حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

ویژگی کتانی استاندارد

فهرست مطالب

ویژگی کتانی استاندارد

ویژگی کتانی استاندارد

در خرید کفش کتانی به مهمترین نکته ای که باید توجه کنید ویژگی های کفش کتانی استاندارد است زیرا که پا یکی از حساس ترین مناطق بدن انسان است، پا قلب دوم انسان است . پاها مملو از حسگرهای حسی است ، به عنوان مثال احساس فشار ، لغزش ، لرزش یا کشش را ممکن می سازد. پا پایه و اساس بدن انسان است. پا ها تنها تماس ما با زمین ، اساس وضعیت و تعادل ما هستند.

به همین دلیل است که ویژگی های کفش کتانی استاندارد بسیار مهم است تا با انتخاب یک کفش نامناسب باعث آسیب رساندن به پا و حتی بقیه نقاط بدن نشویم.

 

کفش کتانی استاندارد

کفش کتانی اسپرت یکی از روندهای عمده کفش در بهار و تابستان  نیز است ، زیرا یک جایگزین معمولی برای دمپایی ، پمپ های تخت و دیگر انواع کفش ها هست. با این حال ، باید بین کفش های کتانی غیر استاندارد که فقط می توان آن ها را برای یکبار تا دوبار پوشید و کفش کتانی استاندارد که کفش های روزمره محسوب می شوند و حتی می توان برای فعالیت های ورزشی سبک نیز استفاده کرد ، تمایز قائل شد.

از آنجا که کفش های کتانی غیر استاندارد از فن آوری بالشتک و پشتیبانی نرم روی مفاصل برخوردار نیستند ، هنگام دویدن یا انجام سایر فعالیت ها فشار زیادی به پا و مفاصل آن وارد می کند که می تواند به سرعت منجر به آسیب دیدگی ناخوشایند شود.

 

ویژگی کتانی استاندارد

 

ویژگی های کفش کتانی استاندارد

اگر به دنبال یک کفش کتانی استاندارد برای فعالیت های روزمره و حتی ورزش های سبک هستید ، هنگام انتخاب باید به ویژگی های خاصی توجه کنید:

 1. کفش های کتانی باید تنفس و تنظیم کننده عرق باشند ، زیرا پا در هنگام اعمال جسمی یا دمای گرمتر شروع به تعریق می کند. عرق باید بتواند از طریق کفش به بیرون منتقل شود.
 2. وزن آن ها باید سبک باشد تا مزاحم استفاده کننده نگردد یا هنگام راه رفتن سنگینی ناراحت کننده ای ایجاد نکند. در سال های اخیر ، به دلیل استفاده از الیاف مصنوعی سبک ، مقاوم در برابر پارگی ، کفش های کتانی و به ویژه کفش های ورزشی به راحتی سبک شده اند.
 3. پردازش کفش حتما باید بالشتک مفصلی در کف کفش داشته باشد.
 4. مواد استفاده شده چه از مش چرمی و چه از پارچه باید دارای سفتی و دوام باشد.

یک کفش کتانی استاندارد باید بتواند هم با جوراب و هم با پا برهنه پوشیده شود ، نباید جایی را مالش داد یا کفش را به زور پوشید . پوشیدن کفش های کتانی که به آرامی در ناحیه پاشنه و مچ پا قرار می گیرند ، بدون جوراب و همراه با جوراب راحت است.

در نتیجه :

کسانی که بیشتر اوقات خود اغلب بیرون از منزل هستند و مسافت بیشتری را طی می کنند ، به کفش های راحتی و استاندارد نیاز دارند. اینکه شما یک کفش کتانی استاندارد با بسیاری از جزئیات کاربردی یا یک کفش ورزشی بسیار عالی و خوب که دارای ویژگی های بی نظیر پا نیز باشد انتخاب می کنید ، به تنظیمات شخصی و کیف پول شما بستگی دارد.

