حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

ویژگی های کفش طبی استاندارد

فهرست مطالب

ویژگی های کفش طبی استاندارد

ویژگی های کفش طبی استاندارد

کفش ها در مدل های بسیار متنوعی طراحی شده اند که تولید کنندگان مطرح و ناشناخته بسیاری در سراسر ایران و جهان فعالیت دارند که همین موضوع سبب شده است تا مدل های اصل و تقلبی بسیار زیادی در بازار وجود داشته باشد . با توجه به اینکه موضوع خرید کفش از اهمیت بالایی برخوردار است ، همواره سعی شده است تا مردم به سمت خرید کفش طبی استاندارد تشویق شوند ، زیرا پوشیدن و استفاده کردن از کفش های طبی می تواند سلامت فرد و سلامت پا را به دنبال داشته باشد .

اهمیت دادن به پاها بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا می تواند به سادگی به بخش های دیگر بدن آسیب وارد کند که بعضا این موارد بسیار جدی و خطرساز خواهد بود . ویژگی های کفش طبی استاندارد سبب شده است تا پاها بسیار راحت بوده و هیچگونه آسیب و فشاری به آن متحمل نشود . عدم استفاده از کفش طبی استاندارد می تواند مشکلاتی جدی مانند درد در ناحیه کمر ، تغییر فرم ستون فقرات ، درد در قسمت انتهایی کمر یا همان دیسک و خوردگی و آسیب دیدن مفاصل را به دنبال داشته باشد .

با توجه به این موضوعات و اهمیت بسیار بالای سلامت پا و انتخاب کفش طبی مناسب ، فروشگاه کفش جوان مد سعی داشته است تا در این مطلب به صورت تخصصی به بررسی عوامل تعیین کننده کفش ها در جهت طبی بودن و اهمیت آن در سلامت انسان بپردازد . در این راستا توصیه می کنیم که همراه ما باشید .

ویژگی های کفش طبی استاندارد

کفش طبی از نظر علم ارتوپدی

پا در هنگام راه رفتن و حتی ایستادن بایستی هیچ فشاری را به جز وزن بدن تحمل نکند ، از سوی دیگر استفاده از کفش ها می تواند ما را از آسیب هایی چون فرو رفتن اجسام تیز و … در امان بدارد ، اما این موضوع نباید ما را واردار به انتخاب های نادرست تر کند تا با استفاده از کفش های غیراستاندارد ، بیش از پیش به پاهای خود آسیب وارد کنیم .

دانشمندان و متخصصین علم ارتوپدی با بررسی های انجام شده دریافتند که با استفاده از کفش های طبی می توان علاوه بر راحتی پاها ، حتی سلامتی را برای تمامی اعضای بدن همچون قلب و حتی بینایی به ارمغان بیاورد .

استفاده از کفش طبی و آرگونومیک برای تمامی قشر های جامعه بوده و تنها متخص افراد خاصی نمی باشد ، چه بسا اگر شما نیز در سلامت کامل باشید ممکن است با استفاده از کفش های نامناسب ، آسیب هایی را به خود زده و سلامت خود را به خطر بیاندازید . با توجه به اینکه افراد ورزشکار و حتی کسانی که زیاد پیاده روی می کنند و دویدن را دوست دارند ، بیش از پیش باید به انتخاب کفش خود اهمیت بدهند . بنابراین ویژگی های کفش طبی استاندارد به کمک ما آمده و می تواند از پاها مراقبت کند .

کدام افراد باید از کفش طبی استاندارد استفاده کنند ؟

برخی از خریداران و مشتریان معتقد هستند که انتخاب و خرید کفش طبی استاندارد تنها برای افراد خاصی بوده که بیماری زمینه ای دارند ، لذا با توجه به مطالب گفته شده در ابتدای مقاله می توان گفت که تمامی افراد چه زن و چه مرد و حتی کودکان نیز نیاز دارند که کفش های طبی بپوشند .

این در حالی است که برخی از افراد که دارای مشکلاتی هستند ، بیش از پیش به آن ها استفاده از کفش طبی استاندارد توصیه شده است ، از جمله این افراد می توان به افراد دیابتی ، کسانی که مشکلات و درد هایی در دیسک کمر ، ستون فقرات ، مفاصل زانو و مچ پا دارند توصیه می شود . همچنین افرادی که کف پای صاف دارند و یا قوس کف پای آن ها زیاد است ، انگشتانی کچ و شصت پای منحرف دارند بسیار توصیه شده است .

ویژگی های کفی کفش طبی استاندارد

از مهم ترین ویژگی های کفش طبی استاندارد ، استاندارد بودن کفی کفش و زیره آن است . یک کفش بایستی دارای کفی بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد تا بتواند به خوبی ضربه های وارده به پا را در هنگام قدم زدن بکاهد و شدت ضربه را خنثی کند . داشتن شیب ملایم از مهم ترین ویژگی های یک کفش طبی است که عمدتا پاشنه ای نسبتا بلند دارند که تا حدودی سبب شیبدار شدن کف کفش می شود .

