حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

نکات کلیدی در خرید کفش (قسمت اول)

فهرست مطالب

نکات کلیدی در خرید کفش

نکات کلیدی در خرید کفش

همواره توصیه های مهمی از سوی متخصصین ارتوپدی و پزشکان نسبت به انتخاب و خرید کفش شده است که نشان از پر اهمیت بودن این موضوع دارد . سلامت پا می تواند نقش بسیار موثری در سلامتی تمام بدن باشد که می توانید با انتخاب کفش های مناسب سلامت خود را حفظ کرده و از هر نوع مشکلات مفصلی و … جلوگیری کنید . یک فرد در طول روز زمان زیادی را ممکن است خارج از خانه داشته باشد که با خرید یک کفش ایده آل و استاندارد می تواند حتی در قدم زدن و حتی ایستادن نیز سلامت خود را حفظ کنید .

عدم استفاده از کفش های مناسب می تواند مشکلات اولیه ای همچون درد و سوزش یا تاول پا را به همراه داشته باشد که در صورت تداوم حتی می تواند مشکلاتی را در مفاصل پا ، زانو ، کمر و مهره کمر ایجاد کند که تمامی آن ها نشان از عدم آگاهی مردم در خرید کفش ها می باشد . فروشگاه کفش جوان مد سعی دارد تا در این مقاله ، نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش ها را به شما همراهان عزیز و گرامی معرفی کند .

 

نکات کلیدی در خرید کفش

 

توجه داشته باشید که مطالب گفته شده در این مطلب تنها برای سنین خاص و یا افراد خاصی نمی باشد ، بلکه تمامی مردم حتی در صورت داشتن بدن سالم نیز بایستی به نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش توجه داشته باشند تا سلامت آن ها نیز به خطر نیوفتد . اما این نکات می تواند برای قشری از افراد که مشکلاتی را در مفاصل و پاهای خود دارند ، بسیار لازم و ضروری خواهد بود .

بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است که به تمامی نکات توجه داشته باشید فلذا تنها زیبایی و قیمت کفش ها را مد نظر قرار ندهید ، زیرا تنوع کفش ها در بازار بسیار زیاد بوده و همچنین افراد سودجویی در بخش خرید و فروش کفش مشغول هستند که حتی ممکن است برخی از کفش های غیر اصل را با عنوان کفش اصل و اورجینال به عنوان یک کفش پیاده روی ایده آل جا زده و آن را به شما بفروشند ، اما شما پس از چند مرتبه استفاده احساس نارضایتی داشته باشید .

نکته اول : در خرید کفش ها ، حتما کفش را پا زده و آن را تست کنید . فرقی ندارد که مدل و نوع کفش چیست ، آیا برای پیاده روی ، دویدن ، کارهای روزمره ، ورزش و … باشد ، شما بایستی کفش ها را پا زده و نرمی و راحتی آن را ارزیابی کنید . پس از پوشیدن حتما چند قدم راه بروید .

نکته دوم : حتما بایستی هر دو کفش را پا بزنید ، زیرا به طور طبیعی ممکن است ، یکی از پاها از دیگری کمی بزرگتر باشد که این موضوع باعث خواهد شد که با پوشیدن یک لنگه کفش ، رضایت کامل را داشته باشد ، اما پس از مدتی راه رفتن و استفاده از جفت کفش ها ، احساس درد و فشرده شدن پاها را داشته باشید .

نکته سوم : هرگز نباید برای کوچک تر دیده شدن پاها ، کفش هایی را خریداری کنید که سایز کوچکی داشته باشند . توجه داشته باشید که سلامت پاها مهم تر از هر چیزی بوده و برای کوچک تر دیده شدن پاها هرگز کفش های کوچک تری را خریداری نکنید . برخی از افراد برای جبران این موضوع ، کفی کفش را خارج می کنند که این عمل نیز می تواند منجر به آسیب دیدن پاها شود ، چرا که کفی کفش ها سبب طبی تر شدن کفش شده و راحتی را به پاها هدیه می دهند .

