حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ

فهرست مطالب

روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ

روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ

آیا  برای شما نیز پیش آمده است که تنها یک جفت کفش مناسب و محبوب تهیه کنید و ناگاه دقیقا در زمانی که به آنها نیاز مبرم دارید، بپوشید و متوجه شوید که تنگ هستند؟! مطمئناً به نظر می رسید که وقتی آنها را در فروشگاه امتحان می کردید متناسب بود اما بعد از چند ساعت پوشیدن آنها متوجه می شوید که در واقع به طور ناراحت کننده ای تنگ و سفت هستند.

همچنین ممکن است برای کفش های قدیمی خود نیز  به این ترفندها احتیاج داشته باشید. بله، کفش های قدیمی شما در واقع می توانند کوچک شوند! یا بعضی اوقات ممکن است به دلایل مختلف پاهای شما متورم شود. پوشیدن کفش های خیلی تنگ برای مدت طولانی می تواند جای خود را به میخچه یا پینه بدهد که می تواند راه رفتن را به یک کار دردناک تبدیل کند.

این مسئله تا حدودی عادی است و برای اکثر ما اتفاق می افتد، اگر نمی توانید کفش ها را برگردانید یا یا آنها را به کسی ببخشید، و به دنبال این هستید که چه کنیم کفش جا باز کند، روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ وجود دارد که می توانید آنها را به تناسب گشاد کنید که ما در ادامه به توضیح تک تک این روش ها خواهیم پرداخت.

روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ

برای گشاد کردن کفش تنگ کفش های خود را در اطراف خانه بپوشید

برای جا بازکردن کفش تنگ برای اینکه بتوانید کفش ها را برای مدت طولانی مانند کل روز در محل کار یا تمام شب در یک اجتماع بپوشید، این کار شاید ساده ترین روش گشاد کردن کفش تنگ باشد؛ پوشیدن کفش برای مدت کوتاه در خانه به شل شدن مواد و کشش کفش کمک می کند.

برای سرعت بخشیدن به روند کار  قبل از اینکه کفش ها را روی پاهای خود قرار دهید، یک جفت جوراب ضخیم یا چند جفت جوراب بپوشید. هنگامی که احساس کردید کفش ها به پاهای شما آسیب می رساند ، فقط آنها را در بیاورید.

به تدریج مدت زمان پوشیدن آنها را افزایش دهید. هنگامی که آنها به اندازه کافی راحت باشند و بتوانید چندین ساعت یک بار امتحان کنید و مدت زمان استفاده آنها بیشتر شود، کفش‌ها آماده بیرون آوردن از خانه هستند.

روش دوم گشاد کردن کفش تنگ ، آن ها را فریز کنید

آب با یخ زدگی منبسط می شود، یخ زدن کفش نیز باعث جا باز کردن  آن می شود.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک کیسه ساندویچ را برای هر پا پر از آب تقریباً ۱/۴ پر کنید. کیسه ها را در داخل کفش های خود قرار دهید، آنها را در فریزر بگزارید تا آب یخ بزند. پس از آن، اجازه دهید تا یخ ها آب شود سپس کیسه ها را بیرون آورده و کفش های خود را امتحان کنید. اگر یک دور انجماد موجب جا باز کردن کفش تنگ نشد، بار دوم را امتحان کنید.

روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ

برای گشاد کردن کفش ،آن ها را گرم کنید

علاوه بر منجمد كردن كفش ها، گرم كردن كفش هاي بسيار تنگ نيز گزينه ديگر است. کلاس علمی  مدرسه خود را به یاد دارید که در آن یاد گرفتید گرما باعث گسترش همه چیز می شود؟ خوب، وقت آن است که از آن درس ها استفاده کنیم. استفاده از مقداری حرارت با سشوار بر روی کفش های چرمی یا جیر به گسترش مواد و شل شدن کفش ها برای رسیدن به تناسب مناسب کمک می کند.

برای این کار تعدادی جوراب ضخیم به پا کرده و سپس کفش خود را بپوشید. سشوار را بیرون بیاورید و آن را روی حرارت زیاد قرار دهید و کفش را در مناطقی که تنگ است گرم کنید. در حین انجام این کار، پاها را خم و راست کنید، انگشتان پا را به عقب و جلو خم کنید تا مواد کفش را تا آنجا که می توانید حرکت دهید. این روش خیلی راحت به نظر نمی رسد اما برای جا بازکردن کفش تنگ جواب می دهد.

