حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

ویژگی های کفش پیاده روی

فهرست مطالب

ویژگی های کفش پیاده روی

ویژگی های کفش پیاده روی

هر فرد برای داشتن تناسب اندام ایده آل و همچنین حفظ قوای جسمی و سلامت خود نیاز دارد که در طول روز زمانی را برای ورزش کردن و پیاده روی اختصاص دهد . یکی از بهترین ورزش ها که درعین حال سبک و همچنین کارآمد است ، می توان به پیاده روی های روزمره اشاره کرد . شما می توانید با پیاده روی اصولی و مرتب سلامت را به خود هدیه کنید .

اما لازمه یک پیاده روی خوب ، داشتن یک برنامه ریزی مرتب و استفاده از لوازمی چون کفش مخصوص پیاده روی می باشد که بتوانید پیاده روی با بازدهی عالی را داشته باشید . بنابراین پیاده روی نیز بایستی اصولی باشد . برای خرید کفش پیاده روی مخصوص نیاز است که ویژگی های کفش پیاده روی را بشناسید و همچنین در خرید این محصولات دقت کنید ، چرا که هر کفشی برای پیاده روی مناسب نیستند . در این مطلب علاوه بر ویژگی های کفش پیاده روی به موارد زیر خواهیم پرداخت :

 • تفاوت کفش دویدن و پیاده روی
 • بهترین مارک های کفش پیاده روی
 • اشتباهات متداول در خرید کفش پیاده روی
 • بهترین زمان برای خرید کفش پیاده روی

قبل از اقدام به خرید کفش پیاده روی نیاز است تا ویژگی های کفش پیاده روی را بدانید تا بتوانید در خرید خود موفق بوده و بتوانید به بهترین شکل از کفش ها استفاده کرده و راضی باشید . در میان ویژگی های زیاد کفش های پیاده روی می توان به موارد بسیار مهم آن ها یعنی : تهویه هوا بالا ، وزن سبک ، انعطاف پذیری خوب ، مرغوبیت زیره و رویه و طراحی آرگونومیک اشاره کرد .

 • وزن سبک

از مهم ترین ویژگی های کفش پیاده روی می توان به داشتن وزن سبک اشاره کرد . به طور حتم انتخاب کفشی سنگین به مانند کفش های چرمی برای پیاده روی کاملا اشتباه است ، زیرا سنگین بودن کفش می تواند شما را در هنگام پیاده روی خسته کند و باعث افت کیفیت پیاده روی شود . بنابراین وزن سبک ، در کفش های پیاده روی بسیار حائز اهمیت که در هنگام خرید نیز بایستی به آن توجه داشته باشید .

 • تهویه هوا بالا

یک کفش پیاده روی ایده آل کفشی خواهد بود که تهویه هوا بالا داشته باشد . قابلیت تنفس رویه کفش از مهم ترین خصوصیات یک کفش مخصوص پیاده روی به شمار می آید ، لذا در زمان ورزش و پیاده روی ضربان قلب افزایش یافته و به دلیل سوخت و ساز بدن در هنگام پیاده روی ، بدن و پاها عرق خواهد کرد . در این صورت کفش در صورتی که قابل تنفس باشد ، جریان هوا در داخل کفش وجود داشته و می تواند از عرق کردن پا و بو گرفتن آن جلوگیری کند .

 • انعطاف پذیری خوب زیره و رویه

لازمه هر کفش پیاده روی استاندارد این است که انعطاف پذیری خوب داشته باشد ، چرا که در هنگام ورزش و پیاده روی بیشترین قسمتی از بدن که تحت فشار است ، پاها می باشند . لذا با انعطاف پذیری خوب کفش ، فشاری بر روی پاها اعمال نشده و کیفیت قدم زدن افزایش خواهد یافت . انعطاف خوب کفش می تواند برای هر نوع فرم پایی از جمله کف پای صاف یا قوس دار و … نیز مناسب باشد . توجه داشته باشید که هر دو بخش زیره و رویه کفش بایستی انعطاف پذیر و خاصیت ارتجاعی داشته باشد .

 • مرغوبیت رویه و زیره

جنس رویه و زیره کفش های پیاده روی بایستی مرغوبیت داشته باشند و البته هر جنسی نیز برای کفش پیاده روی مناسب نیست . عمدتا کفش هایی که دارای رویه پلاستیک غیر طبیعی ، همچنین کفش های چرمی هستند مناسب برای کفش های پیاده روی نیستند ، لذا بهتر است کفش هایی را خریداری کنید که انعطاف پذیری بالا داشته باشند و رویه آن ها قدرت کشسانی خوب و زیره ارتجاعی داشته باشد .

این ویژگی ها مرتبط با مرغوبیت رویه و زیره می باشد . داشتن کیفیت بالا می تواند طول عمر کفش را افزایش دهد . در صورتی که کفش از مرغوبیت بالایی برخوردار نباشد ، شکل ظاهری خود را زود از دست داده و ممکن است آسیب پذیر باشد .

