حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

کفش تریل رانینگ

فهرست مطالب

کفش تریل رانینگ

کفش تریل رانینگ

همواره ورزش کردن از پر اهمیت ترین فعالیت های روزانه هر انسانی است که پزشکان و متخصصین در هر زمینه ای فعالیت ها و ورزش های روزمره را هر چند کوتاه توصیه می کنند ، چرا که با ورزش کردن می توان سلامت خود را حفظ کرد و از پیری زودرس و پیدایش بیماری های مختلف جلوگیری نمود . بنابراین بهتر است که مدت زمانی را در طول روز به ورزش کردن و تحرک بپردازید تا همواره سلامت و تن درست باشید .

البته هر ورزشی با توجه به نوع فعالیت و رشته ای که دارد ، ممکن است پوشاک و لوازم خاص خود را داشته باشد که بهتر است با تهیه آن ها از آسیب دیدن ها جلوگیری کرده و عملکرد خود را در حین ورزش بالا تر برده و نتیجه بهتری را نیز بگیرید .

عمده پوشاکی که استفاده از آن در رشته های مختلف به چشم می خورد ، کفش است که می تواند سلامت پا را حفظ کرده و در نتیجه سلامتی تمامی اعضای بدن را حفظ کند . یکی از فعالیت ها ورزش های بسیار پر طرفداری که امروزه حتی در میان ورزشکاران حرفه ای محبوب است ورزش تریل رانینگ می باشد که کفش تریل رانینگ از مهم ترین تجهیزات و لوازم در این ورزش هوازی و بسیار دوست داشتنی است .

کفش تریل رانینگ

آشنایی با تریل رانینگ

شاید بسیاری از شما با جمله تریل رانینگ آشنا نبوده و چندان شناختی از این ورزش مهیج و بسیار کاربردی در زمینه چربی سوزی و حفظ تناسب اندام نداشته باشید . تریل رانینگ که به لاتین ( Trail Running  ) گفته می شود ، در واقع نوعی فعالیت ورزشی است که می توان آن را تلفیقی از دویدن و کوهنوردی دانست که عمدتا زمین خاصی برای آن مطرح نبوده و می توانید این ورزش را در تمامی مناطق کوهستانی یا جنگلی انجام دهید .

به طور مثال تپه نوردی که شیب چندان زیادی به مانند کوه ندارد را شما به صورت دویدن و با سرعت بالا انجام دهید ، نوعی فعالیت تریل رانینگ به شمار می آید .  بنابراین این نوع دویدن بسیار متفاوت با دویدن های معمولی در پیست ها و مسیر های صاف جاده ای و خاکی مسطح می باشد . این ورزش ویژگی ها و مزایا خاص خود را دارد که در بخش های بعدی بیشتر با این مزیت ها آشنا خواهید شد .

تریل رانینگ چه مزایایی نسبت به دویدن ساده دارد ؟

این ورزش به همراه خود نوعی نشاط و شادابی را به همراه دارد ، زیرا شما از یک فضای بسته یا شهری خارج شده و بیشتر در دل طبیعت بوده و در پستی ها و بلندی های موجود در روبرو خود به دویدن می پردازید که در عین حال می توانید هوای تازه و بسیار تمیز را استشمام کرده و  نهایت لذت را نیز از نظر روحی و جسمی ببرید .

این رشته می تواند علاوه بر زیاد کردن نفس شما ، با درگیر کردن سایر عضلات که به واسطه ناهمواری های موجود در مسیر اتفاق می افتد ، سبب افزایش توده عضلانی و تقویت آن ها نیز بشود .

کفش تریل رانینگ

بنابراین اشخاصی که ورزش های حرفه ای دیگری به مانند رشته های رزمی ، تیمی و … نیز می توانند با تریل رانینگ بدن خود را همواره آماده نگه دارند . با توجه به تحقیقات انجام شده ، انجام ورزش تریل رانینگ می تواند بیشتر از رانینگ ساده یا همان دویدن ساده در سطوح صاف بخش هایی مانند عضلات ساق پا ، دوقلو پا ، ران و سایر ماهیچه های قرار گرفته در پا را تقویت کند که حتی برای فوتبالیست ها نیز گزینه بسیار خوبی برای تقویت عضلات پا می باشد .

کفش تریل رانینگ چیست ؟

کفش تریل رانینگ همانطور که می توان با توضیحات گفته شده ، آن را حدس زد ، به کفشی گفته می شود که مناسب برای ورزش تریل رانینگ بوده و به شما اجازه خواهد داد تا بهتر و راحت تر به دویدن و تپه نوردی ها و جنگل نوردی های خود بپردازید . مهم ترین پوشش در تریل رانینگ کفش ها می باشند که تفاوت عمده ای با کفش های رانینگ معمولی دارد .

هدف از ارائه این مطلب نیز راهنمایی شما در خرید کفش تریل رانینگ می باشد تا با مطالعه این مطلب بهتر این کفش ها را شناخته و به ویژگی های آن نیز پی ببرید .

