حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای نگهداری از کفش چرم

فهرست مطالب

راهنمای نگهداری از کفش چرم

جامع ترین راهنمای نگهداری از کفش چرم

هیشه باید نکاتی در مورد مراقبت از کفش چرم که باعث می شود کیفیت آن ها  حفظ شود و طول عمر آنها  افزایش یابد، را بدانید. از لوفر و آکسفورد گرفته تا کفش های کتانی و قاطرها، چرم می تواند هر نوع کفشی را ده برابر برتر و لوکس تر جلوه دهد. البته، این جمله فقط وقتی درست است که بتوانید از کفش چرم خود به خوبی مراقبت کنید. چرم به  دوام و جاودانگی مشهور است.

این ماده همچنین یکی از پرمصرف ترین مواد موجود در صنعت مد است، با دانستن این موضوع، دیگر می دانید چرا کفش و لوازم جانبی چرم خالص گران است. امروز، ما در مورد همه موارد، از نحوه تمیز کردن کفش های چرم تا چگونگی افزایش طول عمر آن بحث خواهیم کرد. دراینجا چند نکته ساده در زمینه مراقبت از کفش چرم برای کمک به شما در این کار آورده شده است.

 

نگهداری از کفش چرم

همه پوشیدن کفش های چرمی را دوست دارند و می خواهد همیشه این کفش ها را زیبا و تمیز مثل روز اول نگهدارند. برای این کار کفش ها را  همیشه تمیز کنید مخصوصا زمامی که باران یا برف باریده است، ماهی یکبار آن ها را مرطوب کنید تا چرم کفش مرطوب شود و حتما برای دوام براقیت دوست داشتنی، آن ها را صیقل دهید،  و همیشه در جای مناسبی نگه دارید تا همان تازگی حود را حفظ کنند، در ادامه تمام نکات و شرایط نگهداری از کفش چرم را به طور کامل آورده ایم .

 

راهنمای نگهداری از کفش چرم

 

وسایل نگهداری از کفش چرم

چرم برای حفظ ظاهر صیقلی خود نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارد. برای این منظور شما باید  برخی از برس ها ، نرم کننده ها، لاک ها و کرم های کفش را خریداری کنید. زمانی که شما کفش چرم اصل را خریداری می کنید باید حتما وسایل نگهداری از آن هم خریداری کنید تا عمر کفش بیشتر شود. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که محصولات را براساس تنوع چرمی که دارد انتخاب می کنید. به عنوان مثال، کفش های جیر  نیازی به لاک نخواهند داشت، در حالی که انواع دیگر چرم ممکن است به آن احتیاج داشته باشند.

آنها را از آب دور نگه دارید

کفش شما از هر نوع چرمی که باشد، به طور طبیعی ضد آب نخواهد بود. آب نه تنها برای چرم بلکه برای هر نوع ماده اولیه مانند سم است. در صورت قرار گرفتن کفش در معرض آب، اطمینان حاصل کنید که آن ها را به درستی خشک کنید. برای خشک کردن کفش از یک حوله کاغذی خشک استفاده کنید و مقداری داخل کفش قرار دهید تا آب آن خشک شود. از گذاشتن آن ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و از هیچ منبع حرارتی سخت مانند سشوار استفاده نکنید.

آنها را مرطوب و تمیز کنید

بدون آب تمیز کردن دقیق کفش غیرممکن است. بنابراین به جای خیساندن آنها در آب می توانید یک دستمال مرطوب به آنها بکشید. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که با استفاده از برس کفش چرم تمام آلودگی های اضافی را پاک کرده اید. اکنون هر پارچه مرطوب و قدیمی را برداشته و به کفش های خود یک دستمال مرطوب بکشید. در صورت نیاز می توانید روزانه این کار را انجام دهید.

شرایط و رطوبت

مطمئناً نام نرم کننده ها و کرم های چرمی را شنیده اید. این دو محصول نقش بسیار مهمی در مرطوب نگه داشتن کفش چرم شما دارند. آنها باعث می شوند از سختی بیش از حد و ترک خوردگی جلوگیری شود. پس از تمیز کردن و خشک کردن کفش ها، یک برس تمیز بردارید و نرم کننده یا کرم خود را بر روی کفش بکشید. کرم را به طور مساوی با برس بمالید و بگذارید تا خشک شود. بسته به تعداد دفعات استفاده از آنها، سعی کنید هر ۶-۱۲ ماه یکبار آن ها را مرطوب کنید.

ضد آب

اگر کفش چرم خود را روزانه می پوشید، ضد آب بودن برای شما ضروری است. محصولات زیادی وجود دارند که کفش های شما در برابر آب محافظت می کنند. اگر به دنبال موم هستید، سالی یکبار استفاده از آنها کافی  است. اگر به دنبال محصولات اسپری هستید، ممکن است مجبور شوید این فرآیند را به صورت ماهانه یا فصلی تکرار کنید، بسته به اینکه چند بار از آن استفاده می کنید.

پولیش کفش

در آخر ، باید کفش ها را صیقل دهید تا به زیبایی کفش های جدید باشد. پولیش برای عمر کفش چرم فایده¬ای ندارد. با این حال، درخشش و طراوت را به کفش اضافه می کند. می توانید آنها را به دلخواه و در صورت لزوم ، با استفاده از انواع لاک کفش، صیقل دهید.

 

راهنمای نگهداری از کفش چرم

 

قوانین طلایی برای مراقبت از کفش چرم

سعی کنید کفش های خود را پس از هر بار پوشیدن یا حداقل روز بعد تمیز کنید. با استفاده از برس و پارچه، یا یک دستمال مرطوب خاک های روی کفش را به پایین بدهید تا درخشش را دوباره به دست آورند.

