حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

فهرست مطالب

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

نکاتی در مورد چگونگی نگهداری از اجناس چرم

چرم های موجود در بازار که دارای قیمت بالایی هستند حتما یکی از اشیای با ارزش کمد و لباس هایتان خواهد شد . گرچه بالا بودن قیمت این نوع کفش نه تنها ولخرجی نیست بلکه طول عمر آن باعث صرفه جویی نیز میشود ، کفش های چرم ارزان قیمت حتما از مرغوبیت پایین تری برخوردارند.

پس نگهداری از آنها الزامی میباشد به طوری که دلتان نمیخواهد به این زودی خراب بشوند پس ما برای شما راه های نگهداری از محصولات چرم را برای شما ذکر خواهیم کرد.

ایتدا برای تمییز کردن کیف یا کفش یا … چرمی باید از پارچه نخی استفاده کنید تا قشنگ خاک را از روی کیف یا کفش شما از بین ببرد که به جز پارچه نخی ما ترفند دیگری به شما یاد میدهیم که آن استفاده از دستمال مرطوب نوزاد است البته نکته قابل توجه این است که استفاده مداوم از دستمال های مرطوب باعث خشک شدن چرم شما میشود. 

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

 

در صورت مشاهده کردن لکه های سفید رنگ بر روی چرم مشکیتان بهتر از اصلا نگران نشوید زیرا که ترفندش در دستان ماست ، برای زدودن این لکه های مزاحم کافیست از دو روش زیر استفاده کنید:

  • چای نپتون ! بله برای از بین بردن لکه های سفیدی که چرم های شمارا از زیبایی انداخته است بهتر است چای نپتون مصرف شده را به صورت دایره ای بر روی لکه های سفید بکشید تا ببینید که چطور از شر این لکه ها راحت میشوید.
  • پنبه آغشته شده به آب و سرکه ، مقداری آب و سرکه را با هم مخلوط کنید وپنبه را به آن آغشته کنید و به آرامی و به صورت دایره ای آن را روی لکه های سفید بکشید تا از بین رفتن آنها را تضمین کنید.

لکه های چربی :

حال اگر به هر طریقی لکه های چربی بر روی کیف یا کفش یا کاپشن چرمی شما نشست و با شستشو از بین نرفت میتوانید به راحتی با کمک کمی پودر بچه یا کمی گچ آنها را از بین ببرید فقط کافیست پودر بچه یا گچ را روی این لکه ها بریزید و با دستمال پاک کنید.

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

 

در اینجا لازم است که توجهی هم به واکس کنیم 

شاید ینظرتان این روش بسیار قدیمی شده باشد اما جالب است که بدانید واکس زدن مداوم چرم ها باعث جلوگیری از نفوذ آب میشود و مقاومت و عمر چرم هارا هم بالا میبرد و نو و براق بودن آنها را مثل روز اولشان نگه میدارد.

البته انتخاب واکس مناسب خود یک مسیله است مثلا چه واکسی انتخاب کنیم ؟روشن یا تیره ؟

در مرحله اول باید واکس حتما هم رنگ چرم شما باشد و اگر همرنگ آن را پیدا نکردید میتوانید از واکس شفاف یا بی رنگ با خیال راحت استفاده کنید. اگر تا به حال کفش های چرمتان را واکس نزده اید بهتر است دست به کار شده وانعطاف پذیری کفش های چرم را برای خود به وجود بیاورید اگر بین انتخاب واکس های روشن و تیره به سوال برخوردید بهتر است واکس روشن را انتخاب کنید زیرا که باعث عدم تغییر رنگ چرم شما خواهد شد.

نوعی واکس داریم که در تهیه آن از موم زنبور عسل استفده شده است ما به شما این واکس را پیشنهاد میکنیم.

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

 

در مرحله اخر ، اول اجرام کثیف را از کفش بزدایید و در مرحله بعد به فکر انتخاب برس مناسب برای چرم گران قیمتاتان باشید ،سعی کنید از برس های زبر و خشن استفاده نکنید زیرا که باعث پوسته پوسته شدن یا خط افتادن و یا حتی باعث سوراخ شدن چرم شما نیز میشود.

نگهداری از کفش های چرم نیز دنگ و فنگ هایی دارد

شما در حال خواندن مقاله ی راه هاییی برای چگونگی نگهداری از اجناس چرم در مجله ی فروشگاه آنلاین جوان مد هستید .

اگر آنها را در جای کوچک و سفت نگهداری کنید باعث خط افتادگی و سایر صدمات میشود اما بهتر است از آنها در جعبه مخصوص به خود و یا در کیسه های خطی نگهداری شود چه در خانه و چه در مسافرت و در اخر باید گفت اگر نمیخواهید کفش های چرم رنگ و رویشان را از دست بدهند انهارا در زیر نور خورشید نگذارید.

چگونگی نگهداری از اجناس چرم

حال اگر از کفش های چرم جیر خریداری کردید باید بدانید که نگهداری و تمییز کردن آن یکی از سخت ترین کار ها در نگهداری از چرم میباشد.

ابتدا کفش چرم جیر را در معرض آب قرار ندهید و در هنگام تمییز کردن آن از برس مخصوص چرم جیر استفاده کنید.

استفاده از دیگر برس ها برای چرم جیر باعث صدمه به کفش ها میشود و اگر با لکه سختی مواجه شدید به آرامی با چاقو آن را بتراشید.

در صورتی که با استفاده از برس های مخصوص نتوانستید از پس لکه ها بر بیایید از پاک کن استفاده کنید.

و در آخر که کفش خالی از هرگونه لکه شد از اسپریه براق کننده مخصوص چرم جیر استفاده کنید.

لازم به ذکر است که اگر میخواهید برای مدتی کفش های چرم جیر را استفاده نکنید آن را با کاغذ بپوشانید و مانع از رسیدن نور و رطوبت شوید ، از روزنامه مچاله شده در کفش استفاده نکنید که اگر رطوبت بگیذر باعث ایجاد لک بر روی کفش میشود ،در صورت خیس شدن هوله تمییز را روی آن بفشارید و در اخر بند های کفش چرمی را پاکیزه نگه دارید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X