 

نکات کلیدی در خرید کفش

 

نکته چهارم : هرگز کفشی را تنها به دلیل داشتن زیبایی ظاهری خریداری نکنید ، حتما کفشی که زیبا است ، طبی نخواهد بود ، بنابراین هستند کفش های شیک و دوست داشتنی که بسیار جلب توجه می کند ، اما باعث ایجاد درد و ناراحتی در پاها خواهد شد .

نکته پنجم : از دیگر نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش می توان به عدم توجه به قیمت کفش ها اشاره کرد . هرگز قیمت کفش ها نمی تواند بیانگر راحتی و طبی بودن کفش ها شود . بنابراین هستند مدل های ارزان قیمتی که از بهترین نوع طراحی برخوردار بوده و می توانند راحتی پاها را فراهم کنند . بنابراین در به نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش دقت کرده و در صورت مشورت با فروشنده نیز حتما تصمیم را خودتان گرفته و با تکیه بر اطلاعات خود ، خریدتان را انجام دهید .

نکته ششم : توجه داشته باشید که حتما بایستی انگشتان پا در داخل کفش آزادانه تکان بخورند . یک کفش ایده آل ، کفشی خواهد بود که سبب فشرده شدن انگشتان پا نشده و این اجازه را به شما بدهد که به سادگی انگشتان پای خود را تکان بدهید . در صورت فشرده شدن انگشتان پا و عدم رسیدگی به این موضوع می تواند در دراز مدت سبب تغییر شکل فرم انگشتان پا شود که جدا از بر هم خورد زیبایی پا ، مطمعنا مشکلاتی را نیز برای راه رفتن به همراه خواهد داشت .

نکته هفتم : در هنگام خرید کفش ها ، حتما از جوراب استفاده کنید . استفاده از جوراب باعث خواهد شد تا به راحتی کفش را پا زده و نرمی و راحتی آن را احساس کنید . البته در خرید کفش زمستانی حتما از جوراب های ضخیم تر استفاده کنید . لذا در صورت نداشتن جوراب ممکن است کفش اندازه شما باشد ، اما زمانی که قصد استفاده از جوراب را داشته باشید تا پاها را از سرما محافظت کنید ، کفش به پاها فشار آورده و تنگ باشند .

 

نکات کلیدی در خرید کفش

 

نکته هشتم : اگر کفش شما بندی و یا چسبی است ، پس از پوشیدن حتما بند ها یا چسب را بسته و نسبت به قدم زدن و تست کفش اقدام کنید . زیرا در صورت باز بودن بند ها ممکن است کفش اندازه پاهای شما بوده و مشکلی نداشته باشید . بنابراین حتما به نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش دقت داشته باشید .

نکته نهم : در خرید های خود حتما قبل از انتخاب کفش به فرم پاهای خود دقت کنید . اگر پاهای پهنی دارید بهتر است به سراغ کتانی ها و کفش های اسپرت بروید که برای پاهای شما مناسب است ، بنابراین با عدم خرید کفش چرم می توانید سلامت پاهای خود را حفظ کرده و احساس راحتی کنید . بنابراین اگر مشکلات دیگری مانند کف پای صاف یا گود دارید ، هالوس یا استخوان های برجسته ای در انگشتان و در بند های پا دارید ، حتما در خرید کفش دقت بیشتری کنید .

نکته دهم : از دیگر نکات کلیدی و اساسی در خرید کفش می توان به عدم یکسان بودن سایزبندی کفش ها در برند های مختلف اشاره کرد . بنابراین ممکن است که سایز پای شما به عنوان مثال ۴۲ باشد ، اما در هنگام خرید برخی از کفش ها با همین سایز متوجه شوید که کفش به پاهای شما بزرگ یا کوچک است . بنابراین در خرید کفش های خود به این موضوع توجه داشته باشید و حتما در خرید های حضوری خود کفش را پا بزنید .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X