حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چگونه لباسی متناسب با رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

چگونه لباسی متناسب با رنگ پوستمان انتخاب کنیم

 نکاتی در مورد انتخاب لباس براساس رنگ پوست

چطور نسبت به رنگ پوستمان لباس انتخاب کنیم؟ این سوالیست است که برای افرادی که به مد و فشن اهمیت میدهند و میخواهند ظاهر و تیپی مناسب داشته باشند از خود میپرسند. اگر برای مهمانی خاص یا عروسی میخواهید اماده شوید باید لباسی انتخاب کنید که مناسب رنگ پوستتان باشد وگرنه لباس بی مربوط با پوست شما میتواند مو و پوست شما را تیره تر یا کدر تر جلوه بدهد.

تعیین نوع پوست؟! 

اول باید نوع رنگ پوستتان را بشناسید که به دو دسته تقسیم میشود : 
۱-رنگ پوست گرم که با دقت به این نوع از پوست به رنگ زرد میرسید.

۲- رنگ پوست سرد که به پوست های صورتی گفته میشود.

حتی اگر نور خورشید هم باعث تیره تر شدن رنگ پوستتان بشود اما نوع پوستتان تغییر نمیکند.

از چند روش میتوان نوع پوست را تشخیص داد :
۱ – از رگ های مچ دست و شقیقه ، اگر به رنگ رگ ها دقت کنید یا سبز است یا ابی.
اگر رگ ها سبز رنگ دیده میشد نوع پوست شما گرم است ولی اگر آبی دیده میشد نوع پوست شما سرد است و اگر نتوانستید تشخیص دهید رنگ رگ ها را و یا مخلوطی از این دو بود نوع پوست شما خنثی است.

۲ – میتوانید روش کاغذ سفید را امتحان کنید البته بر روی پوست گردن و سینه تان ، زیرا که پوست صورت وقتی در معرض آفتاب قرار میگیرد ممکن است قرمز شود و شمارا به اشتباه بیندازد و در خانم ها ممکن است تغییرات هورمونی باعث قرمز شدن پوست صورتشان شود.
پس کاغذی را بر روی گردن و سینه خود میگذاریم و نگاه میکنیم که از روی کاغذِ سفید پوست ما چه رنگی دیده میشود؟
اگر رنگ آبی یا صورتی مشاهده کردید نوع پوست شما سرد است اما اگر با رنگ سبز یا طلایی مواجه شدید مشخص میشود نوع پوست شما گرم میباشد.
افرادی که نوع پوستشان خنثی میباشد در فصول مختلف سال رنگ پوستشان هم تغییر میکند.

۳ – از روش های ساده دیگر برای تشخیص نوع پوست میتوان به استفاده از طلای سفید و زرد اشاره کرد البته در گردن یا مچ زیرا که آزمایشات در صورت ممکن است پاسخ صحیحی ندهند.
باید دید کدام رنگ از طلا به پوستتان می اید البته در نور طبیعی، اگر طلای زرد با پوست شما سازگاری داشت نوع پوست شما گرم و اگر طلای سفید سازگاری داشت نوع پوست شما سرد میباشد.

۴ – از روش سوختگی پوست استفاده کنید که البته امتحانش میتواند کمی سوزناک باشد بنابراین لازم نیست پوست خود را در معرض افتاب قرار دهید تا ببینید پوستتان میسوزد و کباب میشود یا برنزه میشود!
میتوانید از تجربیات قبلیتان استفاده کنید مثلا اگر خاطره ای در سوختگی پوستتان بخاطر قرار گرفتن در معرض آفتاب به یاد دارید پس بی شک نوع پوست شما سرد است ولی اگر بخاطر قرار گرفتن در افتاب پوستتان فقط برنزه شده است پس نوع پوستتان گرم میباشد.

