حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

راه های تشخیص کفش چرم اصل

فهرست مطالب

راه های تشخیص کفش چرم اصل

راه های تشخیص کفش چرم اصل

همه محصولات چرم را دوست دارند در مغازه های تخصصی معمولاً کفش چرم اصل به عنوان مناسب ترین کفش به شما ارائه می شود، آنها سخت پوش و مقاوم هستند و کاملاً با پای شما سازگار هستند. از چرم می توان به عنوان روکش، آستر یا زیره استفاده کرد. با این حال، چرم باید به درستی پردازش شود، در غیر این صورت می تواند منجر به عوارض ناخوشایند شود.

شاید تاکنون به نماد چرم شناخته شده بر روی محصولات فکر کرده باشید، اما این نماد چیزی در مورد ساخت مواد یا اصل بودن چرم نمی گوید اگرچه چرم ها موادی هستند که از گوشت خوک، گوشت گاو یا سایر حیوانات مزرعه تهیه می شوند، اما اینکه آیا به طور طبیعی فرآوری شده اند ، قطعی نیست.

غالباً وقتی در فروشگاهی هستید که می خواهید یک جفت کفش مردانه یا زنانه چرم اصل ، ژاکت، کیف پول یا کمربند بخرید، کاملاً مطمئن نیستید آنچه که فروخته می شود چرم اصل است یا نه؟ و اگر در یک فروشگاه آنلاینی هستید که فقط با فروش محصولات چرمی با کیفیت عالی به خود می بالد، به احتمال زیاد در جای مناسب قرار دارید. با این حال ، اگر سعی کنید آن را بصورت آنلاین خریداری کنید، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

ما در اینجا شما را راهنمایی می کنیم تا بین چرم اصل و چرم مصنوعی تمایز قائل شوید تا دیگر پول زیادی بابت چرم های مصنوعی ندهید، و اینکه اگر می خواهید در مورد کفش چرم اصل صحبت کنید همیشه باید راه های مراقبت از کفش چرم را بدانید زیرا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

راه های تشخیص کفش چرم اصل

 

تشخیص کفش چرم اصل

 

 1. نمادها ، گرافیک روی کفش ها

یافتن برچسب کفش، که سه تصویر پوست، الماس و مشبک را نشان می دهد. به طور طبیعی، نماد پوست از منشا طبیعی پوست صحبت می کند. منظور از الماس این است که این مدل کفش ها از چرم مصنوعی ساخته شده است. مشبک نشان می دهد که این کفش از پارچه ساخته شده است. گاهی اوقات ، به جای پوست اندازی و رنده کردن، می توان نمادهای دایره و بیضی شکل را مشاهده کرد ، اما آنها به ترتیب، چرم طبیعی و منسوجات نیز نشان می دهند.

 1. شرح محصول را با دقت بخوانید

علاوه بر تصاویر گرافیکی، باید متن را با دقت مطالعه کنید. روی کفش هایی با منشا طبیعی ایتالیایی پوست می تواند عبارت  vera pelle، انگلیسی: Genuine leather، آلمانی: echtleder، فرانسوی: cuir را که به معنای کفش چرم اصل هستند مشاهده کنید. این امر خصوصاً در مورد خریداران آنلاین صدق می کند. در صورتی که به دنبال خرید یک محصول چرمی هستید، خطوط ریز را بخوانید.

اگر تولید کفش چرم اصل باشد، اکثر تولید کنندگان با افتخار نمایش می دهند. زمانی که  با اصطلاحاتی مانند چرم دست ساز روبرو می شوید، بدانید که چرم مصنوعی است و همچنین اگر چیزی ذکر نشده باشد، چرم اصل نیست.

 1. آتش زدن

یکی از معروف ترین روش های تعیین منشا طبیعی پوست، آزمایش آن با آتش است. کفش چرم اصل نمی سوزد. اما توصیه بهتر این است که برای جبران خسارت وارده به توزیع کنندگان کفش از این روش استفاده نکنید. گذشته از همه ، کفش های چرمی از آتش، شعله ور نمی شوند و نمی سوزند، اما شروع به دود کردن می کنند.

 

راه های تشخیص کفش چرم اصل

 

 1. برچسب و قیمت را نگاه کنید

اگر ۱۰۰٪ چرم واقعی، چرم کامل، دانه برتر یا چرم اصلی را ببینید، در مسیر درست قرار دارید. اگر برچسب ماده ساخته شده توسط انسان باشد، مصنوعی است، به احتمال زیاد پلی وینیل کلراید انعطاف پذیر است. اگر در مورد مواد اصلاً چیزی نگوید، باز هم احتمالاً PVC یا پلیمر مصنوعی دیگری است زیرا آن ها با افتخار از چرم واقعی یاد می شوند. همچنین برچسب قیمت را بررسی کنید. همه عاشق معامله هستند، اما چرم واقعی بسیار گرانتر از چرم مصنوعی است، بنابراین اگر قیمت برای اصل بودن خیلی خوب به نظر می رسد احتمالاً چرم اصل است.

شما در حال خواندن مقاله جامع راه های تشخیص کفش چرم اصل در مجله آنلاین جوان مد هستید ، در ادامه این راه همراه ما باشید تا شما را در انتخاب کفش چرم اصل همراهی کنیم .

 1. لمس چرم

برای تعیین کفش چرم اصل یا چرم مصنوعی، می توانید از احساسات لمسی خود استفاده کنید. اگر دست خود را روی کفش چرم اصل قرار دهید، بعد از مدتی او از گرمای دستان شما گرم می شود و شروع به دادن گرما می کند. اگر کف دست خود را روی کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی قرار دهید، هیچ تغییری در گرما اتفاق نمی افتد و کفش ها در محلی که لمس کرده اید، مرطوب باقی می مانند.