این موضوع مرتبط با کفش های پاشنه بلند نیست و چه بسا کفش های پاشنه بلند به هیچ وجه طبی نبوده و مشکلات و ناراحتی های بسیاری را برای پا به وجود خواهند آورد .

ویژگی های کفش طبی استاندارد

کفی و پاشنه کفش بایستی نسبت به بخش جلویی یا همان نوک کفش دارای ارتفاعی ۱٫۵ تا ۳ سانتی متر باشد . داشتن بالشتک ها به خصوص در کفش کتانی های طبی می تواند نقش بسیار خوبی در طبی بودن و راحتی کفش ها داشته باشد . همچنین برخی از کفی های ابری نیز در بخش داخلی کفش قرار می گیرند که زیره ای نرم تر را در اختیار پاها قرار می دهد . بنابراین ویژگی های کفش طبی استاندارد به بخش کفی و زیره محصولات نیز مرتبط است که بایستی به آن توجه شود .

جنس کفش طبی استاندارد

برای ساخت کفش ها از اجناس مختلفی استفاده می شود که این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی های کفش طبی استاندارد است که حتما در خرید کفش طبی بایستی به آن توجه کامل داشته باشد . یک کفش طبی استاندارد بایستی زیره و رویه نرم و انعطاف پذیری را داشته باشد . انعطاف پذیری رویه و زیره باعث خواهد شد تا هیچگونه فشاری به پاها تحمیل نشود ، بنابراین شما می توانید بهتر قدم برداشته و در پیاده روی های طولانی احساس درد و زدگی پا به شما دست ندهد . لذا پا به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد ، کفش نیز بایستی به همان میزان منعطف باشد و راحتی را برای پا به دنبال داشته باشد .

از دیگر ویژگی های کفش طبی استاندارد که به جنس محصولات مرتبط است ، قابلیت تنفس رویه کفش است که حتما باید در خرید های خود به این موضوع توجه داشته باشد . یک کفش طبی استاندارد بایستی تهویه هوای خوبی را در داخل پا ایجاد کرده و موجب نفس کشیدن بهتر پا شود تا اینچنین از عرق کردن پا و بوی بد گرفتن آن جلوگیری کند . در صورت عدم تهویه هوای مناسب در داخل کفش امکان رشد باکتری و قارچ های پوستی و به دنبال آن عفونت پوست اتفاق خواهد افتاد .

ویژگی های کفش طبی استاندارد

آرگونومی ساخت کفش طبی استاندارد

کفش ها ممکن است از نظر جنس و نوع کفی و زیره خود ، ویژگی های کفش طبی استاندارد را داشته باشد ، اما آرگونومی ساخت مناسب و استانداردی را نداشته باشد ، از این رو نمی توان گفت که کفش ، یک کفش طبی خواهد بود . یک کفش طبی ، کفشی است که انگشتان پا آزادانه در داخل کفش حرکت داشته باشد . پشتی و تکیه گاه مناسبی در بخش انتهایی کفش وجود داشته باشد تا در هنگام قدم زدن احساس نکنید که پا از کفش خارج می شود . بخش یقه و برگ یا همان زبانی کفش نرم باشد تا مچ پا را اذیت نکرده و راحت تر بتوانید قدم بزنید . نباید کفش بسیار نوک تیز باشد .

کدام کفش ها طبی نیستند ؟

کفش هایی در بازار وجود دارند و تا حدودی نیز با آن ها آشنا هستید که هیچ یک از ویژگی های کفش طبی استاندارد را ندارند و استفاده از آن ها توصیه نمی شود . یکی از شناخته شده ترین کفش های غیر طبی که به خصوص خانم ها علاقه زیادی به استفاده از آن ها دارد ، کفش های پاشنه بلند می باشد که این کفش ها به دلیل ارتفاع نامتعارف پاشنه می تواند مشکلات و آسیب هایی را برای پا به دنبال داشته باشد .

با پوشیدن کفش های پاشنه بودن در ابتدا شاهد درد هایی در پا خواهید بود که این عوامل می تواند در دراز مدت اثرات خود را  بر روی مفاصل ، آشیل پا و کمر بگذارد . از سوی دیگر کفش هایی که زیره تخت دارند نیز مناسب نیستند . کفش های نوک نیز از سایر کفش های غیر استاندارد هستند که موجب وارد شدن فشار به انگشتان خواهد شد . کفش های گشاد و یا تنگ تر برای پا حتی اگر ویژگی های کفش طبی استاندارد را داشته باشد ، برای شما مناسب نخواهد بود ، بنابراین در انتخاب سایز دقت لازم را داشته باشید .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X