حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

فهرست مطالب

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

نکاتی در مورد اینکه چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند؟

کفش های پاشنه دار و بوت ها همان قدر که به جذابیت شما و تیپ شما می افزاید و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما مخصوصا برای بانوان قد کوتاه میشود ولی مشکلات و خطراتی نیز به وجود می اورد مانند سر خوردن یا شکستن پاشنه و زمین خوردن و از همه مهم تر طریقه قرار گرفتن پای شما در کفش های پاشنه بلند در صورتی که کفش استاندارد نباشد به استخوان های پای شما فشار می آورد وخطر پیچ خوردن پا و حتی ضرب دیدن استخوان های پا به دلیل اینکه تمام وزن شما را تحمل میکند و حتی واریس و کمردرد و خارج شدن بدن از حالت عادی که البته این را پزشکان نیز تایید کرده اند را به همراه خواهد داشت.

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

مشاهده و خرید کفش زنانه در فروشگاه جوان مد

افرادی که از کفش های پاشنه بلند در روز مره زیاد استفاده میکنند مثل کسانی که زیاد به مهمانی میروند و حتی دختران دانشجو و کسانی که کلا باز کفش های پاشنه بلند استفاده میکنند باید بدانند که کفش های پاشنه بلند نه تنها باعث خستگی زود رس میشود بلکه به بیومکانیک پا نیز اسیب میرساند.

بیومکانیک پا یک رباط بلند و کلفت که از جنس فیبلر کلاژن میباشد و از پاشنه پا تا اولین انگشت پا در زیر پوست پا کشیده  شده که در صورت اسیب دیدن این رباط توسط کفش های پاشنه بلند مشکلات زیادی به بار می اورد.

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

مشاهده و خرید کفش مردانه در فروشگاه جوان مد

حال اگر شخصی دایما از کفش های پاشنه بلند استفاده کند با یک چرخش ، فشلری که به زانو وارد میشود سپس به لگن منتقل میشود و سپس به ستون فقرات شما اسیب میرساند که شخص دچار گودی کمر مشود ، بنابراین به گودی کمر دچار شده و در زمان بارداری نمیتوانند وزن جنین را تحمل کند و دچار بیماری hi risk شده که در اثر این بیماری باید تمام دوره بارداری را بخوابند.

اندازه پاشنه مناسب برای یک کفش به اندازه ۲ انگشت است .

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

آسیب های بسیار جدی پوشیدن کفش های  پاشنه بلند :

 

۱ – کمردرد

از شایع ترین درد هایی که در اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند در جسم خانم ها به وجود می اید کمردرد است.

وقتی کفش پاشنه بلند میپوشید تمام وزن بدن شما به کمرتان منتقل میشود و مانع از گردش خون در نواحی کمر شده ، که از نشانه های ان به کمر درد و درد در مفاصل ران میتوان اشاره کرد. همچنین با ایجاد گودی کمر باعث ایجاد درد و مشکلاتی به خصوص برای بانوانی که باردار میشوند رخ میدهد.

۲ – درد و بیماری ستون فقرات

حالت عادی و طبیعی ستون فقرات با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر میکند و به سختی می افتد و باعث درد و سوزش در ستون فقرات شما میشود.

۳ – از بین رفتن قوس ناخن های پا

تحقیقات علمی نشان داده است که کفش های پاشنه بلند باعث فرو رفتن ناخن در گوشت پا میشود که راه درمان سختی را  به دنبال دارد زیرا که پزشک با استفاده از ابزار تیز و درد بسیار این ناخن هارا از گوشت پای شما خارج میکند.

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

۴ – فشار به پاها

با پوشیدن کفش پاشنه بلند حالت خوده پا نیز تغییر کرده و غیر عادی میشود زیرا که تمام وزن بدن به کفش متحمل شده و کفش پاشنه بلند این وزن را به پاشنه پاهایتان منتقل میکند و درد شدیدی را برای شما به وجود می آورد.

۵ – عدم تعادل در راه رفتن

به دلیل تغییر حالت بدن بانوان در هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند برخی از خانم ها نمیتوانند تعادل خود را در هنگام راه رفتن حفظ کنند و راه رفتن را به کاری دشوار تبدیل میکند و حتی ممکن است با کوچک ترین لغزش شمارا به زمین بزند که باعث رگ به رگ شدن و در رفتن استخوان های پا در اثر پیچ خوردن میشود. حتی ممکن است عضلات و تاندوم های پارا نیز دچار کشیدگی  و التهاب کند ، با این حساب ما پیاده روی با کفش های پاشنه بلند را به شما توصیه نمیکنیم .

۶ – سقط جنین

همیشه احتمال لیز خوردن و زمین خوردن با کفش های پاشنه بلند وجود دارد پس به بانوانی که در دوره بارداری هستند توصیه میکنیم از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنند تا دوران بارداری امنی را پشت سر بگذارند.

پزشکان تایید کرده اند که بیماری به نام اِدِم “EDEMA” در دوران بارداری ممکن است به وجود بیاید که باعث گرفتگی و التهاب مچ پا میشود.

چرا کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X