 1. از نزدیک نگاه کنید

به سطح چرم نگاه کنید. چرم واقعی ماده ای طبیعی است که از پوست حیوان واقعی ساخته می شود. ساختار سطح آن کاملاً یکنواخت نخواهد بود و شامل لکه ها و نقایص خواهد بود. همچنین نکات نقص نشانه خوبی در چرم است. اما سطح چرم مصنوعی یکنواخت است. الگوی بسیار منظم و یکنواخت نشانه این است که یک محصول ماشینی است. تصور کنید یک الگوی دانه مصنوعی روی سطح پلاستیک (پلی وینیل کلرید انعطاف پذیر) اعمال می شود اینگونه است که چرم تقلبی ظاهر چرم واقعی پیدا می کند.

 1. آن را لمس کنید و فشار دهید

دوباره به یاد داشته باشید، چرم واقعی یک ماده طبیعی است. بنابراین، وقتی انگشتان خود را از روی آن عبور می دهید، کاملاً صاف احساس نمی شود. انگشت خود را به داخل چرم فشار دهید، مانند پوست، سطح آن کمی کشیده و چین و چروک می شود. اما در چرم مصنوعی وقتی انگشتان خود را روی چرم می گذرانید، احساس سرما و یکنواختی غیرطبیعی می کند. کفش چرم اصل را می توان بلافاصله با آزمایش فشار تشخیص داد.

برای این کار، هر دو انگشت شست را محکم به داخل چرم فشار دهید. اگر در روند کار چین و چروک ایجاد شود ، مواد از کیفیت خیلی خوبی برخوردار نیستند. به طور دقیق تر وقتی انگشت خود را به سطح فشار می دهید، مانند پوست عمل نمی کند. به جای کشش یا چین و چروک، مواد مصنوعی به سادگی زیر انگشت شما فرو می روند در حالی که هنوز فرم خود را حفظ می کنند.

 1. بافت چرم

چرم اصلی از یک حیوان تهیه می شود. از این رو، سطح یک محصول چرم اصل  با بافت صاف نیست. در عوض، چرم اصل گاهی چروکیده، درشت و دارای نقایص های دانه مانند است.

 

راه های تشخیص کفش چرم اصل

 

 1. چین و چروک ها را بررسی کنید

 چرم درست مثل اینکه پوست تحت فشار کمی چین و چروک می خورد یا چین می خورد. با این حال، چرم مصنوعی تحت فشار فقط شکل آنها را فرو می ریزد و حفظ می کند.

 1. خودش را با توجه به پاهایتان شکل می دهد

کفش چرم اصل با گذشت زمان تغییر می کنند. به این معنی که آنها شکل صلب خود را حفظ نمی کنند. در عوض ، متناسب با پاهای فرد شکل گرفته و متناسب همه افراد هستند.

 1. آن را بو کنید.

اگر قبلا چرم واقعی را بوی کرده اید، می دانید که بوی متمایز  چرمی دارد ، رایحه ای طبیعی، ارگانیک و پوستی دارد که به درستی قابل ساخت نیست. هیچ راهی قابل اعتماد برای جعل بوی چرم واقعی وجود ندارد. چرم مصنوعی بوی پلاستیکی می دهد. اگر بوی پلاستیکی و شیمیایی بویید، می توانید مطمئن شوید که این ماده مصنوعی است. محصولات چرم اصل بوی سبزی دارند.

برخلاف چرم مصنوعی که بویی ندارد یا بوی پلاستیکی دارد ، ولی این بو طبیعی به نظر می رسد. اگر از بوی واقعی چرم مطمئن نیستید، به یک فروشگاه چرم مارک اصلی بروید و محصولات آنها را استشمام کنید. بافت برخی از آنها را بو کنید تا بوی چرم خالص را بدانید.

 1. مقدار کمی آب بریزید

چرم واقعی، درست مثل پوست ما، رطوبت را جذب می کند. یک قطره آب روی چرم بریزید کفش های ساخته شده از چرم اصل به تدریج خیس می شود در کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی قطرات آب می لغزند.

 1. با توجه به وزن تصمیم بگیرید

معمولاً یک جفت کفش چرم اصل سنگین تر از یک جفت کفش چرم مصنوعی هستند. اینها برخی از روش های بی عیب است که ما همیشه به مشتریان خود توصیه می کنیم از آنها برای تشخیص کفش چرم اصل  از چرم مصنوعی استفاده کنند.

 

راه های تشخیص کفش چرم اصل

 

کیفیت کفش چرم اصل

کیفیت محصولات چرمی اصل و ویژگی های آن ها  بر اساس اینکه چرم اصل در کدام قسمت از پوست قرار گرفته باشد، متفاوت است. کیفیت چرم نیز می تواند تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی قرار گیرد. اینها می تواند شامل نژاد حیوانات، آب و هوایی که در آن زندگی می کردند، غذایی که از آنها تغذیه می شوند و مقدار تحرک آنها باشد.

پوست یک ماده طبیعی است و بنابراین، بسیار تحت تأثیر زندگی حیواناتی است که از آن ها گرفته می شوند، و بعد از آن کیفیت چرم همچنین می تواند تحت تأثیر فرآیند بسته بندی گوشت، دباغی و فرآیند استفاده شده در حین تولید و نحوه خرد شدن و عمل آوری سطح چرم، قرار گیرد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X