توجه: فقط از کفش چرم یا جیر از روش گرما استفاده کنید. پارچه های دیگر ممکن است گرما را تحمل نکنند و در نهایت شما کفش های خود را خراب کنید. هنگام استفاده از روش گرما برای کشش کفش های ساخته شده از پارچه، کف پا را قبل از سشوار کشیدن با پاشیدن مقداری آب روی آن مرطوب کنید.

شما در حال خواندن مقاله روش هایی برای گشاد کردن کفش تنگ در مجله آنلاین فروشگاه جوان مد هستید ، در ادامه این راه همراه ما باشید …!

از ابزارهای ساده کشش برای گشاد کردن کفش استفاده کنید

جایگزینی برای کشش کفش مناسب با پای خود، قرار دادن وسایلی مانند جوراب و یا روزنامه مچاله شده در داخل کفش تنگ است.

از الکل مالش دهنده (پارچه های طبیعی) استفاده کنید

یک سری اسپری های کششی وجود دارد که می تواند به  گشاد شدن کفش های خیلی تنگ کمک کند. اما چرا وقتی می توانید با مالیدن الکل ارزان قیمت نتایج مشابهی بدست آورید، پول زیاد خرج کنید؟ اسپری الکل روی پارچه های طبیعی بهتر جواب می دهد.

اسپری الکل را روی قسمت نامحسوس کفش خود آزمایش کنید تا اگر دچار تغییر رنگ شد، متوجه شوید. همچنین از مالیدن الکل به طور مکرر روی کفش های چرمی پرهیز کنید، زیرا در نهایت باعث خشک شدن چرم می شود.

از آنجا که اسپری کردن الکل روی کفش آسانتر است، مقداری الکل را در بطری اسپری بریزید

اگر بطری اسپری ندارید، خیساندن یک پنبه با مالش الکل نیز مفید خواهد بود.

الکل را سخاوتمندانه روی قسمتهای تنگ کفش خود اسپری کنید. اگر از پنبه استفاده می کنید، آن را روی قسمت های تنگ بمالید تا کفش خیس شده و جا باز کند.

بلافاصله کفش خود را بپوشید و دور بزنید. در اینجا باید سریع باشید، زیرا الکل خیلی سریع تبخیر می شود و فقط در زمانی که کفش خیس است می تواندتاثیرگذار باشد.

اگر کفش هایتان دور تا دور تنگ است، یک جفت جوراب ضخیم را با الکل خیس کنید، سریع آنها را بپوشید و داخل کفش ها پاهایتان را سعی کنید حرکت دهید. با کفش راه بروید تا الکل کاملاً از جوراب ها تبخیر شود.

عوارض و اثرات کفش نامناسب

از ابزارهای کششی حرفه ای برای گشاد کردن کفش استفاده کنید

اگر هیچ یک از ترفندهای بالا جواب نداد و نمی خواهید دست از کفش محبوبتان بردارید، می توانید یک اسپری کششی حرفه ای و یک برانکار کفش مکانیکی تهیه کنید. این محصولات به صورت آنلاین در دسترس هستند و برانکارهای کفش انواع مختلفی را برای تخت، کفش پاشنه بلند، چکمه و سایر انواع کفش های خاص دارند.

توجه: بررسی کنید که اسپری کششی برای کفش های شما مناسب است یا خیر ، ابتدا آن را در یک قسمت مخفی و نامحسوس کفش آزمایش کنید.

اسپری کششی را روی قسمتهای تنگ کفش خود هم از داخل و هم بیرون  اسپری کنید.

برانکارد کفش را وارد کرده و دستگیره را بچرخانید تا کفش های شما بلند یا پهن شود. این ابزارها می توانند کفش های شما را هم از نظر طول و هم از عرض پهن کنند.

پس از اتمام کار، کفش ها را امتحان کنید. اگر هنوزتنگ هستند، برانکارد را دوباره وارد کنید و چند دور دیگر به دستگیره آن بدهید تا اندازه کفش برای راحتی شما تغییر اندازه یابد.

همچنین می توانید برای جا بازکردن کفش تنگ، اندازه کفش های خود را به یک تعمیرگاه حرفه ای کفش بسپارید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X