 • طراحی آرگونومیک و طبی

کفش های پیاده روی استاندارد علاوه بر داشتن ویژگی ها و خصوصیات قبلی که اشاره شد ، دارای طراحی آرگونومیک و طبی می باشند . یک کفش پیاده روی ایده آل کفشی خواهد بود که نوع ساخت آن به گونه ای باشد که راحتی و نرمی را برای تمامی پاها با فرم های گوناگون به ارمغان بیاورد . یک کفش پیاده روی خوب دارای نوک تقریبا گرد می باشد تا انگشتان در کفش کاملا آزاد باشد .

یک کفش پیاده روی نبایستی پاشنه ای با ارتفاع زیاد و حتی بسیار کم داشته باشد . عمدتا ارتفاع پاشنه کفش ها در حدود ۳ الی ۴ سانتی متر می باشد که شیب ملایمی به سمت جلو کفش دارد ، تا پاها در هنگام قدم زدن فشاری را متحمل نشوند . رویه کفش های پیاده روی تقریبا کوتاه هستند تا در مواقع پیاده روی فشاری بر قسمت بالای پا وارد نشود .

ویژگی های کفش پیاده روی

 

مشاهده و خرید کفش پیاده روی زنانه

تفاوت کفش دویدن و پیاده روی

کفش هایی که برای دویدن و یا پیاده روی طراحی شده اند ، تفاوت ها و شباهت هایی با یکدیگر دارند که در هنگام خرید بایستی به آن توجه داشته باشید . از نمونه ویژگی هایی که هر دو نوع کفش بایستی آن ها را داشته باشند می توان به داشتن وزن سبک ، انعطاف پذیری بالا و همچنین قابلیت تنفس آن ها اشاره کرد . اما جدا از این مسائل یک کفش پیاده روی و کفش دویدن تفاوت های عمده ای را دارند که بیشتر مرتبط به زیرسازی کفش یعنی بخش زیره و کفی کفش می باشد .

اشخاصی که پیاده روی می کنند در هنگام قدم زدن و پیاده روی در حدود ۱٫۵ برابر وزن خود نیرو وارد می کنند ، این در حالی است که در دویدن نیرویی ۳ برابر وزن فرد وارد می شود . بنابراین بهتر است زیره کفش های دوندگی از خاصیت ارتجاعی بالایی برخوردار باشند و از تکنولوژی های جدید روز دنیا طراحی شده باشند . این انعطاف پذیری بالا و ارتجاعی بودن بایستی علاوه بر قسمت پاشنه ، در قسمت پنجه نیز باشد .

طراحی و آرگونومی ساخت این دو نوع کفش نیز متفاوت است . زیره و کفی کفش های پیاده روی به اندازه کفش های دویدن چندان دارای قوس نمی باشد و تقریبا مسطح است ، این در حالی است که کفش های دویدن دارای قوس زیادی است تا در هنگام دویدن سریع ، به قسمت کف پا فشاری وارد نشود . عمدتا کفش های پیاده روی دارای بالشتک ها و کوسن در بخش کفی هستند که می تواند منجر به انعطاف بالای آن ها و همچنین تعادل بیشتر در پیاده روی شود .

وزن کفش در مدل های پیاده روی نسبت به مدل های دویدن سنگین تر است . بنابراین برای دویدن بایستی کفش های فوق سبک را استفاده نمایید . پهنا و ارتفاع پاشنه نیز در کفش های پیاده روی و دوندگی متفاوت است . کفش هایی که عمدتا برای دویدن طراحی شده اند دارای زیره پهن می باشند تا سطح اتکای آن ها برای دویدن بسیار بهتر باشد و در سرعت های بالا تعادل خوبی را داشته باشند .

همچنین افرادی که برای تناسب اندام پیاده روی می کنند بهتر است که کفش های پیاده روی که پاشنه کوتاهی دارند را استفاده نمایند .

بهترین مارک های کفش پیاده روی

تولید کنندگان زیادی در سراسر دنیا اقدام به تولید و فروش کفش پیاده روی می کنند ، اما تمامی آن ها از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند ، لذا محبوبیت به دنبال کیفیت مطلوب و رضایت مشتری کسب خواهد شد ، بنابراین بهتر است که بهترین برند ها و مارک های کفش پیاده روی را بشناسید تا بتوانید به بهترین شکل و با اطمینان کامل ، کفش خود را خریداری کنید . به طور حتم نام برند ها و مارک هایی چون : آدیداس ، نایکی ، پوما ، نیوبالانس ، ریبوک ، اسکچرز و اسیکس را شنیده باشد .