چرم کفش ظریف است. نیازی زیادی به لاک های پوشاننده نیست، بلکه به کرم هایی که چرم را تغذیه می کنند و روند پیری را کند می کنند ، نیاز دارند. بهترین محصولات دارای قوام خامه ای هستند که دراین صورت کرم راحت تر به چرم نفوذ می کند.

از برس کفش های ساخته شده از مواد طبیعی با موهای نرم و بلند استفاده کنید. اینها به طور موثرتری جلا می دهند.

کفش های خود را بعد از هر ۱۰-۱۲ بار استفاده با پولیش جلا دهید.

از نرم کننده های لاک به شدت کم استفاده کنید. برای شروع باید  اندازه یک  نخود فرنگی بزنید و در صورت لزوم دوباره از آن استفاده کنید. پایان کار کرم بیشتری به آن ها نزنید، چربی اضافی فقط از تنفس چرم جلوگیری می کند، با دقت استفاده کنید.

فراموش نکنید که کفش ها باید فقط در مواقعی که کاملاً خشک هستند تمیز شوند. بگذارید در دمای اتاق خشک شوند. از گذاشتن آنها در مجاورت منبع گرما خودداری کنید، زیرا این کار باعث سخت شدن چرم می شود. اگر داخل کفش های چرمی شما بسیار مرطوب است، آنها را با یک حوله کوچک پر کنید تا رطوبت آن خارج شود و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود.

کفش های چرمی ممکن است نیاز به یک روز خشک شدن از عرق طبیعی پا داشته باشند پس روزهای متوالی از پوشیدن کفش خودداری کنید. سعی کنید روزانه کفش های خود را جایگزین کنید تا چرم خشک شود.

همیشه با کفش های خود جوراب بپوشید و همیشه برای پوشیدن کفش از پاشنه کش کفش استفاده کنید تا از، از بین رفتن پشت کفش جلوگیری کنید.

چند دقیقه با فرچه زدن برای از بین بردن خاک ها در سرتاسر کفش، از جمله زیره ها (فقط برای زیره های کامل چرمی)، وقت بگذارید تا هرگونه خراش یا لکه کفش را تسطیح کنید. اگر بعد از پاک کردن، لکه های خراش کمی روی چرم دیدید، نترسید، زیرا نرم کننده آنها را پر می کنند و از بین می برند. لطفاً از قلم مو روی کفش های چرمی یا پارچه جیر استفاده نکنید، زیرا به چرم آسیب می رساند.

شما در حال خواندن مقاله راهنمای نگهداری از کفش چرم از مجله آنلاین جوان مد هستید ، در ادامه این مقاله جاب همراه ما باشید تا شما را با بهترین روش های آشنا کنیم .

 

راهنمای نگهداری از کفش چرم

 

روشهایی برای ضد آب کردن کفش چرم

  1.  موم زنبور عسل

برای ضد آب کردن کفش چرم خود  از محصول موم زنبور عسل  استفاده کنید. تمامی محصولات ضد آب با موم مقاومت خوبی در برابر آب ارائه می دهند. ابتدا محصول را با برس تمیز  یا  پارچه ای تمیز  به کفش خود بمالید البته برخی از محصولات همراه با یک قلمو است که  با استفاده از آن موم محصول را می توانید به کفش بمالید.  سپس صورت دایره های کوچک مالش دهید همیشه مواد اضافی را پاک کنید و فرصت دهید کفش های شما خشک شوند. 

تقریباً هر فصل یکبار این محصول موم زنبور عسل را استفاده کنید. تا قبل از ایجاد خمیرهای ضد آب مدرن ،موم زنبور عسل تنها ماده ضد آب بوده است. 

  1.  موم ساده

برای یک گزینه ارزان تر از موم زنبور عسل این است که از موم ساده استفاده کنید. موم ساده را در گرم کننده موم ذوب کنید، و آن را با قلم مو مخصوص روی چرم بزنید با این کار این یک لایه ضخیم ایجاد خواهد کرد که به سرعت خشک می شود،  برای گرم شدن مجدد لایه شما می توانید از وسایل گرم کننده یا سشوار استفاده کنید. با سشوار، موم اضافی روی کفش را ذوب کنید و آن را با برس به کفش بمالید، این کار را حدود یک بار در فصل انجام دهید.

  1.  اسپری ضد آب

می توانید محصولات اسپری ضدآب را امتحان کنید که جلوه ی زیباتری را به کفش می دهند. محصولات اسپری لایه ضخیمی به اندازه محصولات موم ندارند، بنابراین آنها را می توان برای یک جلوه زیباتر انتخاب کرد. لاک اسپری را در حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از کفش نگه دارید. محصول را به صورت  یکنواخت  وثابت اسپری کنید. بگذارید اسپری قبل از پوشیدن کفش کاملا خشک شود. این محصولات به اندازه محصولات موم ضد آب ماندگاری ندارند بنابراین شما باید چندین بار در  طول فصل  از آنها را  استفاده کنید.

و در آخر مراقبت از کفش های چرمی کاری است که شما باید مرتباً انجام دهید. تا زمانی که به خوبی از آنها مراقبت کنید ، آنها به راحتی سالهای زیادی برای شما دوام می آورند. تمام نکات مربوط به مراقبت از کفش چرمی مطمئناً به شما در حفظ کیفیت آنها کمک می کند.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X