حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

فهرست مطالب

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟

کفش های اسپرت یکی از دوست داشتنی ترین کفش هایی هستند که درصد بیشتری از مردم به دلیل نرمی و راحتی به خصوصی که کفش های اسپرت دارند ، از آن ها برای کارهای روزمره و حتی ورزش و پیاده روی های خود استفاده می کنند . تنوع مدل ، رنگ و جنس در کفش های اسپرت بسیار بالا بوده که این ویژگی خوب سبب شده است تا افراد بتوانند کفش های مد نظر خود را به راحتی تهیه کنند .

در مطالب موجود در فروشگاه کفش جوان مد ، در رابطه با تمیز کردن کفش های چرمی توضیحاتی ارائه شد ، اما در این به این سوال که چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ خواهیم پرداخت . کفش ها به دلیل اینکه نزدیک ترین پوشاک به سطح زمین هستند ، ممکن است پس از مدتی کثیف شوند ، عبور از هر جایی و قدم زدن ها می تواند باعث بلند شدن گرد و غبار شود که در نهایت بر روی کفش ها نشسته و موجب ایجاد لکه و کثیف شدن کفش می کند .

ایجاد لکه و کثیف شدن کفش های اسپرت می تواند طول عمر کفش ها را کاهش داده و کهنگی زودرس را به دنبال داشته باشد ، بنابراین با نگهداری اصولی و شستشو مرتب و به موقع کفش های اسپرت می توانید طول عمر کفش های اسپرت خود را افزایش داده و سال های سال از محصول استفاده کنید . شستشو کفش اسپرت نیازمند رعایت نکاتی است که بتوانید علاوه بر شستشو و تمیز کردن کفش ، آسیبی را به محصول نرسانید .

شستشو همواره روش مناسبی برای کفش ها نبوده و تنها در مواقعی که چاره ای جز شستشو نیست ، می توانید کفش خود را بشویید و لکه ها را از بین ببرید . هر کفشی بسته به جنسی که دارد ، ممکن است نحوه شستشو آن متفاوت باشد ، بنابراین در شستشو کفش ها بایستی به این نکات توجه داشته باشیم . به عنوان مثال کفش هایی که از چرم  یا اشبالت طبیعی ساخته شده باشند ، رطوبت و آب برای آن مناسب نخواهد بود . همچنین دمای آب نیز کاملا مهم است .

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

اولین توصیه به افرادی که اهمیت زیادی به کفش های اسپرت خود قائل هستند این است که برای شستشو کفش اسپرت خود ، آن را به مراکز شستشو و خشکشویی های معتبر که در زمینه شستشو کفش نیز فعالیت دارند بسپارید ، زیرا آن ها با در نظر گرفتن جنس کفش و با تجربه کاری بسیار بالایی که دراند می توانند به بهترین شکل کفش های اسپرت شما را شسته و لکه های ایجاد شده را برطرف سازند ، بدون اینکه آسیبی به کفش وارد شده و طول عمر آن را بکاهد .

شستشو کفش اسپرت با دست

شاید یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ ، شستشو کفش اسپرت با دست است ، زیرا در این روش شما تسلط کافی به کفش داشته و می توانید بخش هایی که بیشتر کثیف شده و یا لکه ایجاد شده است را بهتر شسته و تمیز کنید . توجه داشته باشید که در روش دستی امکان آسیب دیدن به کفش بسیار کمتر از شستشو با ماشین لباسشویی است .

در بیشتر کفش های اسپرت به خصوص کفش های اصلی و های کپی ، در قسمت داخلی برگ کفش توضیحاتی به خصوص در رابطه با نحوه نگهداری و شستشو کفش آورده شده است که در آن نسبت به نحوه شستشو و دمای مناسب برای کفش تاکید شده است که می توانید بر آن اساس بهترین روش شستشو را برای کفش کتانی اسپرت خود در نظر بگیرید .

قبل از شستشو بهتر است که بند کفش را باز کرده و آن را کاملا جدا کنید ، زیرا بهتر می توانید کفش را بشویید . همچنین در صورت کثیف بودن بند ها ، در هنگام شستشو کثیفی آن به کفش و پارچه مالیده نخواهد شد . همچنین شما می توانید آنطور که دوست دارید بند را با آب سرد یا گرم و انواع مواد شوینده به بهترین شکل بشویید .

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

اغلب کفش های اسپرت به دلیل راحتی پا و طراحی ایده آل تر خود معمولا از پارچه های انعطاف پذیر طراحی شده اند که این انعطاف پذیری بسیار در راحتی پا و سلامت آن تاثیر گذار است . اما شستشو زیاد کفش های اسپرت به خصوص با آب گرم می تواند انعطاف پذیری کفش را کاهش داده و در نتیجه کهنگی زودرس را برای کفش به همراه داشته باشد . به همین دلیل توصیه می شود که حتما از آب های سرد و یا ولرم برای شستشو استفاده کنید .