 

ویژگی کتانی استاندارد

 

چگونه کفش کتانی استاندارد را پیدا کنیم؟

کفش های کتانی عملکردهای زیادی دارند. آنها از پاهای ما محافظت می کنند. آنها وزن بدن ما را تحمل می کنند. آنها می توانند پاهای ما را راحت یا شیک کنند.  یافتن کفش کتانی استاندارد و اطمینان از مناسب بودن آن برای شاد نگه داشتن پا و بدن مهم است. کفش هایی که غیراستاندارد هستند می توانند دردناک باشند و باعث مشکلات پا مانند نازک ، میخچه ، پینه ، چکش ، ورم کف پا ، شکستگی، استرس و موارد دیگر شوند.

این نکات را جراحان ارتوپدی پا و مچ پا گفته اند با استفاده از این نکات می توانید کفش کتانی استاندارد خود را پیدا کنید.

 1. پای خود را اندازه بگیرید.

 اندازه و شکل پای شما می تواند با گذشت زمان تغییر کند. به این واقعیت اعتماد نکنید که همیشه یک اندازه خاصی پوشیده اید پس همیشه اندازه پایه شما یکی است.

 1. هر دو پا را امتحان کنید.

بیشتر افراد یک پا بزرگتر از پایه دیگر دارند ، پس همیشه هر دو پا را موقع پوشیدن کفش امتحان کنید.

 1. اندازه گیری پا در زمان معین

در پایان روزی که پاهای شما بزرگترین اندازه است اندازگیری کنید. وقتی در طول روز بیدار هستید ، پاهایتان متورم می شوند . با این کار شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که در طول روز راحت هستید و نه فقط هنگام صبح که از خانه بیرون می روید.

 1. تنها به اندازه اکتفا نکنید

فقط به اندازه کفش اعتماد نکنید، درست مانند لباس ها ، همیشه سایز مشخص شده در داخل کفش بسته به مارک ها متفاوت هستند .

 1. کفش را با فعالیت خود مطابقت دهید

کفش های ایده آل شما براساس فعالیتی که می خواهید هنگام پوشیدن انجام دهید تغییر خواهد کرد. برای مثال : کفش های مخصوص دویدن به طور خاص طراحی شده اند تا بالشتک مناسب در پاشنه پا و انعطاف پذیری انگشتان مورد نیاز دوندگان را فراهم کند. همچنین کفش های پیاده روی دارای پاشنه جذب کننده ضربه هستند و در قسمت بالایی کف پا خم می شوند.

 1. به شکل کفش نگاه کنید.

مطمئن شوید که شکل کفش شبیه شکل پای شما بوده و به راحتی با پای شما متناسب است. روی کشش کفش در طول زمان حساب نکنید هنگام خرید آن ها باید مناسب باشند.

 1. عرض کفش را بررسی کنید.

توپ پای شما (وسیع ترین قسمت درست قبل از شروع انگشتان پا) باید به راحتی در وسیع ترین قسمت کفش قرار بگیرد.

 1. عمق کفش را بررسی کنید.

 کفش باید به اندازه کافی عمیق باشد تا بتواند متناسب با انگشتان پا باشد . اگر جعبه پنجه کفش خیلی کوچک باشد ، انگشتان پا به بالای کفش می مالند و پینه یا زخم می شوید.

 1. فضای انتهای کفش را بررسی کنید.

 بایستید و اطمینان حاصل کنید که ½  (تقریباً به اندازه عرض انگشت شما) فصا بین طولانی ترین انگشت (معمولاً انگشت دوم) و انتهای کفش وجود دارد.

 1. راه بروید.

همیشه بایستید و با کفش راه بروید تا ببینید کفش راحت است ، مناسب است و در هر جایی کف نمی زند یا مالش نمی دهد. هنگام راه رفتن نباید پاشنه شما بلغزد.