این مارک ها از معروف ترین برند های تولید کننده کفش های پیاده روی ( واکینگ ) و کفش های دوندگی ( رانینگ ) می باشد که می توانید با در نظر گرفتن اصالت کفش ، آن ها را با اطمینان کامل خریداری کنید . شما می توانید با مراجعه به دسته بندی های مربوطه در فروشگاه کفش جوان مد ، مدل های مختلف و مخصوص پیاده روی را مشاهده کرده و ویژگی های آن را مطالعه کنید تا در صورت پسند ، آن ها را با قیمت مناسب خریداری کنید .

در بخش زیر چندی از معروف ترین و محبوب ترین کفش های پیاده روی هر برند را با نام مدل معرفی خواهیم کرد :

 1. Reebok OSR Harmony Road
 2. Adidas Supernova
 3. Asics GT-2000 5
 4. New Balance Fresh Foam Zante v3
 5. Skechers Go Step
 6. Asics Gel Frequency
 7. Adidas Energy Cloud
 8. New Balance WW1065
 9. ADIDAS ULTRABOOST LTD
 10. Reebok Fusion Flexweave Cage

ویژگی های کفش پیاده روی

 

مشاهده و خرید کفش پیاده روی مردانه

اشتباهات متداول در خرید کفش پیاده روی

اشتباهات متداولی وجود دارد که بسیاری از افرادی که قصد خرید کفش پیاده روی دارند مرتکب آن می شوند . لذا شاید این اشتباهات را آن ها ناخواسته انجام دهند ، اما به طور حتم در کوتاه مدت و یا پس از مدتی با مشکل مواجه خواهند شد . بنابراین در این بخش تصمیم داریم تا به برخی از مهم ترین و متداول ترین اشتباهات در خرید کفش پیاده روی بپردازیم .

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از خریداران کفش ها مرتکب آن می شوند ، خریداری کفش های تنگ به امید جا باز کردن و گشاد شدن می باشد . توجه داشته باشید که قبل از اینکه کفش جا باز کند ( البته تا سایز دلخواه شما که امکان دارد اصلا جای زیادی باز نکند ) ، پا دچار ناراحتی شده و ممکن است قرمز شده و تاول بزند ، بنابراین قبل از رسیدن به سایز دلخواه پاها آسیب دیده و حتی دیگر نمی توانید به پیاده روی بروید .

بنابراین بهتر است کفش پیاده روی را با توجه به راحتی پا خریداری کنید ، حتی اگر کفش به ظاهر بزرگ تر دیده شود . از دیگر اشتباهات رایج در خرید کفش پیاده روی می توان به خرید کفش ها تنها با اهمیت دادن به ظاهر و شکل آن اشاره کرد . هر کفش زیبا و شیکی لزوما برای پیاده روی مناسب نیستند وچه بسا ممکن است کفش هایی با شکل ظاهری ساده بسیار مناسب برای پیاده روی و قدم زدن باشد . یک کفش پیاده روی حتما باید قابل تنفس باشد ، بنابراین باید در هنگام خرید به جنس محصول و قابلیت تنفس آن توجه داشته باشید .

از دیگر اشتباهات رایج در خرید کفش پیاده روی به خصوص در خرید های اینترنتی ، انتخاب یک سایز کفش در همه برند ها می باشد ، بایستی به این نکته توجه داشته باشید که سایز بندی در برخی از برند ها ممکن است متفاوت باشد ، لذا بهتر است که در خرید خود حتما به برند توجه داشته باشید و سعی کنید در صورت خرید اینترنتی ، کفشی را از همان برند پا بزنید و سایز پای خود را در برند مورد نظر بیابید . همچنین در خرید حضوری نیاز است تا زمان درستی را برای انتخاب و خرید کفش انتخاب کنید . در این رابطه در بخش های بعدی توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد .

ویژگی های کفش پیاده روی

بهترین زمان برای خرید کفش پیاده روی

یکی از رایج ترین اشتباهات در خرید کفش به خصوص کفش پیاده روی ، این است که در زمان اشتباهی برای رفتن به خرید کفش در نظر بگیرید . اینکه بسیاری از افراد فکر می کنند سایز کفش و پاهای آن ها یک عدد مشخص است ، کاملا اشتباه می باشد . چرا که پاها در نیمه دوم روز و بعد از ظهر ها به دلیل قدم زدن و تحرک متورم شده و سایز پاها کمی بزرگ تر از زمانی است که از خواب پا می شود و یا زیاد تحرک ندارید .

بنابراین اگر در هنگام صبح برای خرید اقدام کنید ، ممکن است کفشی که اندازه پای شما بوده ، در هنگام غروب ، کمی تنگ شده و حتی پای شما را اذیت کند . بنابراین بهترین زنان برای خرید کفش پیاده روی بعداز ظهر خواهد بود . این نکته به خصوص در خرید کفش پیاده روی بسیار مهم است زیرا اگر کفش پیاده روی تنگ باشد موجب ناراحتی و آسیب دیدگی خواهد شد .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X