حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟

فهرست مطالب

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

آیا خجالت می کشید که کفش های خود را در مقابل دیگران از پایتان خارج کنید؟ بوی بد حاصل از کفش می تواند طاقت فرسا باشد تا جایی که آرزو می کنید که هرچه زودتر آنها را دور بریزید، اما روش های زیادی برای از بین بردن بوی بد کفش وجود دارد و نیازی به صرف هزینه برای خرید کفش جدید نیست زیرا بسیاری از راه های ساده و آسان برای از بین بردن این  بوی نامطبوع وجود دارد. بهتر است برای از بین بردن بوی کفش روی بوهای نامطبوع سرپوش نگذارید و آنها را از ریشه و منبع از بین ببرید، حتما می پرسید چگونه؟

 هرگز کفش های بدبوی خود را دور نریزید، زیرا در این مقاله بهترین و موثرترین روش ها را برای از بین بردن بوی بد کفش با شما به  اشتراک خواهیم گذاشت. اگر از خود می پرسیدید که چگونه بوی کفش را از بین ببرید، دقیقاً در مکان و زمان مناسبی ایستاده اید! ما به شما خواهیم گفت که چگونه از شر بوی بد کفش هایتان خلاص شوید و دیگر بابت این اتفاق ناگوار خجالت نکشید.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟

چرا کفش ها بوی بد تولید می کنند؟

شما در تمام نقاط بدن خود عرق می کنید، اما این تعریق در پاها بیشتر از سایر نقاط بدن است. چرا؟ از آنجا که پا در تمام روز با کفش پوشانده می شود و رطوبت ایجاد شده یک زمینه مناسب و گرم برای باکتری ها بدبو ایجاد می کند.

هنگامی که پاها قادر به نفس کشیدن نیستند، باکتری ها تکثیر می شوند، روی پاهای شما تولید مثل می کنند، به جوراب های شما سرایت می کنند و با کفش های مورد علاقه  شما خانه ای برای خود می سازند. آنها سموم بدبو را آزاد می کنند که توسط کفش های شما جذب می شوند.

اولین پیشنهاد ما برای کاهش بوی بد کفش این است که کفش های مورد علاقه خود را یک روز مرخصی بدهید تا قبل از استفاده، آنها را بازیابی کنید. به این ترتیب، رطوبت تبخیر می شود و محل تولید باکتری ها را که باعث بد بو شدن کفش های شما می شود، متوقف می کند.  اما اگر همچنان اصرار دارید که کفش محبوبتان را هروز بپوشید با ما همراه باشید…

در صورت امکان جلوگیری کنید

همیشه پاها را کاملاً بشویید، خصوصاً در روزهایی که غرق در عرق هستند زیرا باکتری های ساکن در آنجا  چند برابر می شوند، بنابراین برای مقابله با بوی بد پا باید یک اسکراب جامد به پاهایتان بزنید.

کف پا را صابون بکشید (بین انگشتان پا را فراموش نکنید!) و قبل از پوشیدن کفش مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

اگر کفش های شما قابل شستشو هستند، باید آنها را به طور منظم تمیز کنید به خصوص بعد از یک روزکاری و یا ورزشی سخت.

هر روز پوشیدن جوراب تمیز، یک ایده عالی است، اما اگر از تعریق زیاد رنج می برید  بهتر است در اواسط روز نیز یک جفت تازه را  جایگزین قبلی کنید. جوراب های ضد رطوبت بهترین گزینه‌اند، آنها به شما کمک می کنند تا رطوبت را از پا به داخل پارچه منتقل کنید.

شما در حال خواندن مقاله چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟ از مجله آنلاین جوان مد هستید در ادامه این راه همراه ما باشید …

کفش بدبو

تابستان همه چیز سرگرم کننده و جذاب است اما برای برخی از ما این اتفاق دوست داشتنی با خارج کردن کفش ها از پایمان ناگوار می شود، این در یک چرخه قابل پیش بینی اتفاق می افتد؛ دمای گرم منجر به تعریق پا می شود و پاهای عرق کرده رطوبت کفش را پشت سر می گذارد و باعث  ایجاد بوی نامطبوع  می شود.

اما بدون شک تنها تعریق و هوای گرم موجب ایجاد بوی بد در کفش نمی شود؛ پس بهتر است قبل از هر اقدامی به دنبال علت باشید. قبل از اقدام به درمان بوی نامطبوع، کفش های خود را بررسی کنید،  اگر کفی های شما آسیب دیده است، آنها را بیرون آورده یا خشک کنید، بهتر این است که کفی های قدیمی خود را با یک جفت کفی نو تعویض کنید.

در کل راز از بین بردن بوی بد از کفش، مقابله با مسئله رطوبت است. بسیاری از افراد به سادگی سعی می کنند با استفاده از اسپری معطر کننده بو را از بین ببرند اما این فقط بو را می پوشاند و در واقع نوعی پاک کردن صورت مسئله است، اما وقتی رطوبت را خشک می کنید، با از بین بردن باکتری های ایجاد کننده بو به قطع بوی منبع کمک می کنید.

کفش های خود را با قرار دادن در نزدیکی بخاری یا در یک مکان آفتابی خشک کنید. با خشک نگه داشتن آنها، از رشد باکتری هایی که باعث ایجاد بو می شوند جلوگیری می کنید.