 

ویژگی کتانی استاندارد

 

راهنمای خرید کفش کتانی استاندارد

تصمیم گیری در مورد خرید کفش کتانی می تواند برای خیلی ها چالش برانگیز باشد. این به دلیل گزینه های زیادی است که می توانید انتخاب کنید. شما باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید که به شما در تهیه بهترین کفش کتانی کمک می کند. در زیر تعدادی از فاکتور های مهم در خرید کفش کتانی را برایتان آورده ایم :

 1. نوع

اولین نکته ای که باید در نظر گرفت ، در مورد نوع کفشی است که می خواهید خریداری کنید. دانستن عملکردی که به آن کفش می پوشید می تواند به شما در محدود کردن گزینه هایتان کمک کند. به عنوان مثال ، اگر قصد دارید کفش ها را با عملکردی روزمره بپوشید ، کفش های روزمره بهترین عملکرد را خواهند داشت. اگر کفش ها برای ورزش در نظر گرفته شده باشند ، گزینه های شما به کفش های ورزشی محدود می شود.

پوشیدن نوع مناسب کفش برای عملکرد یا فعالیت مناسب نه تنها ظاهر شما را خوب می کند بلکه احساس راحتی بیشتری می دهد. وقتی کفش را بر اساس نوع انتخاب می کنید ، بهترین انتخاب می شود.

 1. کیفیت

کیفیت کفش کتانی نیز بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که در رابطه با برچسب قیمت به دنبال بهترین کیفیت هستید. کیفیت بالا با دوام بالا همراه است ، به این معنی که کفش کتانی دوام بیشتری خواهد داشت. برای تعیین کیفیت، هر جنبه از کفش را بررسی کنید. این موارد شامل نوع و مواد مورد استفاده برای ساخت کفش کتانی است.

 1. اندازه

مهم است که از نظر اندازه کاملاً مناسب باشد. اندازه کفش اشتباه علاوه بر ناراحت کننده بودن می تواند به راحتی منجر به صدمات جدی به پا و کمر شما شود . به خاطر داشته باشید که پاها در طول روز وقتی هوا گرم است ، منبسط می شوند. این بدان معناست که شما باید در هنگام انتخاب اندازه کفش برای استفاده ، درحالت باز شدن پا نیز نقش داشته باشید ، با وجود اینکه ممکن است تغییر اندازه اندکی به وجود آمده باشد .

هر زمان ممکن ، کفش ها را امتحان کنید تا متناسب بودن آن را تأیید کنید ، حتی اگر از اندازه کفش خود اطلاع دارید.

 1. طرح

کفش های کتانی در طرح ها و سبک های متنوعی ارائه می شوند. شما باید کفشی متناسب با سلیقه و علاقه خود بپوشید. نوع لباس هایی که به طور معمول می پوشید نیز می تواند در این انتخاب به شما کمک کند. اطمینان حاصل کنید که کفش ها با جذابیت شما مطابقت دارند. رنگ ، وزن و شکل تنها چند مورد از عواملی است که باید هنگام طراحی در نظر بگیرید.

 1. قیمت

قیمت کفش های کتانی بسته به مارک ، کیفیت ، طراحی و بسیاری از عوامل دیگر می تواند به طور گسترده ای متغیر باشد. بودجه کفش هایی که می خواهید بخرید معین باشد. همچنین می توانید از پیشنهادات مختلف مانند تخفیف های فروش برند ها و فروشگاه های معتبر هم خرید کنید.

 

ویژگی کتانی استاندارد

 

ساختار اصلی کفش کتانی استاندارد

برخی از اصول اساسی یک کفش کتانی استاندارد شامل پاشنه بالشتی ، زیره محکم است که به راحتی نمی پیچد و خم نمی شود و بسته به نوع کفش انعطاف پذیری در ناحیه­ی مناسبی دارد. اگر قسمت بالای کفش از ماده ای قابل تنفس و نرم ساخته شده باشد ، پوشیدن آن برای مدت طولانی راحت تر است و باعث مالش یا تحریک پوست نمی شود. قسمت فوقانی کفش باید بند داشته باشد تا پا را با فعالیت راحت در جای خود نگه دارد. همچنین باید مقداری تکیه گاه قوسی در کفش یا درج داخل کفش وجود داشته باشد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X