برای شستن کفش های اسپرت خود می توانید از مواد شوینده مختلف و همچنین پودر های رختشویی به خصوص پودر رختشویی دستی استفاده کنید . برای اینکه بهتر لکه ها پاک شود می توانید از فرچه یا مسواک برای تمیز کردن استفاده کنید . توجه داشته باشید که نباید فرچه را بسیار محکم بکشید ، تنها نیاز است جاهایی که چرک بیشتری داشته و یا لکه کهنه ای دارد ، فرچه بیشتری بکشید تا بهتر پاک شود . پس از فرچه کشیدن به خوبی کفش را آب کشی کنید .

توصیه می شود که روند خشک شدن کفش خود را سریع تر کنید ، پس از شستشو در ابتدا آن را در جای شیب دار قرار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود ، سپس برای گرفتن نم آن می توانید از دستمال خشک و یا روزنامه استفاده کنید ، به خصوص برای خشک شدن و کشیده شدن نم داخلی کفش اسپرت خود می توانید داخل آن را با روزنامه پر کنید . شما می توانید برای خشک شدن نهایی کفش آن را در هوای آزاد و در معرض نور خورشید قرار دهید .

شستن کفش اسپرت در لباسشویی

شستن کفش اسپرت در لباسشویی از آسان ترین روش ها و راه ها برای سوال ” چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ ” می باشد که اغلب افراد نیز از این روش کفش های خود را می شویند . اما همانطور که در بخش های ابتدایی مقاله چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ گفته شد ، شستشو با ماشین لباسشویی به دلیل چرخش و قدرت بالای لباسشویی ممکن است آسیب هایی را به کفش وارد کند . همچنین دقت شستشو به روش دستی را نداشته و ممکن است برخی از لکه های قدیمی و سرسخت باقی بماند .

اما برای شستن کفش اسپرت در لباسشویی شاید نیاز باشد که از توری های جیبی استفاده کنید . برخی از توری ها طراحی شده اند که مناسب برای ماشین لباسشویی بوده به طوریکه می توانید آن را به درب ماشین لباسشویی متصل کرده و پوشاکی مانند کفش ها به خصوص کفش های اسپرت خود را در درون آن قرار دهید تا از چرخش قوی سطل لباسشویی در امان بماند .

در شستشو با ماشین لباسشویی نیز به مانند روش دستی بهتر است که بند کفش ها را جداگانه بشویید . کفی کفش را خارج کرده و دمای آب را نیز تنظیم کنید . توصیه می شود که در روش شستشو کفش اسپرت با ماشین لباسشویی نیز حتما درجه آب را پایین تنظیم کنید زیرا آب گرم می تواند به کفش و بافت های پارچه ای آن آسیب وارد کند .

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در روش شستشو با ماشین لباسشویی عدم استفاده از خشک کن لباسشویی برای خشک کردن کفش می باشد ، زیرا در حالت خشک کن ، موتور لباسشویی با سرعت بیشتری سطل را می چرخاند که سبب آسیب دیدن به کفش و حتی خود ماشین لباسشویی خواهد شد .

تمیز کردن کفش های سفید و روشن

در مطلب چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ می رسیم به شستشو و تمیز کردن کفش های سفید و روشن . در کفش های سفید می توانید از سفید کننده ها نیز استفاده کنید . توجه داشته باشید که سفید کننده ها اثر بیشتری بر روی کفش داشته و می تواند به رنگدانه های استفاده شده در پارچه نیز آسیب برساند ، بنابراین توجه داشته باشید که کفش های اسپرت سفید رنگ خود را با سفید کننده ها بشویید .

در تمیز کردن کفش های سفید و روشن می توانید از جوش شیرین استفاده کنید . جوش شیرین قدرت پاک کنندگی بسیار قوی داشته و می تواند به خوبی کثیفی ها  و لکه های کفش های اسپرت را از بین ببرد .

برای تمیز کردن کفش های اسپرت خود با این روش تنها کافیست یک قاشق چای خوری جوش شیرین و یک قاشق چای خوری دیگر پودر رختشویی ریخته و سپس یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کرده و آن را هم بزنید . با ترکیب این مواد ماده ای خمیر مانند تهیه می شود . توجه داشته باشید که نباید این ترکیب آبکی باشد .

چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم؟

پس از تهیه خمیر ، با استفاده از یک مسواک ، از خمیر برداشته و بر روی قسمت های لکه دار شده و کثیف بمالید ، پس از آن کفش را به همان حالت خود قرار دهید تا خمیر قرار گرفته بر روی آن خشک شود .

پس از خشک شدن کفش را تکان داده و با استفاده از یک مسواک تمیز بر روی کفش فرچه بکشید تا خمیر خشک شده جدا شود ، همچنین در صورت نیاز می توانید با یک شستشو دیگر کفش خود را بسیار تمیز و لکه ها را از بین ببرید . جوش شیرین سبب می شود تا بوی نامطبوع کفش نیز گرفته شود . امیدواریم که مطلب چگونه کفش اسپرت خود را بشوییم ؟ برای شما مفید واقع گردد .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X