ویژگی های کفش تریل رانینگ

کفش های تریل رانینگ برخلاف کفش های رانینگ از دوام و استحکام بالاتری برخوردار بوده و دارای ویژگی های مضاعفی هستند که این ویژگی ها باعث حفظ بهتر سلامتی پا و همچنین دویدن آسان در مسیر های ناهموار شود . به عنوان مثال از بزرگ ترین تفاوت کفش رانینگ با تریل رانینگ می توان به نوع ساختار زیره کفش اشاره کرد که عمدتا کفش های تریل رانینگ به واسطه وجود سنگ ریزه ها ، شن ها و شاخ و برگ درختان ، دارای عاج های بلند تری هستند تا علاوه بر حفظ تعادل شما در هنگام دوندگی ، بتواند از لغزش شما و ایجاد حادثه جلوگیری کند .

کفش تریل رانینگ

کفش تریل رانینگ عمدتا دارای بند هایی در قسمت پاشنه بوده تا از آسیب های پاشنه ای پا جلوگیری کنند . همچنین نوع طراحی بخش زبانه و یقه کفش به گونه ای است که مچ پا به خوبی پوشش داده شود . با توجه به اینکه در تریل رانینگ به دلیل ناهموار بودن زمین ممکن است مچ پا پیچ بخورد ، استفاده از کفش تریل رانینگ می تواند بسیار مفید واقع شده و از آسیب های احتمالی تا حدود زیادی جلوگیری کند .

کفش تریل رانینگ از چه بخش هایی تشکیل شده است ؟

کفش تریل رانینگ از بخش های مختلف و البته اضافی نسبت به کفش های معمولی تشکیل شده است که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد .

رویه کفش تریل رانینگ

رویه کفش تریل رانینگ در واقع بخش بالایی و رویه کفش را تشکیل می دهد که عمدتا این بخش بایستی از انعطاف پذیری بسیار بالا برخوردار باشد تا در هنگام قدم زدن فشاری به پا اعمال نشده و فرد دونده بهتر و راحت تر بتواند به دویدن ادامه دهد و درد و فشاری بر روی پای خود احساس نکند . بهترین نوع پارچه برای این بخش پارچه های توری و مش یا پارچه های معمولی قابل تنفس می باشد .

لایه میانی کفش تریل رانینگ

لایه میانی کفش تریل رانینگ از مهم ترین بخش های کفش به شمار می آید که عمدتا تولید کنندگان مطرح با استفاده از بالشتک های جدید که با فناوری های روز ساخته شده اند ، بخش نرم و ارتجاعی را برای کفش ایجاد می کند تا در هنگام قدم زدن فشاری به بخش های پشتی پا وارد نشده و دردی به کمر انتقال داده نشود . این بخش به خصوص می تواند محافظ پاشنه پا باشد .

زیره کفش تریل رانینگ

در کنار رویه و لایه میانی ، زیره کفش نیز سومین بخش اصلی کفش تریل رانینگ را تشکیل می دهد که عمدتا زیره نیز از مواد انعطاف پذیر تشکیل شده است اما در برابر آسیب دیدگی ها بسیار مقاوم است ، از این رو با قدم گذاشتن بر هر جایی آسیبی به پا وارد نمی شود . زیره بایستی استحکام بالایی داشته باشد تا حتی اجسام تیز هم نتواند به آن آسیب وارد کند .

آج کفش تریل رانینگ

از کاربردی ترین و مهم ترین ویژگی های کفش تریل رانینگ که وجه تمایز بین کفش های رانینگ معمولی و کفش تریل رانینگ شده است ، آج های مدل تریل می باشد . داشتن آج در زیره کفش می تواند به مانند پنجه ای عمل کند که به زمین چنگ زده و مانع از سر خوردن خواهد شد . شکل و شمایل آج ها ممکن است در مدل های مختلف متفاوت باشد اما بودن آن ها بسیار پر اهمیت است .

آج کفش ها به راحتی قابل رویت هستند و در هنگام خرید کفش تریل رانینگ نیز حتما به این موضوع توجه داشته باشید و به دقت آج های کفش تریل را بررسی نمایید .

کفش تریل رانینگ

محافظ پنجه کفش تریل رانینگ

محافظ پنجه کفش تریل رانینگ ، همانطور که از نامش مشخص است ، در قسمت پنجه و جلویی کفش قرار دارد که تقریبا سفت و محکم است ، به طوریکه ممکن است از چرم هایی مانند اشبالت و حتی پلاستیک ساخته شود تا در صورت برخورد پا با سنگ و اجسام تیز ، آسیبی به انگشتان پا وارد نشود . بنابراین در صورت خرید حضوری حتما کفش را رویت کنید و در صورت خرید اینترنتی که برخی از فروشگاه ها به صورت اینترنتی اقدام به فروش کفش تریل رانینگ می کنند ، به تصاویر محصول دقت کرده و در صورت تردید داشتن با فروشگاه تماس بگیرید و از آن مطلع شوید .

محفظه پنجه کفش تریل رانینگ

محفظه پنچه کفش تریل رانینگ که عمدتا در بخش رویه پا و بالا تر از محافظ پنجه قرار می گیرد عمدتا با استفاده از پارچه های توری و پارچه مش تولید می شود که می تواند آزادی بهتری را برای انگشتان پا داشته باشد . همچنین موجب تهویه هوای بهتر کفش شده و می تواند از تعریق زیاد پا جلوگیری کند و پاهای شما را حتی در فعالیت های زیاد که سبب تعرق بالا می شود نیز از بو گرفتن و یا ایجاد زمینه برای رشد باکتری و قارچ های پوستی جلوگیری می کند . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های فروشگاه کفش جوان مد تماس بگیرید .

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram
ارسال دیدگاه
X