چگونگی انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

  انتخاب رنگ  و ارایش،مناسب با پوستمان :

  • بعضی رنگ ها هستند که به هر نوعی از پوست می آید مثل قرمز روشن ، بنفش تیره، صورتی کمرنگ و سبز تیره.
  • رنگی که مناسب پوستتان است را همیشه بر تن کنید ولی لازم است لباس های سر تا پای شما همش یک رنگ خاص باشد در این صورت به لباس های خاص با رنگ خاص احتیاج پیدا میکنید بلکه بهتر است همیشه یک رنگ که مناسب نوع پوستتان است را در تن داشته باشید و الباقی رنگ هارا در کنار آن استفاده کنید.
  • برای انتخاب جواهر مناسب پوستتان هم که در بالا توضیح داده ایم بهتر است جواهرات را طبق توضیح بالا آزمایش کرده و سپس استفاده کنید . برای یادآوری بهتر است بگوییم رنگ طلایی که پوست شما را شفاف تر و سالم تر نشان میدهد را استفاده کنید.
  • برای ارایش پوستتان از پودر های مطابق رنگ و نوع پوستتان استفاده کنید البته لازم به ذکر است که کانسیلری که در زیر چشمتان استفاده میکنید باید از پودر پوستتان یک درجه روشن تر باشد تا سیاهی زیر چشم مطابق با بقیه پوست صورت شود ، البته بهتر است برای آرایش به فصل ها هم دقت کنید یعنی آرایش باید مطابق با فصل سال باشد.
  • یکی از اصلی ترین بخش ها که تاثیر طولانی تری نسبت به آرایش و جواهرات و رنگ لباس دارد ، رنگ مو هایتان میباشد. مثلا پوست گرم از رنگ های طلایی یا بلوطی و مسی بسیار عالی میشود و در پوست های سرد با رنگ شرابی و یا مشکی بسیار زیبا به نظر میرسند . نکته ای که باید در انتخاب رنگ مو رعایت شود این است که بهتر است رنگ موهایتان متضاد با رنگ پوستتان باشد.

چگونگی انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

** با توجه به این مقاله فکر میکنید کدام کفش مردانه یا کفش زنانه مناسب رنگ پوستتان است ؟ **

پیراهن مردانه مطابق با رنگ پوست :

تا اینجا شاید مطالب ما برای خانم ها بیشتر کار آمد باشد ، اما برای انتخاب پیراهن مردانه مطابق با پوستمان باید چه کار کنیم؟؟؟

آقایان برای انتخاب یک پیراهن مناسب باید به رنگ چشم ، مو و پوست دقت کنند تا بهترین بالا پوش را صاحب بشوند.

در آقایان سه نوع کنتراست داریم که با توجه به آنها میتوانند پیراهن خود ر ا انتخاب کنند.

۱ – کنتراست بالا

موی مشکی و پوست سفید در این حالت برای ایجاد تعادل در لباس و رنگ پوست میتوان از کت و شلوار طوسی و پیراهن سفید یا یخی استفاده کنید البته پیراهن تیره مثل آبی تیره با کت شلوار روشن هم مناسب این پوست میباشد ولی همراه اعتماد به نفس بالا

۲ – کنتراست متوسط

به سه حالت تقسیم میشوند

  • حالت اول موی خاکستری با پوست روشن ، به این نوع کنتراست “پیرو” میگویند یعنی کنتراست متوسط در حالی که دارای سه نوع مختلف از رنگ پوست و مو میباشند پیرو کنتراست بالا و پایین هستند.
  •  حالت دوم مو و پوست تیره یا پوست روشن که رنگ خاصی برای این گروه وجود ندارد بلکه مبتوانند با هر رنگ و تیپ دلخواهی مناسب به نظر بیایند ، مثل کت و شلوار تیره و پیراهن سفید.
  • حالت سوم آقایانی با موی قهوه ای روشن و پوست روشن ، این نوع از آقایان هم با کنتراست بالا و هم با کنتراست پایین نیز سازگار میباشند.

۳ – کنتراست پایین 

در آقایان با این کنتراست تفاوت زیادی دیده نمیشود با پوست و مو هایشان ، زیرا که رنگ موی روشن و پوست روشن نیز دارند که اقایان کچل و مو قرمز و کم مو در این دسته قرار دارند . بهترین ست رنگ ها برای این آقایون آبی تیره یا رنگ خاکی با کت و شلوار تیره مناسب تر است ولی اگر کت و شلوار روشنی مثل پوستتان پوشیدید بهتر است از پیراهن سفید هم استفاده کنید.

چگونگی انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X