اما خشک کردن کفش ها تنها راه حل این معضل نیست و چند روش‌ مختلف برای انجام این کار وجود دارد، بنابراین ما در این پست چند گزینه مختلف را برای شما قرار داده ام، شما مختار هستید از هر روشی که بیشتر دوست دارید یا از هر روشی که می توانید با استفاده از وسایلی که در خانه دارید، کمک بگیرید، عمل کنید.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟

چگونه بو را از کفش پاک کنیم؟

کفش های شما محل تولید برخی از باکتری های کاملاً بدبو است اما با استفاده از این مراحل می توانید با بوهای بد مبارزه کرده و کفشهای بد بوی خود را کنترل کنید.

برای حذف بوی نهایی کفش، موارد زیر را توصیه می کنیم:

در هر کفش جوش شیرین و چندین قطره روغن اساسی برای رایحه ریخته و یک شب بگذارید تا رطوبت و بو گرفته شود. سپس کفش ها را در یک کیسه زیپ لاک مهر و موم شده قرار دهید و یک شب فریز کنید. دمای انجماد باعث از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده بو خواهد شد.

برای از بین بردن بوی بد کفش، روش های ساده روزمره خانگی که می توانند کمک کننده باشند  را در ادامه توضیح خواهیم داد ….

از جوش شیرین استفاده کنید

با استفاده از یک فیلتر کاغذی قهوه، مقداری جوش شیرین و یک نوار لاستیکی بهترین محصول از بین برنده بو را خواهید داشت! جوش شیرین به فیلتر کاغذی قهوه اضافه می شود، با یک نوار لاستیکی بسته می شود و برای از بین بردن بو در داخل کفش قرار می گیرد.

برای نتیجه گیری بهتر فقط چند قاشق غذاخوری جوش شیرین به مرکز فیلتر قهوه اضافه کنید ودر صورت در دسترس بودن، چند قطره روغن اساسی  نیز به آن بیفزایید، سپس فیلتر را بپیچانید و آن را با یک باند لاستیکی ببندید. ساشه جوش شیرین را یک شب در هر کفش قرار دهید تا رطوبت و بو را جذب کند.

برای اینکه سریعتر و راحت تر کار کنید، می توانید یک پودر کفش ساده نیز بسازید! همانطور که در بالا توضیح داده شد، چند قطره روغن اساسی به مقداری جوش شیرین اضافه کنید و سپس پودر را به کف کفش بپاشید. بگذارید یک شب بماند، سپس صبح آن را بیرون بیندازید.

از گلوله های پنبه ای استفاده کنید

چند قطره روغن ضروری( ترکیبات ارگانیک، غلیظ، قوی و معطر) بر روی چند توپ پنبه ای ریخته و داخل کفش قرار دهید و بگذارید یک شب بماند. پیشنهاد می کنیم از روغن لیمو یا رایحه تمیز و خوش مرکباتی مانند پرتقال یا نارنج استفاده کنید.

از آفتاب استفاده کنید

کفش های خود را زیر آفتاب قرار دهید. رطوبت در مورد کفش های بد بو مشکل بزرگی است. گذاشتن آنها در معرض آفتاب می تواند آنها را خشک کرده و از رشد باکتری جلوگیری کند که منجر به کاهش بوی بد خواهد شد.

از فریزر خود استفاده کنید

برای کمک به از بین بردن بوی بد کفش می توانید از فریزر استفاده کنید. ابتدا آنها را در یک کیسه زیپ لاک مهر و موم شده قرار دهید، سپس کیسه را یک شب در فریزر بگذارید، دمای انجماد باعث از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده بو می شود، که تا حد زیادی به از بین رفتن بوی بد کفش شما کمک می کند.

از پوست لیمو استفاده کنید

مقداری پوست لیمو را یک شب در کفش خود قرار دهید. اگر مسئله رطوبت نیست، رایحه خوش لیمو این به شما کمک می کند رایحه ای تازه برای کفش های بدبو ایجاد کنید.

از الکل استفاده کنید

داخل کفش هایتان را با الکل اسپری کنید، این روش به خشک شدن منابع بو کمک می کند. مالیدن  و اسپری الکل نه تنها ضد عفونی کننده است، بلکه به سرعت تبخیر می شود و وقتی از منابع رطوبت دیگر استفاده کنید، می تواند باعث تبخیر آنها نیز شود.

از یک صابون استفاده کنید

راه دیگر برای از بین بردن بوی بد کفش قرار دادن یک صابون در داخل آن است. صابون مشبک است، بنابراین بوها را جذب کرده و رایحه ای تمیز و تازه از خود به جای می گذارد. این یک روش عالی برای امتحان کردن است و از دسترس ترین و ساده ترین مواد برای انجام این کار می باشد.

از سرکه سفید استفاده کنید

سرکه سفید یکی دیگر از مواد ضد عفونی کننده مناسب برای مقابله با باکتری ها است. مخلوط ۵۰/۵۰ سرکه سفید مقطر و آب را در کف کفش خود اسپری کنید و قبل از پوشیدن، حداقل ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا در  هوای آزاد خشک شود.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم ؟

نتیجه گیری

اگر تمامی مراحلی که در بالا گفته شد را انجام دادید و نتیجه مطلوبی حاصل نشد، این ممکن است یکی از نشانه های نیاز به کفش جدید باشد!

برخی از کفش ها هرگز از شر بوی بد کاملا خلاص نمی شوند، آنها احتمالاً مملو از باکتری شده اند که به طور کامل پوشش داخلی و خارجی، پارچه و عمیق ترین منافذ کف را گرفته اند. بیرون راندن میکروب های پرزور در اینجا بسیار دشوار خواهد بود، اگر غیرممکن نباشد. به خود لطف کنید و آنها را کنار بگذارید و یک جفت کفش جدید بخرید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X