرحله اول مناسب ترین کفش را برای استفاده انتخاب نمود.

انتخاب صحیح کفش می تواند از آسیب دیدن پا حین ورزش، دویدن، راه رفتن و … جلوگیری کند. خرید کفش کپسولی می تواند یک انتخاب خوب باشد زیرا یکی از بهترین و مناسب ترین انواع کفش هایی هستند که از وارد شدن آسیب به پا جلوگیری می کنند. در ادامه قصد داریم در مورد این نوع کفش توضیحات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم و شما را در انتخاب کفش های کپسولی راهنمایی کنیم، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کفش کپسولی

معرفی و راهنمای خرید کفش کپسولی

وقتی برای خرید کفش به بازار مراجعه می کنید میبینید که کفش ها انواع مختلفی دارند و هر فرد باید با توجه به سلیقه و شرایط خود کفش مورد نظرش را انتخاب کند. یکی از انواع کفش  در بازار کفش های کپسولی می باشند که با کفش های دیگر متفاوت بوده و استفاده از آن ها می تواند افراد را از مزیت های زیادی برخوردار کند.

کفش های کپسولی نسبت به دیگر انواع کفش ها دارای لژ بیرونی بزرگتری بوده و این لژ برجسته باعث می شود که در حین استفاده از کفش پا  خسته نشود. کفش های کپسولی بهترین و مناسب ترین گزینه برای پیاده روی می باشند و هر فرد با استفاده از آن ها می تواند مدت ها بدون  احساس خستگی پیاده روی کند.

 این کفش ها به گونه ای طراحی شده‌ اند که در حین دویدن از پرتاب پا‌ و آسیب وارد شدن به آن جلوگیری می کنند. طبق گفته پزشکان کفش های کپسولی مناسب ترین گزینه برای افرادی هستند که دچار زانو درد می شوند. افرادی که در پیاده روی مشکل دارند نیز نباید از استفاده کفش های کپسولی غافل ‌گردند.

 نکته قابل توجه این است که کفش های کپسولی با وجود مزیت های فروانی که ‌دارند دارای قیمت های مناسبی بوده و همین باعث شده است که‌ خریداران زیادی در سراسر جهان داشته باشند. کفش های کپسولی توسط اکثرورزشکاران جهان مورد استفاده قرار می گیرند و همین دلیل باعث گردیده که مردم نیز تمایل زیادی به خرید آن ها داشته باشند. این نوع کفش در دو مدل بند دار و کشی تولید می شوند.

راهنمای خرید کفش کپسولی

در حین خرید کفش های کپسولی به چه نکاتی باید توجه نمود؟

هرگاه افراد برای خرید کفش مورد نظر خود به بازار می روند علاوه بر معیار هایی که مد نظر قرار می دهند بیشتر از هر چیزی ظاهر کفش برای آن ها مهم است.

اما در خرید کفش های کپسولی علاوه بر ظاهر می بایست برخی نکات دیگر را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین نوع کفش کپسولی را خریداری کنید. نکات مهم در حین خرید کفش های کپسولی را در زیر ذکر نموده ایم:

  • سایز کفش

اولین نکته ای که در حین خرید کفش های کپسولی باید به آن دقت کنید سایز کفش می باشد. در حین انتخاب این نوع کفش بهتر است که سایز آن‌ یک یا دو سایز بزرگتر از حد معمول باشد. این به این دلیل است که کفش های کپسولی دارای قلب های کوچکی می باشند و انتخاب سایز بزرگتر میتواند راحتی بیشتری را برای پاها به همراه داشته باشد.

  • رنگ کفش

دومین نکته مهم در حین خرید کفش کپسولی رنگ آن می باشد. رنگ کفش کپسولی می بایست با لباس شما همخوانی داشته باشد. بهتر است در این زمینه حتما با یک طراح صحبت کنید تا بهترین رنگ این نوع کفش را به شما پیشنهاد دهد. اما به طور کلی بهتر است رنگ کفش های کپسولی از رنگ لباس های شما روشن تر باشد تا زیبایی کفش ها بهتر نمایان شود.

  • لژ کفش

کفش های کپسولی دارای لژ های بزرگتری نسبت به دیگر انواع کفش می باشند و شما می بایست در حین خرید کفشی را انتخاب کنید که لژ آن با قد و استایل شما هماهنگ باشد. به طور کلی اگر قصد دارید از این نوع کفش برای پیاده روی روزانه یا ورزش کردن استفاده کنید بهتر است لژ آن خیلی بزرگ نباشد اما اگر می خواهید از آن برای ورزش های خیلی سنگین یا کوهنوری استفاده کنید سعی نمایید که لژ کفش کمی بزرگتر باشد.

  • بند دار بودن

کفش های کپسولی در دو نوع کشی و بند دار تولید می شوند. اگر قصد دارید از این نوع کفش برای پیاده روی استفاده کنید نوع کشی آن و اگر می خواهید از کفش خود در حین ورزش استفاده نمایید نوع بند دار آن را انتخاب کنید.

راهنمای خرید کفش کپسولی

قیمت کفش های کپسولی تا چه حد در کیفیت آن ها‌ تاثیر گذار است؟

در حین خرید کفش های کپسولی یکی از سوالات متعددی که در ذهن افراد ایجاد می شود این است که اگر بیشتر هزینه کنیم کفش کپسولی مورد نظرمان با کیفیت تر خواهد بود؟ که در پاسخ به این پرسش می بایست بگوییم قیمت کفش های کپسولی می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت آن ها داشته باشد.

 به توضیح ساده تر اگر شما برای خرید این نوع کفش به یک فروشگاه معمولی مراجعه کنید مسلما کفش ارزان تری را خواهید خرید اما اگر برای خرید کفش به یک نمایندگی معتبر تر رجوع کنید قیمت کفش بالاتر خواهد بود.‌ این به این دلیل است که کیفیت کفش های خریداری شده در نمایندگی های معتبر مسلما بالاتر خواهد بود.

 اما برخی از افراد تصور می کنند که اگر در خرید کفش کپسولی بیشترین هزینه را پرداخت کنند مسلما کفش آن ها با کیفیت ترین نوع کفش خواهد بود که این تصور نیز درست نیست، زیرا در برخی موارد ممکن است کفش خریداری شده با قیمت بسیار بالا با وجود ظاهر زیبا و فریبنده کیفیت خوبی نداشته باشد و یا اینکه تقلبی باشد. پس به طور کلی می توان گفت قیمت در کیفیت این نوع کفش تاثیر دارد اما مطلقا نشانه کیفیت بالای آن ها نیز نخواهد بود.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X